Tor Wyścigowy na Westendzie + Korespondencja do Anglii

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
krzekowo
Posty: 394
Rejestracja: 12 cze 2004, o 11:53

Re: Tor Wyścigowy na Westendzie

Postautor: krzekowo » 10 maja 2011, o 07:11

Widokówka ta została wysłana do Anglii w listopadzie 1910 roku. Napisana jest w języku angielskim. Może ktoś przetłumaczy ten tekst ? Wydaję mi się, że Nadawca pisał o koniach i TorzeWyścigowym.
Załączniki
Rennplatz pismo.jpg
krzekowo
Posty: 394
Rejestracja: 12 cze 2004, o 11:53

Re: Tor Wyścigowy na Westendzie

Postautor: krzekowo » 10 maja 2011, o 07:12

I jeszcze adres Odbiorcy
Załączniki
Rennplatz adres.jpg
Awatar użytkownika
piotr433
Posty: 120
Rejestracja: 12 paź 2005, o 10:22
Lokalizacja: Matejki

Re: Tor Wyścigowy na Westendzie + Korespondencja do Anglii

Postautor: piotr433 » 10 maja 2011, o 13:04

Moja nieśmiała próba:

Dearest Eva

What do you think of the Stettin race course on the other side? The races are not nearly as good as ours at home. The horses are nearly all ridden by army officers. Sorry to see the Yarmouth fishing always doing so very poorly. Hope your father boats doing well. Remember me to all at home, lots of love to Yarmouth.

Jack

Co sądzisz o torze wyścigowym w Szczecinie po drugiej stronie? Wyścigi nie są takie dobre jak u nas. Prawie wszystkie konie są dosiadane przez oficerów. Przykro mi, że połowy w Yarmouth się nie udają. Mam nadzieję, że łodzie twojego ojca sprawują się dobrze. Przypomnij mnie wszystkim w domu, dużo miłości do Yarmouth.
krzekowo
Posty: 394
Rejestracja: 12 cze 2004, o 11:53

Re: Tor Wyścigowy na Westendzie + Korespondencja do Anglii

Postautor: krzekowo » 10 maja 2011, o 13:20

piotr433 pisze:Moja nieśmiała próba:

Dearest Eva

What do you think of the Stettin race course on the other side? The races are not nearly as good as ours at home. The horses are nearly all ridden by army officers. Sorry to see the Yarmouth fishing always doing so very poorly. Hope your father boats doing well. Remember me to all at home, lots of love to Yarmouth.

Jack

Co sądzisz o torze wyścigowym w Szczecinie po drugiej stronie? Wyścigi nie są takie dobre jak u nas. Prawie wszystkie konie są dosiadane przez oficerów. Przykro mi, że połowy w Yarmouth się nie udają. Mam nadzieję, że łodzie twojego ojca sprawują się dobrze. Przypomnij mnie wszystkim w domu, dużo miłości do Yarmouth.
Bardzo dziękuję !
PS Kiedyś mogli przynajmniej narzekać na poziom wyścigów, a teraz to nawet Toru Wyścigowego nie ma w Szczecinie.
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: Tor Wyścigowy na Westendzie + Korespondencja do Anglii

Postautor: Stau » 10 maja 2011, o 22:55

krzekowo - rzuć proszę okiem czy w encyklopedii nie ma jeszcze jakichś błędów przy tym haśle. Wprowadziłem kolejne, drobne korekty.
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
krzekowo
Posty: 394
Rejestracja: 12 cze 2004, o 11:53

Re: Tor Wyścigowy na Westendzie + Korespondencja do Anglii

Postautor: krzekowo » 11 maja 2011, o 07:37

Stau pisze:krzekowo - rzuć proszę okiem czy w encyklopedii nie ma jeszcze jakichś błędów przy tym haśle. Wprowadziłem kolejne, drobne korekty.
Można dodać, że obiekt znany był pod nazwami Pferde Rennbahn ( Tor Wyścigów Konnych ) bądz jako Rennplatz ( Plac Wyścigów względnie Plac Wyścigowy ).
Załączam też fragment mapki z przewodnika Hermanna Sarana wydanego około roku 1913
Załączniki
Mapa Rennplatz.jpg
Awatar użytkownika
vitalis
Posty: 376
Rejestracja: 11 lis 2006, o 13:36
Lokalizacja: Stettin-Grünhof,Derfflingerstr.

Re: Tor Wyścigowy na Westendzie + Korespondencja do Anglii

Postautor: vitalis » 30 maja 2011, o 23:14

Podobny fragment mapki, tylko w kolorze. Nie znam źródła skąd ją mam
Załączniki
Rennplatz - Plac Wyścigowy
Rennplatz - Plac Wyścigowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości