Pytanie o historię budynku

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
hanstett
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 13:59

Pytanie o historię budynku

Postautor: hanstett » 12 kwie 2009, o 14:14

Witam,
jestem zainteresowany historią budynku i przyległej do niego posesji, która mieści się przy ul. Ostrowskiej na północy miasta. Jest to dosyć duża posiadłość przy brukowanej ulicy przy dojeździe do działek (chyba) "Ogrody Przyjaźni".
Jest to willa i ziemia położona kilkaset metrów za starym cmentarzem niemieckim z pomnikiem poległych żołnierzy z okresu I WŚ.
Z nieoficjalnych żródeł wiadomo mi, iż jakiś czas temu mieściła się tam radiostacja dla marynarzy (Szczecin Radio dla marynarzy czy coś takiego).
Teraz prowadzone są tam jakieś prace remontowe.
Jeśli ktokolwiek wie coś na temat historii tego budynku będę bardzo wdzięczny za informację.
Może to być mailowo na: wlodarczyk@eprestiz.pl.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Wojciech
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 12 kwie 2009, o 14:42

Czy chodzi ci o "Grensingshof"?
Mamy go tu w galerii:
Stettin vor 1945 von Bachinstitut Stettin > Stadtteile und Vororte > Züllchow, Grensingshof > Grensingshof
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
hanstett
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 13:59

Postautor: hanstett » 12 kwie 2009, o 15:29

Dokładnie o to mi chodziło. A wie ktoś może co to było i jaka była historia budynku w czasie II WŚ i po wojnie?
To w takim razie musiał być dosyć imponujący majątek prywatny przed wojną.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 12 kwie 2009, o 20:58

To była siedziba Züllchower Anstalten.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
DJ
Posty: 299
Rejestracja: 18 paź 2004, o 00:05

Postautor: DJ » 14 kwie 2009, o 20:17

hanstett pisze:Dokładnie o to mi chodziło. A wie ktoś może co to było i jaka była historia budynku w czasie II WŚ i po wojnie?
To w takim razie musiał być dosyć imponujący majątek prywatny przed wojną.
Nie był to majątek prywatny...Była to jedna z mniejszych filii Zakładów Żelechowskich. W majątku Grenzingshof (przy dzisiejszej ul. Ostrowskiej) znajdował się internat dla chłopców na 50 miejsc. Budynek sądząc po stylu został zbudowany po 1900 roku.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości