Jezioro Szmaragdowe

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

Podziemia przy Jeziorze....

Postautor: KlemensII » 30 maja 2006, o 22:04

Byłem tam dwa tygodnie temu. Ale widziałem tylko dużo ruin.Chyba tak szybko nie naprawiono. Było by to istne "warschauer tempo"./Przepraszam za ewentualny błąd w pisowni/ Tak nazywano w latach 40-tych ,50-tych szybkość z jaką odbudowywano Warszawę.
Awatar użytkownika
jacek80
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2005, o 11:26
Lokalizacja: Forever Szczecin

Postautor: jacek80 » 30 maja 2006, o 22:19

A tu kilka zdjęć jakby ktoś nie widział jak były robione pożądki kotłowni na Szmaragdowym były obiekt OSP:)
Załączniki
Grupa TWH-TS przy sprzątaniu kotłowni w obiekcie byłej OSP
Grupa TWH-TS przy sprzątaniu kotłowni w obiekcie byłej OSP
Grupa TWH-TS przy sprzątaniu kotłowni w obiekcie byłej OSP
Grupa TWH-TS przy sprzątaniu kotłowni w obiekcie byłej OSP
Grupa TWH-TS przy sprzątaniu kotłowni w obiekcie byłej OSP
Grupa TWH-TS przy sprzątaniu kotłowni w obiekcie byłej OSP
Sabaka
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2006, o 19:28

Postautor: Sabaka » 4 cze 2006, o 21:36

jacek80 pisze:A tu kilka zdjęć jakby ktoś nie widział jak były robione pożądki kotłowni na Szmaragdowym były obiekt OSP:)
Myślę, że to troche mało... to jest praca nawet nie na jeden dzień.
Awatar użytkownika
jacek80
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2005, o 11:26
Lokalizacja: Forever Szczecin

Postautor: jacek80 » 4 cze 2006, o 22:41

Sabaka pisze:
jacek80 pisze:A tu kilka zdjęć jakby ktoś nie widział jak były robione pożądki kotłowni na Szmaragdowym były obiekt OSP:)
Myślę, że to troche mało... to jest praca nawet nie na jeden dzień.

Jak nie na jeden dzien to przyjdz i posprzataj a potem sie wypowiesz ile czasu zajmuje takie posprzatanie i ile trza wysilku w to wlozyc..

Zreszta zdjecia sa tylko ze sprzatania kotlowni a pomysl ile trz bylo sprzatac reszte pomieszczen w bloku...wiec nie mow ze praca nie jest nawet na jeden dzien :evil:
Andoss
Posty: 86
Rejestracja: 2 sie 2005, o 11:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Andoss » 5 cze 2006, o 11:17

Chwała tym którzy się zajmują tą ruiną, i ratują ją od bezsęsownej eksploracji i od złomiarzy! ale pomysł z ekspozycją już chyba umarł???
nie wyobrażam sobie aby można tam było ulokować jakikolwiek drugowojenny "złom" aby nie uległ korozji!!! :lol:
www.pomorze1945.com
GG 2079464
Sabaka
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2006, o 19:28

Postautor: Sabaka » 5 cze 2006, o 14:02

jacek80 pisze:
Sabaka pisze:
jacek80 pisze:A tu kilka zdjęć jakby ktoś nie widział jak były robione pożądki kotłowni na Szmaragdowym były obiekt OSP:)
Myślę, że to troche mało... to jest praca nawet nie na jeden dzień.

Jak nie na jeden dzien to przyjdz i posprzataj a potem sie wypowiesz ile czasu zajmuje takie posprzatanie i ile trza wysilku w to wlozyc..

Zreszta zdjecia sa tylko ze sprzatania kotlowni a pomysl ile trz bylo sprzatac reszte pomieszczen w bloku...wiec nie mow ze praca nie jest nawet na jeden dzien :evil:
Mówie tylko o sprzątaniu kotłowni.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 5 cze 2006, o 22:22

Witam.

To, co jesteśmy w stanie zrobić własnymi siłami bez nakładów kosztów, lub z wkładem własnym na jaki nas stać - robimy.

Aby było możliwe stworzenie ekspozycji obiekt musi zostać zamknięty (okna, drzwi), podciągnięte media, idealnie byłoby gdyby jeszcze został ogrodzony, aby nikt się nie mógł kręcić (blisko na polanę stamtąd więc i młodzieży pijącej, czasem lubiącej nocne potyczki sporo). A do tego już trzeba czy grantu, czy dofinansowania z unijnych środków pomocowych. Wcześniej nawet nie zamierzamy żadnych eksponatów tam wkładać.

Plan jest jak dobra, peerelowska pięciolatka. Do ekspozycji daleko, niemniej cały czas, mozolnie prowadzimy prace. Pewnie - jakby były środki nic prostszego wynająć firmę i wyrychtować obiekt w 2 - 3 miesiące. Niektórzy zwiedzający się dziwią i najeżdżają "To co wy tu robicie, miała być rewitalizacja a jest bajzel". Tyle że oni nie wiedzą za dużo o calej sytuacji. I ciekawe gdzie byli jak obiekt niszczał. Coś się dzieje, powoli coś się zmienia. Najważniejsze to się nie poddawać.

Pozdrawiam serdecznie.
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Sabaka
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2006, o 19:28

Postautor: Sabaka » 5 cze 2006, o 23:09

Gambit pisze:...Aby było możliwe stworzenie ekspozycji obiekt musi zostać zamknięty (okna, drzwi), podciągnięte media, idealnie byłoby gdyby jeszcze został ogrodzony, aby nikt się nie mógł kręcić ...
W 100% zgadzam się z tym. Bez okien drzwi i mediów mało da się z tym zrobić (jeśli chodzi o budynek a nie podziemia).
Co do ogrodzenia słyszałem, że miało być, ale albo nie dotarło, albo ktoś ukradł...(?)
Poza siatką, drzwiami, oknami (...) przydała by się oczywiście jeszcze ochrona do walki z tą wymienioną już wcześniej młodzieżą.
Myślę, że jak otworzy się podziemia i będzie się brało 3zł za normalny i 1,50zł za ulgowy to, to wszystko się rozwinie.
Gambit pisze: Pozdrawiam serdecznie.
Ja również.
Awatar użytkownika
sasha
Posty: 105
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:29
Lokalizacja: Stettin/Bismarckstr.
Kontakt:

Podziemia w rejonach szmaragdowego

Postautor: sasha » 4 lut 2007, o 22:13

Mam pytanie czy wiecie co sie dzieje z podziemiami w rejonach szmaragdowego są już dostępne czy jeszcze nie wiosną jak byłem trwały tam jakieś prace wiecie cos na ten temat ???
hans
Posty: 87
Rejestracja: 26 lip 2005, o 20:01

Postautor: hans » 5 lut 2007, o 10:41

W zimie podziemia są zamknięte ze względu na nietoperki. :wink:
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jezioro Szmaragdowe

Postautor: Lazi » 26 lip 2010, o 10:59

Aby nie tworzyć nowego wątku, odświeżam stary. Krótki filmik o tym co jest pod powierzchnią wody:
http://www.bluelife.tv/index.php?#video,192
Wojciech Wirwicki
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2011, o 13:22
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jezioro Szmaragdowe

Postautor: Wojciech Wirwicki » 4 paź 2011, o 15:43

Remontują obiekty nad Szmaragdowym

http://www.wszczecinie.pl/aktualnosci,c ... 19509.html
Ajo1958
Posty: 23
Rejestracja: 4 mar 2012, o 20:44

Re: Jezioro Szmaragdowe

Postautor: Ajo1958 » 19 mar 2012, o 21:40

Obecne Jez.Szmaragdowe to kopalnia kredy Herta Grube zalana wodą w 1921r. Nie ma wiec mowy o innych zatopionych konstrukcjach niż kopalniane( szyny,wagoniki itp) Przez konstrukcje kopalniane rozumiem tez mozliwe zatopione chodniki czy szyby których obecnosci nie wykluczam.Własnie przez kopanie i wywóz urobku naruszono podziemny ciek wodny,który spowodował zalanie kopalni.Zainteresowanym słuzę fotografiami kopalni.
Andrzej
On Line
Posty: 30
Rejestracja: 8 sie 2011, o 11:28
Lokalizacja: Roßmarktstraße

Re: Jezioro Szmaragdowe

Postautor: On Line » 19 mar 2012, o 22:33

A tak w ogóle, wytłumaczy mi ktoś skąd się tam wzięła się tam woda?
Swaq
Posty: 19
Rejestracja: 13 lip 2008, o 19:17
Lokalizacja: Hökendorf

Re: Jezioro Szmaragdowe

Postautor: Swaq » 20 mar 2012, o 09:35


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

cron