Kilka zdjęć

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Re: Kilka zdjęć

Postautor: Schulz » 8 lut 2010, o 14:28

Busol pisze:
gozal pisze:Super te bryki i niezapomniane podłużne lampy. Kurczę, tak niepostrzeżenie zniknęły z naszego krajobrazu, he he. Ale jakby tu się zapytać... Gdzie to zdjęcie trzaśnięte? Na pewno gdzieś, gdzie jeżdżą tramwaje.
po mojemu to wyszaka czyli trasa zamkowa
Owszem, Wyszaka, w czasach jak królowała tu giełda samochodowa (lata siedemdziesiąte ub. wieku). Na Trasę Zamkową musieliśmy jeszcze trochę poczekać.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kilka zdjęć

Postautor: Busol » 8 lut 2010, o 14:53

wyszaka czyli DZIS trasa zamkowa :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Re: Kilka zdjęć

Postautor: Schulz » 8 lut 2010, o 22:23

Schulz pisze:
Busol pisze:
gozal pisze:Super te bryki i niezapomniane podłużne lampy. Kurczę, tak niepostrzeżenie zniknęły z naszego krajobrazu, he he. Ale jakby tu się zapytać... Gdzie to zdjęcie trzaśnięte? Na pewno gdzieś, gdzie jeżdżą tramwaje.
po mojemu to wyszaka czyli trasa zamkowa
Owszem, Wyszaka, w czasach jak królowała tu giełda samochodowa (lata siedemdziesiąte ub. wieku). Na Trasę Zamkową musieliśmy jeszcze trochę poczekać.
Przemyślałem sprawę jeszcze raz i doszedłem do wniosku, że ani ja, ani Busol nie mamy racji. Zdjęcie przedstawia dolny odcinek ulicy Panieńskiej, określany w tym miejscu w latach 1945-56 nazwą ulicy Syreny (tzn. cała Panieńska nosiła wówczas taką nazwę). Po 1956 roku wraca tu nazwa ulicy Panieńskiej. Cała reszta z giełdą samochodową pozostaje bez zmian. Szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia, czy po wybudowaniu w tym rejonie estakad Trasy Zamkowej ten odcinek nosi jakąś nazwę. Po powiększeniu interaktywnego planu Szczecina Panieńska kończy swój bieg pod estakadami, a wszystkie pozostałe górne i dolne odcinki ulicy opisane są jako Trasa Zamkowa
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kilka zdjęć

Postautor: Busol » 8 lut 2010, o 22:48

Schulz pisze:Zdjęcie przedstawia dolny odcinek ulicy Panieńskiej, określany w tym miejscu w latach 1945-56 nazwą ulicy Syreny (tzn. cała Panieńska nosiła wówczas taką nazwę). Po 1956 roku wraca tu nazwa ulicy Panieńskiej.
Dokładnie to miałem na mysli... Orietnowałem się po kącie pod jakim widac wyspę na odrze...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości