Screeny z prac

Projekt wirtualnego odtworzenia przedwojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 19 lip 2009, o 18:39

secessionlove pisze:Ja już nie wykonuję modeli tramwajów od kilku lat. Kilka z nich przekazałem do zbiorów STMKM, w tym Bremena 144 i Herbranda z otwartymi pomostami. Inne, w tym 105-tki trzymam w archiwum, tj. w piwnicy.
To wygrzeb je i się pochwal :) :roll:
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 20 lip 2009, o 18:05

Zrobię im fotki i wtedy...
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 25 lip 2009, o 15:48

Pracuje aktualnie nad otoczeniem, po to by następnie wziąść się za brakujące budynki wokół Konigsplatz. Oczywiście brakuje jeszcze wielu elementów małej architektury. Fotki z takim małym akcentem ( ktoś kilka stron wcześniej o czymś wspominał )

No cóż pracuję nad tym wszystkim już chyba rok, a tymczasem na SSC czytam, że gdybym się nie uparł na ten "dziwny" program już dawno byśmy mieli "Stettin 3d"

Ja to muszę mieć jakiegoś pecha jednak... I już niczego nie rozumiem.
Może komuś innemu przeszkadzam w pracy? :?
Załączniki
scrin_1.JPG
scrin_2.JPG
Awatar użytkownika
Gonia
Expert
Posty: 623
Rejestracja: 17 sty 2006, o 14:13
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Gonia » 25 lip 2009, o 16:33

Leks pisze:No cóż pracuję nad tym wszystkim już chyba rok, a tymczasem na SSC czytam, że gdybym się nie uparł na ten "dziwny" program już dawno byśmy mieli "Stettin 3d"
To prawda, mielibyśmy. I jeszcze pewnie by się sam zrobił...
:wink:
Fantastycznie!!! :D
rayman
Posty: 178
Rejestracja: 5 wrz 2008, o 10:29

Postautor: rayman » 25 lip 2009, o 17:10

Leks : szacun wielki :!:
Należy spodziewac się tego co najlepsze,zło przyjdzie samo...
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 25 lip 2009, o 18:07

Jeśli potrzebujesz jakiś tekstur na chodniki lub trawniki... lub meble uliczne czy wystawy sklepowe z epoki - daj znać.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 25 lip 2009, o 18:23

Myślę, że pod względem tekstur chodniki wyglądają jak nalezy. W pilnej potrzebie są witryny sklepowe "z epoki", ewentualnie meble uliczne zależy co tam masz :). Jakby co na PW, będę wdzięczny :).
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 25 lip 2009, o 19:30

Witryny mam wymarzone :D !!! i jeszcze mały zestaw do przystanku tramwajowego wyciągnięty ze zdjęć i pokolorowany ;)
znajdę to wszystko skompletuję i wyślę.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 25 lip 2009, o 21:26

Półka mi opadła i wisisz mi teraz za wstawienie implantów ;-) Jeśli jedna osoba przez rok czasu jest w stanie zrobić coś takiego to miło pomyśleć jak by virtualne miasto wyglądało gdyby Leksów było z dziesięciu :-)
Leks pisze:Ja to muszę mieć jakiegoś pecha jednak... I już niczego nie rozumiem.
Może komuś innemu przeszkadzam w pracy? :?
Tego nie rozumiem :roll:
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 26 lip 2009, o 17:48

o ja pierdziu :)

A ktory to deliwent taki chetny do pomocy ?
Bo rzeczywiscie moze bez sensu Leks robisz bo jest jakis git który takie rzeczy to miedzy posiłkami trzaska :) a dąbie to od niechcenia w niedziele wieczorem zrobił


Nie przejmuj sie...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 26 lip 2009, o 18:01

Leks, jestem pod wrażeniem :wink:
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 26 lip 2009, o 20:44

Tak się składa, że to ja napisałem :). Leks robi stare, a ja nowe ;). Skoro na razie nie da się importować modeli ze sketchupa do anim8ora to Leks sam musi sobie radzić, a radzi sobie dobrze tylko na jedną dzielnicę przyjdzie nam poczekać parę lat? :(.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 27 lip 2009, o 00:04

Z tym importem/ exportem to założę się, że na pewno jest jakiś sposób. Nie takie rzeczy ludzie robią. Jednakże niestety w tej kwestii ktoś musi wykazać jakąś inicjatywę. Ja jestem tylko jeden i nie mogę zajmować się wszystkimi rzeczami na raz. Druga sprawa, że też nie mam takiej wiedzy i znajomości Sketchup'a żeby w miarę szybko to rozpracować. Być może jest to zadanie proste, ale np. dla programisty.
Postanowiłem, że powolutku, ale sukcesywnie będę wykonywał kolejne modele. Natomiast nie będę tracił ogromu czasu na rozpracowywanie importu/ exportu dla ludzi co do których i tak nie mam pewności, że pomogą mi w jakiś istotny sposób. Bez urazy po prostu jestem jeden i muszę starać się nie marnować czasu. Robię modele w taki sposób, że bez przeszkód osoby korzystające z aplikacji takich jak 3ds max, wings 3d, zmodeler, blender, lightwave mogłyby coś pomóc w tej sprawie. I podejrzewam, że nawet w tym portalu są osoby korzystające z takiego oprogramowanie, lecz nie każdy ma pewnie ochotę coś pomagać, zresztą to pracochłonna sprawa i to rozumiem.

Żyję póki co w nadziei, że ukończenie pierwszego etapu prac czyli Konigsplatz wraz z oprogramowaniem pozwalającym każdemu, a nie tylko mi zobaczyć to w 3d zachęci was do wykazania większej inicjatywy, zainteresowania itp :).

Lesiu pracuje obecnie nad nową stroną internetową. Wiąże z tym pewne nadzieje, że przyciągnie to trochę ludzi którzy będą chcieli pomóc.

Oczywiście proszę, by każdy czytający ten post nie traktował tego jako post skierowany bezpośrednio do siebie :). Podejście wielu z was do tego tematu na prawdę jest wspaniałe i zdaje sobie sprawę, że nie każdy jest w stanie pomóc, bo nie ma czasu czy nawet zwyczajnie uważa, że jest już za stary i nie jest w stanie nauczyć się tego wszystkiego :). Na prawdę jesteście w porządku ludzie - to tak przy okazji :).
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 27 lip 2009, o 08:09

Leks pisze:Na prawdę jesteście w porządku ludzie - to tak przy okazji :).
Ty też jesteś spoko ziom Leks :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 27 lip 2009, o 08:10

Masz całkowitą rację!
Z mojej strony dodam jeszcze że z pewnością wiele osób by chciało zbudować coś i pomóc ale po prostu wiele programów zarówno prostych i skomplikowanych jest bardzo odstraszających od pracy na pierwszy rzut oka i czasem na drugi i trzeci :( wiem to po sobie :cry:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości