Wyprawa jachtami 2010

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Re: Wyprawa jachtami 2010

Postautor: Iwonka » 7 sie 2010, o 18:06

Darkman1948 pisze:Poróbcie dużo zdjęć, żeby ci co nie mogą płynąć, mogli pozazdrościć :)
Oj nie mogą. Jest jeszcze jedno miejsce. :)
Pierwszą niespodzianką miała byc beczka piwa stawiana przez Admina ;), ale później zmienił zdanie, dlatego za to wejdziemy na nabrzeże zbudowane w XIX w.
Oprowadzi nas po nabrzeżu przewodnik, który będzie tam na nas czekał. Z Zahusiem to już po zamknięciu listy ustaliliśmy, że można przy okazji zwiedzic jego cudo.
Ucieszył się i chętnie nas pooprowadza po swoim Bembridge.
Pogoda trochę niepewna, ale z okna widzę, że po Odrze nawet teraz bryka kilka jachtów. :)
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wyprawa jachtami 2010

Postautor: Zahuś » 7 sie 2010, o 19:43

Witam Was,

Fajnie, będę czekał na Was o 14:00. Gdyby ktoś chciał przybyć do portu od strony lądu to mogę wprowadzić i wyprowadzić przez bramę portu - mam specjalną przepustkę. W razie czego mój kom to 603 853 803 gdyby ktoś utknął pod bramą.

Do zobaczenia jutro, Zahuś
THPV Bembridge 1938
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wyprawa jachtami 2010

Postautor: Busol » 7 sie 2010, o 21:52

Iwonka pisze: Oj nie mogą. Jest jeszcze jedno miejsce. :)
Jest jeszcze jedno miejsce bo moja zona obawia się burzy i jednak nie popłynie wiec jesli cos to kontakt z iwonką :)

Beczka piwa ? A gdzie byśmy ten tego ?
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Re: Wyprawa jachtami 2010

Postautor: Iwonka » 7 sie 2010, o 22:14

Busol pisze:
Iwonka pisze: Oj nie mogą. Jest jeszcze jedno miejsce. :)
Jest jeszcze jedno miejsce bo moja zona obawia się burzy i jednak nie popłynie wiec jesli cos to kontakt z iwonką :)

Beczka piwa ? A gdzie byśmy ten tego ?
Burzy? To będą dodatkowe atrakcje? ;)
Ten tego to chyba już po.. :))
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wyprawa jachtami 2010

Postautor: Busol » 8 sie 2010, o 00:18

Patrze na pogodę i poważnie się zastanawiam czy damy radę...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Re: Wyprawa jachtami 2010

Postautor: Ralf747 » 8 sie 2010, o 01:09

Jak sprawdzałem na jednym norweskim serwisie (im się dość pogoda sprawdza) to o 13 ma wyjść słońce podobno także może nie będzie tak źle ;)
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Re: Wyprawa jachtami 2010

Postautor: Iwonka » 8 sie 2010, o 06:23

No pewnie, że damy radę! :)
Nie można już odwołac wyprawy.
Wczoraj na Wałach było mnóstwo osób mimo deszczu. Im nie przeszkadzała pogoda, to nam tym bardziej. Mamy się gdzie schronic, zanim pogoda się wypogodzi. :)
Nie marudzic.
Wykonac. ;)
Przygoda czeka. :)
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wyprawa jachtami 2010

Postautor: Kropka » 8 sie 2010, o 19:23

Dziekuję przede wszystkim Iwonce za organizację i Zahusiowi za Bembridge - wycieczka jak zwykle była udana i pełna wrażeń. Jak zwykle we wspaniałym towarzystwie, więc deszcz zupełnie nie przeszkadzał :D

A Bembridge to kawał dobrej roboty, mam nadzieje, że Zahuś zorganizujesz jeszcze jedną wycieczkę specjalnie dla "Sediny" po zakończeniu remontu.
Całego świata nie zmieni się pomagając jednemu stworzeniu, ale dla tego stworzenia świat się zmieni.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Re: Wyprawa jachtami 2010

Postautor: Iwonka » 8 sie 2010, o 20:06

Najważniejsze, że nie musieliśmy chowac się pod pokład. :)
Zahuś ma talent do opowiadania. Usłyszeliśmy wiele bardzo interesujących historii na temat Bembridge.
Wielkie podziękowania, że znalazł dla nas czas w niedzielę. :)
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wyprawa jachtami 2010

Postautor: Słoń_77 » 8 sie 2010, o 23:29

No to już Wam zazdroszczę :wink: ale co tam, do następnego razu. 8) :P
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Re: Wyprawa jachtami 2010

Postautor: Iwonka » 9 sie 2010, o 07:36

Słoń_77 pisze:No to już Wam zazdroszczę :wink: ale co tam, do następnego razu. 8) :P
Każda wyprawa jest inna. Tym razem mieliśmy dzięki Busowi i Zahusiowi okazję zwiedzic bardzo ciekawe obiekty. Bonusem było zwiedzanie z ''przewodnikiem'' jednostki ratowniczej. A to chyba komandor zagadał i mogliśmy obejrzec pokład pelengowy i centrum dowodzenia. Jezu bawił się czymś strażackim.. :)))) Wszystko widac na zdjęciach.;) Było nawet wspólne grillowanie, a Torney udawał orła nasmarowanego świeżutkim masełkiem. ;)
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Re: Wyprawa jachtami 2010

Postautor: Iwonka » 9 sie 2010, o 13:38

A to krótka relacja z wyprawy. :)
Załączniki
Górny pokład.
Górny pokład.
Zahuś opowiada historię statku.
Zahuś opowiada historię statku.
Wchodzimy na Bembridge
Wchodzimy na Bembridge
Mostek kapitański
Mostek kapitański
Armatka wodna
Armatka wodna
Pokład pelengowy jednostki ratowniczej
Pokład pelengowy jednostki ratowniczej
W maszynowni doku.
W maszynowni doku.
Widok z góry doku.
Widok z góry doku.
Jeszcze czynny. W środku remontowany statek.
Jeszcze czynny. W środku remontowany statek.
Dok z 1880 r.
Dok z 1880 r.
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wyprawa jachtami 2010

Postautor: Zahuś » 12 sie 2010, o 01:16

Witam Was, przepraszam że tak późno się odzywam ale mam w domu mały remont i do późna po prostu maluję ściany. Dopiero dzisiaj mam chwilkę by coś napisać.

Bardzo chciałbym podziękować za bardzo miłe odwiedziny, gościć ekipę z Sedina.pl to zawsze jest duża przyjemność. Chyba wszyscy lubią jak ktoś podziwia ich dzieci - stąd było mi miło że mogłem coś opowiedzieć o statku. Przepraszam że byłem tak chaotyczny ale Iwonka narzuciła mi duże tempo mówiąc że mam jedynie godzinę.

Fajnie jest pokazać Bembridge szczególnie tym którzy jak Ralf pamiętają jak ona wyglądała po przypłynięciu. Nie widzieliście też jak wyglądał statek w chwilach dla niej najgorszych - to wtedy odwiedziła statek Agata Rokicka i zrobiła fajny materiał. Możecie go znaleźć tutaj:

http://www.magemar.com.pl/cms.php?pid=281

Pod tytułem: "Człowiek zrobił, człowiek zepsuł, człowiek musi naprawić".

Teraz już jesteśmy blisko do momentu przeprowadzki. Jeszcze 5 tygodni w przeprowadzamy biuro. Każdego dnia coś nowego jest skończone na statku.

Około 29-30.08 wrócą na pokład oryginalne i odrestaurowane łodzie pilotowe ze sprawnymi i działającymi silnikami. Kiedyś zorganizujemy tymi zabytkami jakąś fajną wycieczkę. Każda z nich pomieścić może 12 osób i powinna rozwijać prędkość 8 węzłów. Ale najciekawsze jest to że zostały zbudowane w roku 1960 i 1961 - tak więc mają już 50 lat i łodzie i silniki. No i ciekawe jest to że jedna z nich o numerze 44 była kilka lat na Bembridge. Łodzie te były ściągnięte ze statku w roku 1972. Czyli wracają na jej pokład po blisko 40 latach.

Cieszy nas to że w końcu w UK statek zaczyna być coraz bardziej popularny. Anglicy doceniają to co robimy dla ich statku - prototypu testowego dla korwet typu flower. Niebawem będziemy mieli listę wszystkich marynarzy z ORP Błyskawica którzy pływali na statku. Jeden z nich to Jan Bendyk.

Jutro napiszę w wątku o Bembridge co dzisiaj odebrałem na poczcie.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za odwiedziny i obiecuję zorganizować coś niebawem jak już statek uda się skończyć.

Pozdrowienia Zahuś.
THPV Bembridge 1938
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Re: Wyprawa jachtami 2010

Postautor: Iwonka » 12 sie 2010, o 08:05

Zahuś pisze:Bardzo chciałbym podziękować za bardzo miłe odwiedziny, gościć ekipę z Sedina.pl to zawsze jest duża przyjemność. Chyba wszyscy lubią jak ktoś podziwia ich dzieci - stąd było mi miło że mogłem coś opowiedzieć o statku. Przepraszam że byłem tak chaotyczny ale Iwonka narzuciła mi duże tempo mówiąc że mam jedynie godzinę.
Na pewno będzie jeszcze okazja na dłuższe spotkanie. Bardzo ciekawie opowiadałeś. Mieliśmy też napięty program. Powrót był przed 19,00, a wizyta na Bembridge trwała 1,5 godziny. ;)

Pozdrawiam :)
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości