(artykuł) Pinokio czy Pilecki?

Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

(artykuł) Pinokio czy Pilecki?

Postautor: gozal » 17 lut 2009, o 21:13

Kurczę, godny to był człowiek i warto go upamiętnić, ale i propozycja pinokiowa nęci. Pinokio to legenda. Dajmy coś żakom byłym i współczesnym w tym akademickim zakątku!
Gozal jest KOBIETĄ.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 17 lut 2009, o 21:31

Przy nadawaniu nazw istnieje zapis o czasie, jaki musi minąć od śmierci patrona, oczywiście często omijany z powodu "wyjątkowych okoliczności". Klub "Pinokio" istnieje i chyba ma się chyba, choć teraz to zwykła dyskoteka. Inna sprawa, że nadanie imienia klubu stwarza precedens - a co np. z "Kontrastami" czy "Hormonem"? Jeśli już, to np. "Trans" winien być uhonorowany ;). A na poważnie - z kręgów akademickich wolałbym ulicę/plac/rondo ARP "Pomorze", naturalnie nie tam, gdzie omawiane rondo.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 17 lut 2009, o 21:48

W sumie jest to bardzo ciekawe, dlaczego rondo musi mieć swoją nazwę?
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 17 lut 2009, o 21:51

Kropka pisze:W sumie jest to bardzo ciekawe, dlaczego rondo musi mieć swoją nazwę?
Żeby w serwisie dla kierowców dziennikarze mogli powiedzieć gdzie jest korek/wypadek/remont ;).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 17 lut 2009, o 22:08

Torney pisze:
Kropka pisze:W sumie jest to bardzo ciekawe, dlaczego rondo musi mieć swoją nazwę?
Żeby w serwisie dla kierowców dziennikarze mogli powiedzieć gdzie jest korek/wypadek/remont ;).
No tak, jest to jakieś wytłumaczenie. :wink:

A czy w takim razie razie liczy się średnica ronda od jakiej sa nadawane nazwy? Bo np. skrzyżowanie o kształcie ronda Zawadzkiego/Szafera jest bezimienne.
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 17 lut 2009, o 22:25

A cóż to za dylemat. Przecież Pinokio to jakiś niepoważny pajac. No, chyba, że chodzi o możliwośc bodaj symbolicznego uhonorowania innych niepoważnych pajaców, jakich w tym mieście wciąż niemało. Summa summarum - jednak jestem za Pileckim.
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 17 lut 2009, o 22:26

Torney pisze:a co np. z "Kontrastami" czy "Hormonem"?
Jak najbardziej jestem za, zwłaszcza za Hormonem :twisted: Trans - też bardzo dobry pomysł.
Co do postulatu "nieżycia" ewentualnego patrona, by nadawać nazwy ulicom / placom / rondom tudzież stawiać pomniki, to poprzedni papież po tysiąckroć biernie go złamał (jakiś oksymoron mi tu wyrósł).
Gozal jest KOBIETĄ.
Awatar użytkownika
skorpion
Posty: 256
Rejestracja: 11 sty 2005, o 09:54
Lokalizacja: 5. Lipca/Grunstrasse

Postautor: skorpion » 20 lut 2009, o 08:37

Torney pisze:A na poważnie - z kręgów akademickich wolałbym ulicę/plac/rondo ARP "Pomorze", naturalnie nie tam, gdzie omawiane rondo.
Bardzo rzadko się to zdarza ale trzeba poprawić Torneya - nie ARP "Pomorze" tylko Akademickie Radio "Pomorze" czyli w skrócie ARP.
A pomysł doskonały!

Jeśli chodzi o rondo u zbiegu ul. Szafera i ul. Zawadzkiego to faktycznie gdyby być konsekwentnym to powinno mieć swoją nazwę.
A wracając do powstającego ronda to ja jestem za nazwą Rondo Politechniki...
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 20 lut 2009, o 09:34

skorpion pisze:A wracając do powstającego ronda to ja jestem za nazwą Rondo Politechniki...
Ś.P. Rondo Politechniki :( Ale w sumie by się komponowało do okolicy.

Dla mnie to jest argumentem za Pileckim:
PRS pisze:Rondo rotmistrza Pileckiego idealnie wkomponowałoby się również w nazewnictwo tej części miasta, jako sąsiadujące z ul. Sikorskiego czy al. Bohaterów Warszawy" - podkreśla IPN
Lubię porządek :)
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 20 lut 2009, o 09:41

skorpion pisze:nie ARP "Pomorze" tylko Akademickie Radio "Pomorze" czyli w skrócie ARP.
A pomysł doskonały!
Jasna sprawa, o jedną literkę za dużo ;).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
MałyHaken
Posty: 29
Rejestracja: 9 lut 2009, o 20:31
Lokalizacja: Stettin,Harmsstrasse

(artykuł) Pinokio czy Pilecki?

Postautor: MałyHaken » 21 lut 2009, o 13:32

Nie ujmując nic Pileckiemu, jestem za Pinokiem, w Szczecinie w ogóle jest bardzo mało takich ''śmiesznych'' nazw, więc jedna taka nazwa nie zaszkodzi:) Ale jestem za nią nie tyle jako upamiętnienietego klubu ale samego Pinokia:D
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 11 maja 2009, o 11:20

Posiedzenie Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności RM - na siedmiu obecnych pięciu poparło "Pileckiego", po jednym "Pinokia" i "Akademickie".
Erich-Falkenwaldergesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron