Torney Bahnhof

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Bart
Posty: 2
Rejestracja: 9 sie 2004, o 22:10

Torney Bahnhof

Postautor: Bart » 25 mar 2010, o 20:31

Witam serdecznie
Forum Sediny śledzę od samego początku, zasysam wiedzę, ale sam od siebie nie mogę dać wiele, wiec się nie odzywam tylko czytam. W młodzieńczych latach mieszkałem na stacji kolejowej dworzec Turzyn, mam wiele wspomnień związanych z tym właśnie miejscem i chciałbym Was prosić o udostępnienie wszelkich możliwych fotografii tego miejsca, głównie samego budynku, a jeśli się znajdą fotki wnętrz, lub dane poprzednich zamieszkujących to będę super zobowiązany !
P.s. Nie odsyłajcie mnie do szukajki, już tam byłem :roll:
Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek materiały to baardzo proszę o życzliwość !
Pozdrawiam serdecznie
Bartek
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Stettin Torney banhof

Postautor: Busol » 25 mar 2010, o 21:04

A posiadasz moze jakies fotografie z tego czasu ?
Czesto w rodzinnych albumach ogladanych na nowo okazuje sie ze stare zdjecia obejrzane po latach odkrywają nowe szczegóły :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Bart
Posty: 2
Rejestracja: 9 sie 2004, o 22:10

Re: Torney Bahnhof

Postautor: Bart » 26 mar 2010, o 08:25

Niestety, u mnie w rodzince nie było jakoś tradycji fotografowania, a przynajmniej nie w tamtych czasach. Mam oczywiście kilka fotek, ale akurat nie samego budynku, wiec pozostało mi prosić Was, forumowiczów :)
5lipca
Posty: 224
Rejestracja: 5 lip 2010, o 11:18

Re: Torney Bahnhof

Postautor: 5lipca » 25 lip 2010, o 21:57

Byłem w antykwariacie świadkiem transakcji kupno-sprzedaż tablicy kolejowej Torney-Bahnhof
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Torney Bahnhof

Postautor: Busol » 25 lip 2010, o 23:19

5lipca pisze:Byłem w antykwariacie świadkiem transakcji kupno-sprzedaż tablicy kolejowej Torney-Bahnhof
Świadkiem czy uczestnikiem :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
5lipca
Posty: 224
Rejestracja: 5 lip 2010, o 11:18

Re: Torney Bahnhof

Postautor: 5lipca » 26 lip 2010, o 21:03

Świadkiem (??), i trochę chyba przesadziłem gdyż raczej była to tablica z napisem "Torney" (bez Bahnhof ale prawdopodobnie ze skrótem Bhf czy podobnie, nie pamiętam).
Pytałem się antykwariusza czy tablica jest w/g niego niemiecka (nie podróbka), był przekonany że jest prawdziwa.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości