MV Bembridge

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 16 sie 2009, o 22:13

Wielkie dzięki za nowe zdjęcia. Widać, że to bardzo pracochłonna odbudowa. Bembridge będzie perełką i wizytówka naszego portu :).
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nowości

Postautor: Zahuś » 30 wrz 2009, o 00:23

Witam, przepraszam że się nie odzywałem ale szczerze to nawet nie było czasu o niej pisać. Udzielałem się przez ostatni czas na różnych forach angielskich. Chyba najbardziej pomocna jest Ships Nostalgia: http://www.shipsnostalgia.com/showthrea ... post363672
I trzeba przyznać że efekty są rewelacyjne - ale o tym za chwilę. Po pierwsze wodowanie statku było dnia 01.09.2009. Wiem, że obiecałem że zaproszę Was na wodowanie ale ja sam go nie widziałem. To wszystko działo się na wariata. Nikt nie wiedział kiedy. Na slip na którym stała Bembridge czekało kilka statków. My przyjechaliśmy o 7:00 jak było umówione a statek poszedł na wodę o 6:00. Nikt nie poczekał pomimo tego że kilkanaście razy dzwoniłem i prosiłem. Ot tak się stało. Nikogo nie obchodził inwestor czy armator. Szkoda ale to nie nasza wina - ja chciałem by to miało bardziej uroczysty charakter. Nie dało się - nie wszystko jest od nas zależne. Dnia 25.09 mieliśmy swoje 10 lecie jako firma - reprezentant Sedina.pl był i banery Sedina.pl też były. Popłynęliśmy dwoma statkami i Odra Queen i Penee Queen po Odrze i przypłynęliśmy do THPV Bembridge. Zdjęcia załączam. Jak widzicie - statek wygląda już dużo lepiej. Prawda że ładny komin? Nowy ale ładny. Poprzedni został zezłomowany w 1976 roku. Ale najważniejsze przyszło wczoraj - to dwie oryginalne łodzie pilotowe o numerach 44 i 46 kompletne z silnikami. Na następne Dni Morza organizujemy wyścigi łodzi pilotowych. Co ciekawe tych łodzi wybudowano dokładnie mniej jak 60 sztuk i to od roku 1930 do 1985. Co ciekawe wszystkie były praktycznie takie same. Przy czym te budowane po 1969 nie były już stosowane na Pilot Cutters jak Bembridge a pływały niezależnie. Stad można powiedzieć że te nasze produkowane były od 1930 do 1969 roku - to wtedy ja się urodziłem. Oznacza to że minimalnie mają 40 lat. Te co wczoraj przyszły to były ostatnie tego typu łodzie w Wielkiej Brytanii. Mają numery 44 i 46. W czwartek przyjdzie TNT cała ich dokumentacja!!! Prezentuję Wam kilka zdjęć. Nie ma innych ani w UK ani na Świecie. Nie ma ich żadne muzeum w Wielkiej Brytanii ani inne. Te nasze zakupił kiedyć młody chłopak z Wali. Były u jego Ojca w stodole. I on nas skontaktował bo na stronie statku www.bembridge.pl zobaczył ich rysunki. Po 2 tygodniach walki zdecydował się je nam sprzedać. Nie mają sterów, stan agonalny ale silniki są OK. Już mamy dawcę żurawików systemu Columbus i wciągarek. Oj będzie się działo w Czerwcu przyszłego roku. Będą dwa wyścigi - jeden w dzień a drugi w nocy. Tyfon Bembridge stoi u mnie w domu i się błyszczy - ale jest głośny i będzie go słychać na całych Tarasach Hakena w czasie Dni Morza kiedy da sygnał dla dwóch załóg by wystartowały so żurawików by przestawić je z nad pokładu nad wodę. Potem łodzie zjadą do wody i wsiądzie do nich załoga i pilot. Wyścig skończy się kiedy pierwszy pilot wejdzie po sztorm trapie na wskazany w porcie statek. Do tego będzie leciała rozmowa przez radio pomiędzy Bembridge, Stacją Pilotów Statkiem na który wejdą piloci oraz łodziami pilotowymi. W nocy zaprezentujemy trzy rodzaje świateł pilotowych jakie miała Bembridge. Oj będzie sie działo. Pocztą leci do nas oryginalny mundur pilota Trinity House oraz oryginalny film z lat 60-tych pokazujący pracę naszych łodzi.

Zresztą jeszcze kilkanaście filmów przyjdzie wkrótce o stoczni Smith's Dock. Mamy teraz całą rzeszę fanów w UK z czego się bardzo cieszymy!!! Restauracja historii statku idzie nam znacznie lepiej jak restauracja statku ale w przysżłym tygodniu nasza starsza Pani będzie czarna i zaczniemy montować okna. Coraz piękniej wygląda a teraz z masztem i kominem prezentuje się jak rasowa korweta typu flower. Tak miała wyglądać w 1938 roku kiedy to schodziła z deski kreślarskiej Sir. Williama Reed'a.

Mam na DVD film jak Bembridge wchodziła do Swinoijścia - jeszcze w tym tygodniu podrzucę go Adminom to może go opublikują na portalu.

Otwarcie statku będzie w maju 2010 roku. Wtedy zaproszę całą sedina.pl - słowo!!! Pozdrowienia Zahuś
Załączniki
Łódź w akcji - właśnie odebrała pilota i polot wraca na Bembridge
Łódź w akcji - właśnie odebrała pilota i polot wraca na Bembridge
P3.jpg
P2.jpg
P1-P3 łodzie w czasie prób morskich po zbudowaniu w 1944 roku
P1-P3 łodzie w czasie prób morskich po zbudowaniu w 1944 roku
Tak dzisiaj wygląda Bembridge
Tak dzisiaj wygląda Bembridge
Na samochodzie
Na samochodzie
To jest widok!
To jest widok!
Znaki Trinity House z dziobu łodzi nr. 46
Znaki Trinity House z dziobu łodzi nr. 46
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Pozostałe zdjęcia łodzi ...

Postautor: Zahuś » 30 wrz 2009, o 00:24

I tu jeszcze zdjęcia po wyładunku. Pozdrowienia Zahuś
Załączniki
10.JPG
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Za szybko enter - tu pozostałe zdjęcia ...

Postautor: Zahuś » 30 wrz 2009, o 00:27

oto one:
Załączniki
Silniki są w super stanie
Silniki są w super stanie
o a tu coś rośnie - to pewno Walijskie ziele...
o a tu coś rośnie - to pewno Walijskie ziele...
W trakcie wyładunku
W trakcie wyładunku
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 30 wrz 2009, o 23:28

Wielkie dzięki za garść świeżych informacji :). Bembridge z kominem od razu nabrała rasowych kształtów :lol:. Dni Morza 2010 już teraz zapowiadają się bardzo obiecująco :). Trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że wszystko się uda :).
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 30 wrz 2009, o 23:48

Dzięki, my też mamy taką nadzieję. Ale jeszcze sporo roboty przed nami...
Pozdrowienia Zahuś
rayman
Posty: 178
Rejestracja: 5 wrz 2008, o 10:29

Postautor: rayman » 1 paź 2009, o 22:30

Kciuki cały czas trzymane są! :wink: Tak trzymać :wink:
Należy spodziewac się tego co najlepsze,zło przyjdzie samo...
Awatar użytkownika
Kevin
Posty: 430
Rejestracja: 26 sty 2005, o 09:40
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kevin » 1 paź 2009, o 23:32

Pamiątkowe zdjęcie z 24 sierpnia 2009r.
(zrobione "długą lufą" z Odry, stąd skrót perspektywy)

Obrazek
_____________________
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Dzięki

Postautor: Zahuś » 2 paź 2009, o 07:13

Dziękuję, za wsparcie i dzięki za zdjęcie. Ja tego typu ujęcia robiłem na wejściu do kanału który kończy slip. Będę miał za parę dni ponad 50 letni amatorski film o pracy tego typu statków jak Bembridge - są tam prawdopodobnie również materiały o niej. To film 8 mm i myślę że jak się uśmiechnę ładnie do Busola to mi pomoże z przegraniem na DVD. Przy okazji dam mu nasz film jak wpływaliśmy z Argusem do Świnoujścia. Może coś z tego będzie jak się zgodzą Admini na sedina.pl. Mam też wspaniały kontakt z BBC London - oni też szukają dla nas materiałów w swoich archiwach. W weekend napiszę co się będzie działo w najbliższych tygodniach ze statkiem. Lecę do pracy Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Dzięki

Postautor: Busol » 3 paź 2009, o 22:47

Zahuś pisze:To film 8 mm i myślę że jak się uśmiechnę ładnie do Busola to mi pomoże z przegraniem na DVD.
Tylko ja nie mam projektora. Ktos moglby pomoc ?
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Re: Dzięki

Postautor: Iwonka » 4 paź 2009, o 07:16

Busol pisze:
Zahuś pisze:To film 8 mm i myślę że jak się uśmiechnę ładnie do Busola to mi pomoże z przegraniem na DVD.
Tylko ja nie mam projektora. Ktos moglby pomoc ?
Projektor jest u Exaduma.
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

przegranie 8 mm na DVD

Postautor: Zahuś » 4 paź 2009, o 09:59

Posłuchajcie - postaram się najpierw poszukać jakiejś firmy która może wykonywać takie usługi, pogadam z ludzmi z TVP Szczecin i znajomymi z TVN. Postaram się odnaleść miejsce gdzie takie filmy można przegrywać profesjonalnie. Na pokładzie THPV Bembridge będzie muzeum i sala multimedialna. Chcemy pokazywać te mateirały na pełnym ekranie i w takim sensie matriały muszą być jak najlepsze. Mam teżdługą listę materiałów BBC o Smith's Dock - czyli stoczni gdzie była budowana Bembridge. Jestem w kontakcie z kilkoma ludźmi z BBC któzy szukają teraz wszystko o statkach pilotowych takich jak Bembridge oraz o aktywniści pilotowej Trinity House London - pierwszego armatora Bembridge. Chcę by pokazać statek i wszystkie powiązane z nią miejsca i instytucje w sposób żywy. Mamy zamiar zrobić coś na pokładzie w takim stylu że odwiedzające statek grupy nie bedą się nudzić. Na dni morza koło statku będzie stał ekran 3 x 4 m po to by pokazywać wszelakie materiały, dokumenty i zdjęcia. Wiadomo że Muzeum nie będzie w stanie zgromadzic wielu materialnych pamiątek ale cyfrowo będzie tego sporo. Bembridge była pierwszym prototypowym statkiem w swojej klasie na Świecie i zarazem jest nioestety ostatnim żyjącym. W najbliższym czasie w kilku gazetach i na kilku portalach ukaże się nasz apel w UK o pomoc w zdobyciu eksponatów lub skanów zdjęć i dokumentów. Mamy w tej chwili całą rzeszę ludzi w UK którzy nam pomagają. Zdobycie oryginalnych łodzi pilotowych - ostatkich istniejących najprawdowpodobniej na świecie (mamy dane o wszystkich 49 sztukach zbudowanych od 1930 do 1970) - to też wynik współpracy z ludzmi z UK. Tych dwóch łodzi szukaliśmy z trzech różnych stron. Już od lutego wiedzieliśmy że jedyne które istniały jeszcze w 1987 roku to łodzie o numerach 44 i 46. I to te właśnie przyjechały do nas. Stały w Breakwater jako zapasowe łodzie do ostatniego THPV Pathfinder. Pathfinder skończył swoje życie na złomie w grecji wraz z łodziami które rozsypały się po postawieniu na nabrzeży w stoczni. Kontaktowaliśmy tą stocznię poprzez różnych ludzi. Chcieliśmy chociaż silniki. Nic nie zostało. Drugi statek Penelee "zmarł" w Turcji. Jeszcze jeden zostął zezłomowany w zeszłyum roku w UK. Bembridge to ostatni świadek ogromnej działalności pilotowej Trintity House opartej o ten typ pływających stacji bazoiwych. Już pod koniec lat 60-tych wszyscy pukali się w czoło jak Trinity House utrzymywała te drogie statki w służbie. Nigdy w histori światowej żeglugi nie było takich dużych statków pilotpowych jak Bembridge nigdzie w służbie. To własnie dlatego chociaż Anglicy nazywają nas "the total mad guys" (totalni szaleńcy) pomagają nam coraz chętniej. Projetk THPV Bembridge 1938 zaczyna grupować coraz więcej emerytowanych pilotów i ludzi powiązanych z ich pracą i działalnością statków pilotowych. Restauracja Bembridge to w tej chwili jedna z nielicznych restauracji starej tak dużej jednostki nie tylko w Europie. Owszem są liczne projetky ale ich nikt nie realizuje. Albo są ukończone albo nikt nie ma pieniędzy by je rozpocząć czy kontynuować.

Wizje, pomysły i to co będzie siędziało na statku i dookoła niej mamy wręcz nieograniczone. O wielu nic nie powiem ani nie napiszę ale postaramy się by to nie było tylko stojące na wodzie biuro, muzeum czy miejsce kilku małych sal konferencyjnych. Utrzymanie takiej jednostki nie jest tanie ale my mamy na to dużo pomysłów by ona żyła i zarabiała na siebire oraz na spłatę swojego kredytu.

Damy radę , musimy dać radę ale .... jest w tej chwili nam wszystkim bardzo ciężko. Statek pochłania cały mój wolny czas.

Będę informował na bieżąco. Np. w tym tygodniu będą przyspawane do stewy dziobowej 4 króćce z gwintem gdzie na wiosnę będzie przykręcony herb Szczecina. Na jego odsłonięcie zaprosimy Wszystkich kogo tylko będzie można + będzie ładna prezentacja multimedialna w oparciu min o te filny o których pisałem na początku postu.

Pozdrowienia od całego zespołu domorosłych restauratorów Zahuś
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Przegrywanie filmów z 8 mm na DVD

Postautor: Zahuś » 14 paź 2009, o 09:39

Tak jak obiecywałem to odnalazłem. I to nie byle kogo

Witam, za zgodą Busola pozwalam sobie poinformować Wszystkich że jest w Rzeszowie pewien starszy Pan - Czesław Śliwa. Wysłałem mu nasz stary film z lat 60-tych i już na trzeci dzień miałem od niego dwie płyty DVD filmy w dwóch wersjach.

Przegrywa filmy amatorskie z kamer 8mm i super8mm na DVD, lub na VHS w wersjach do osobistego montażu lub montowanych wg wskazówek klienta. Podkłada bezpłatnie muzykę z płyt przesłanych przez klienta. Wykonuje te czynności już 15 lat. Wykonuje bezpłatnie czyszczenie filmów, poprawianie starych sklejek oraz wykonywanie nowych. Wykonuje montaż technologiczny filmów lub według wskazówek klienta (kolejność lat, filmów). Jeżeli jakość dostarczonego filmu dopuszcza taką możliwość poprawia parametry obrazu. Warto spróbować bo stare filmy coraz bardziej kruszeją i za następnych parę lat już nikt ich nie zobaczy. Proponowana cena to 1.90zł. za 1 minutę filmu. W cenie jest koszt nośnika na którym robi przegranie, klejenie, czyszczenie oraz wstępny montaż. Wszystkie czynności techniczne wykonywane są na sprzęcie profesjonalnym wysokiej jakości. Wystawia faktury VAT. Kontakt 017 852 41 74 lub 609 546 519. Mail do Pana Śliwy jest taki: arka.dia@interia.pl.

Pan Czesław to straszna ale bardzo sympatyczna gaduła. Rozmawiałem z nim już kilka razy i naprawdę go polubiłem. Nie można go nie polubić. Paza tym jak wynikało z rozmowy ma w swoim dorobku filmy z początku XX wieku i to naprawdę bardzo zabytkowe. Były takie filmy które jak dostał i otworzył puszkę to się dosłownie rozsypywały w rękach. Ale większość udaje się uratować.

Facet przegrywa to nie puszczając na ścianę i zgrywając kamerą DVD a naprawdę ma sprzęt.

To nie firma a skromny starszy człowiek i dlatego uważam że warto go polecić - stąd ten post. Puszczę to samo w wątku Bembridge. Pozdrowienia Zahuś - a możecie się śmiało powoływać na Rafała od Bembridge - drugiej strasznej gaduły ze Szczecina.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Film z holowania Bembridge

Postautor: Zahuś » 15 paź 2009, o 22:20

Witam, oto obiecany film z 19.02.2009 pokazujący jak wpływamy do portu w Świnoujściu

http://www.bembridge.com.pl/cms.php?cid=381

Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Film z lat 60-tych

Postautor: Zahuś » 15 paź 2009, o 22:23

Witam - a to film pokazujący pracę takich statków jak Bembridge. Widać też przede wszystkim łodzie pilotowe. Dwie ostatnie które pozostały przy życiu zakupiliśmy i sprowadziliśmy dnia 27.09 do Szczecina. W tej chwili je restaurujemy.

Oto film:

http://www.bembridge.com.pl/cms.php?cid=380

Zwróćcie uwagę na ostatnie sceny - jak te łodzie pilotowe walczą z falami.

Pozdrowienia Zahuś

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron