Budżet Szczecina przed '39

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Chudziak
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2012, o 23:11

Budżet Szczecina przed '39

Postautor: Chudziak » 4 lut 2013, o 15:32

Witam. Posiada może ktoś jakies skany dokumentów lub wiedzę dotyczącą budżetu Szczecina, lub innych wskazujących jakość życia w tym mieście w latach przedwojennych? Chodzi mi tutaj o porównanie Szczecina na tle finansowym z innymi dużymi miastami Niemiec, najlepiej Wrocławiem,Berlinem,Frankfurtem itp.
kasia33
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2013, o 13:21

Re: Budżet Szczecina przed '39

Postautor: kasia33 » 20 mar 2013, o 13:44

zdaje się że coś tam mam, muszę zerknąć, postaram sie wrzucić potem
do wynajęcia kawalerka szczecin - nowoczesna kawalerka w centrum Szczecina
kalmar
Posty: 51
Rejestracja: 22 lis 2005, o 16:29

Re: Budżet Szczecina przed '39

Postautor: kalmar » 23 mar 2013, o 23:08

Przepraszam, że w dobie wszechwładnie panującego Internetu i cyfrowych form zapisu wszelkich informacji, śmiem podsuwać takie dziwne źródła wiedzy, ale póki co część wiadomości ciągle dostępna jest tylko w papierowej formie. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko metrykę (też papierową).
Proponuję odwiedzić Książnicę Pomorską, a konkretnie Pracownię Pomorzoznawczą, a tam zacząć na przykład od:

Schleusener F. (Franz) (red.): Wohltätigkeit und Wohlfahrtspflege in der Stadt Stettin. Ein Wegweiser herausgegeben von der Armendirektion. Kurt Meyer, Hofbuchdrucker, vorm. A. Bornemann. Stettin 1910. Sygnatura Ks.Pom. C 70. [w katalogu książeczka figuruje bez nazwiska autora / redaktora]

Statistisches Taschenbuch der Stadt Stettin 1913. Sygnatura Ks.Pom. C br 27

Statistischer Jahresbericht der Stadt Stettin 1910. Sygnatura Ks.Pom. ? [przepraszam, zgubiłem, jak to stary ramol, notatkę]

Statistisches Jahrbuch der Stadt Stettin. Sygnatura Ks.Pom. P II 0401.

Tabelen und amtliche Nachrichten über den preußischen Staat für das Jahr 1849. Berlin 1851. Sygnatura Ks.Pom. E 151

Życzę sukcesów w pracy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron