Przeciw Sedinie

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 27 sty 2009, o 11:28

Siristru pisze:Ale sprzeciwiam się cmentarzom wojskowym żołnierzy niemieckich w Polsce.
Czy też się sprzeciwiasz cmentarzom polskich żołnierzy na wschodzie?
Siristru pisze:Jeśli prowadzi kulturalna rozmowę i treściwą jest mile widziany - nam zależy na rozmowie nie inwektywach.
Czyżby? Zerknij na załącznik ze zrzutem z Waszego forum, zwracam uwagę na daty wypowiedzi - na długo przed tym wątkiem.
Załączniki
kulturka.jpg
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 27 sty 2009, o 11:44

Siristru pisze: A Wy (nie Sedina.pl ale zwolennicy tego pomysłu) chcecie wywalić grube pieniądze na uhonorowanie symbolu germanizacji.
Ci ludzie zarejestrowali się tutaj by powiedzieć swoje zdanie w ważnej sprawie. Tu spotykają się sympatycy pomysłu odbudowy Sediny. Gdzie indziej mogliby zabrać głos? na forum "kochajmy kanarki"?? Jednak zostali zakrzyczani i obrażeni lub zablokowani. Nie dziwcie się zatem ich rozczarowaniu i złości. .
No chcemy i wywalimy.
Dla was to symbol germanizacji, a dla nas nie. I tyle.
No dobra, już sobie pozabieraliście głos, już się pogadaliście, nas i tak nie przekonaliście i nie przekonacie, ale teraz już po co marnować dżule.
Piszcie u siebie, co tylko sobie tam chcecie.
Zaraz pójdę sobie kupić nową płytkę, resztę gdzieś do skarbonki na Sedinę.
Moje pieniążki - wolno mi z nimi robić, co tylko sobie zechcę.
Zaraz sobie posłucham "Ein feste Burg ist unser Gott".
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Siristru
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2005, o 20:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Siristru » 27 sty 2009, o 12:09

Lazi pisze:
Siristru pisze:Ale sprzeciwiam się cmentarzom wojskowym żołnierzy niemieckich w Polsce.
Czy też się sprzeciwiasz cmentarzom polskich żołnierzy na wschodzie?
A są tam groby żołnierzy polskich jako najeźdźców? Bo nie przypominam sobie by Wojsko Polskie najechało Ukrainę lub Białoruś. Są groby po walkach z Armią Czerwoną i nacjonalistami...
Lazi pisze:
Siristru pisze:Jeśli prowadzi kulturalna rozmowę i treściwą jest mile widziany - nam zależy na rozmowie nie inwektywach.
Czyżby? Zerknij na załącznik ze zrzutem z Waszego forum, zwracam uwagę na daty wypowiedzi - na długo przed tym wątkiem.
Użytkownik Warta właśnie jest przykładem reakcji na niekulturalne prowadzenie rozmowy. Może przecztaj wszystkie jego posty oraz uzasadnienie przyznania ostrzeżeń. Warta nie jest członkiem RW i wszedł na nasze forum by siać zamęt. Dostał ostrzeżenia i został zablokowany.

Ale robisz tu kolego zejście z tematu.

@Bachinstitut: ze swoimi to możesz robić co zechcesz. Kłopot w tym, że namawiacie na to ludzi i wykorzystujecie ich naiwność by wspierali wzniesienie symbolu germanizacji. Bądźmy uczciwi - strony medalu są dwie. Dlaczego im pokazuje się tylko jedną? Wam zależy na powstaniu pomnika i pokazujecie swoją stronę - tutaj osoby czytające forum mogą dowiedzieć się, że jest i druga.

Nie uważam bym marnował czas i jakt to zechciałeś ująć "dżule". Nie chcesz rozmawiać - nie rób tego. Zatem Tobie papa??

A słuchaj sobie co zechcesz, choćby "Hajli, hajlooo" - ja posłucham sobie Kapeli ze Wsi Warszawa :P
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 27 sty 2009, o 12:23

Siristru pisze:@Bachinstitut: ze swoimi to możesz robić co zechcesz. Kłopot w tym, że namawiacie na to ludzi i wykorzystujecie ich naiwność by wspierali wzniesienie symbolu germanizacji. Bądźmy uczciwi - strony medalu są dwie. Dlaczego im pokazuje się tylko jedną? Wam zależy na powstaniu pomnika i pokazujecie swoją stronę - tutaj osoby czytające forum mogą dowiedzieć się, że jest i druga.

Nie uważam bym marnował czas i jakt to zechciałeś ująć "dżule". Nie chcesz rozmawiać - nie rób tego. Zatem Tobie papa??

A słuchaj sobie co zechcesz, choćby "Hajli, hajlooo" - ja posłucham sobie Kapeli ze Wsi Warszawa :P
No widzisz, ja „Ein feste Burg”, ty „Hailicoś” tam.
Dla Ciebie Niemcy = Hitlerowcy i możesz sobie tak dalej coś tam pitupitu. No i znowu Cię poniosło. Znowu się uniosłeś. No i po cóż Ci to. No potup jeszcze troszkę nóżkami, potup.

Przecież i tak na możecie skoczyć.
I tak będziemy sobie robili co chcemy, pisali swoje skąd, jak chcemy, używali niemieckich nazw. No co, zablokujecie nas na naszym własnym forum? Będziecie dalej tupać nóżkami i nam szarpać nogawki? Tylko się nieekonomicznie emocjonujecie.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 27 sty 2009, o 13:11

A mi "rybaczka" się podoba. Jedni wolą Trygławy, inni pomniki świętych i papieży, jeszcze inni centra handlowe i spędzają tam większa część wolnego czasu (niektórzy tam pracują). Każdemu wg potrzeb, możliwości i upodobań - De gustibus non est disputandum.
Nie przeszkadza mi że jedni modlą się do Allaha, inni do Jezusa, jeszcze inni czczą Budde, lub oddają się pląsom w Noc Kupały - dopóki nie zaczną składać ofiar ze zwierząt czy ludzi i nie zaczną mnie przymuszać do swojej wiary. Tylko prosze mi nie mówić, że ja musze w to wierzyć, mi ma się coś podobać, mam jeść mięso, czy go nie jesć. To jest moja wola, wola ludzi którzy zbierają się w celu stworzenia czegoś.
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
franusek
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2009, o 21:17

Postautor: franusek » 27 sty 2009, o 13:59

wiele miast ma swoje symbole:
Kraków ma smoka wawelskiego (krakowskiego)
Poznań ma koziołka (poznańskiego)
Warszawa ma syrenkę (warszawską)
,a my mamy orły (polskie), kotwicę (polską), papieża (polskiego), i inne
widocznie bardzo słaby jest tutaj tożsamość lokalna - miasto.
Dlaczego wszyscy zastanawiają się czy sedina jest niemiecka czy polska, czy chińska, nasze miasto jest polskie, niemieckie, francuskie, szwedzkie, pomorskie, (itp.) po prostu szczecińskie, tak jak sedina jest po prostu szczecińska. To symbol naszego miasta, nie Niemiec czy Polski.
Piorun
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2009, o 21:23

Postautor: Piorun » 27 sty 2009, o 14:16

Torney pisze:W Polsce religią dominującą jest rzymski katolicyzm. Dominująca zatem część Polaków nie życzy sobie, by Wasz styl życia miał wpływ na wizerunek kraju i losy jego mieszkańców. I co, zaprzestaniecie?

To jest portal historyczny, Sedina mu patronuje.
Jeśli należysz do tej dominującej części tj. rzymsko-katolickiej, to zważ na to, że jesteś Obermoderatorem pogańskiego forum. Dla katolików istnieje taka definicja patrona:
wikipedia pisze:Patron – symboliczny religijny opiekun kraju, miasta, diecezji, przedsięwzięcia, profesji, obiektu budowlanego, zawodów sportowych, ludzi itp. W Kościele katolickim i innych kościołach chrześcijańskich takimi osobami są święci, którzy najczęściej stają się opiekunami świątyń i poszczególnych ludzi noszących ich imię (wezwanie).
W religiach niechrześcijańskich patron to: bóstwo, które obierano za opiekuna osób, obiektów, terytoriów lub za orędownika w szczególnych okolicznościach.

Patronować – pełnić rolę opiekuna, protektora.

Kim zatem jest patronująca temu portalowi Sedina, jeśli nie pogańską boginią w otoczeniu pogańskiego Hermesa i pogańskich nimf?

Z drugiej strony, jeśli uważacie, że Sedina to tylko XIX wieczny wymysł, to waszemu poważnemu portalowi mogłaby równie dobrze patronować jakakolwiek inna mniej kontrowersyjna postać z bajki, czy opowieści science fiction.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 27 sty 2009, o 14:24

A może byście jakie tam sobie te wasze obrzędy nad Manzelbrunnen odprawili?
Albo i nad całym portalem sedina.pl?

I nas przy okazji nawrócicie mocą waszej wiary, bo mjetodu pjerswazji wam troszku nie wychodzjt (ups, naruszyłem regulamin, strzelę sobie banika, ale w wolnej chwili).
Jeżeli chcecie, to my, niegodne germanofile i okropne Verräatery, możemy nawet na próbę w tym wątku wylać dla waszego świętego pomyje na Manzelbrunnen i na co tam jeszcze chcecie. Na wszystkie niewłaściwe strony medalów.
I co będzie dobrze już? Ulży wam? Opadnie?
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 27 sty 2009, o 14:27

http://www.youtube.com/watch?v=rMtbLdnE ... re=related

Nic nie jest czarno białe, a ostatnie zdanie w tym materiale wyraźnie to podkreśla... Ta cała dyskusja jest ewidentnie efektem poszukiwania przez nas własnej tożsamości... Jedni skłaniają się ku Trygławowi, inni polskiej husarii, a innych urzekło miasto przełomu wieków. I tyle. Nie ma co bić piany... Róbmy swoje tylko nie wchodźmy z butami w życie innych.
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 27 sty 2009, o 15:20

Sedina - Koń Trojański, czy Puszka Pandory???
Załączniki
1378_Matolja_Platdunk_10l_Sedina.jpg
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 27 sty 2009, o 15:27

RychO pisze:Sedina - Koń Trojański, czy Puszka Pandory???
Toż to pogańska bogini w otoczeniu pogańskiego Hermesa i pogańskich nimf!

Ehre!
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 27 sty 2009, o 16:28

Bachinstitut pisze: Toż to pogańska bogini w otoczeniu pogańskiego Hermesa i pogańskich nimf!

Ehre!
Sie wie. Ale czemu ją w "hamburskim młynie" zapuszkowali i Szwedom do konsumpcji proponują? Eh ta odwieczna rywalizacja Hamburga z Naszym Grodem :D
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 27 sty 2009, o 16:29

Siristru pisze:...

A słuchaj sobie co zechcesz, choćby "Hajli, hajlooo" - ja posłucham sobie Kapeli ze Wsi Warszawa :P
Pioseka o której napomknąłeś ma prawie szczeciński rodowód, bowiem autor słów, Albert Ernst Ludwik Karl Graf von Schlippenbach, urodził sie nieopodal, w Arednsee koło Prenzlau.
Ową krwiożerczą, antypolską hitlerowską piosenkę napisał już w 1830r. (tysiąc osiemset trzydziestym)!
Piosenka nosi tytuł "Ein Heller und ein Batzen" (Halerz i grosik).
Pierwsza zwrotka (jakże militarystyczna i agresywna!) brzmi mniej więcej tak (nieliteracko, ale pasuje do melodii):
Był halerz i był grosik
Obydwa żem ja miał, oj miał.
Poszedł halerz na wino
A grosik żem za wodę dał
Poszedł halerz na wino
Grosz żem za wodę dał.
i ten refren:
Heidi, heido, ha ha
Heidi, heido, hei ha ha ha

Dalej są inne okropności: o dziewuchach, o dziurawych skarpetkach, o piciu z dziury w beczce i o śpiewających ptaszkach w lesie.

Co dobrze jest wiedzieć...
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 27 sty 2009, o 16:34

hehenio pisze:Arednsee koło Prenzlau.
No zróbże im patriotyczne "dobrze": napisz "Przęsław".
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 27 sty 2009, o 17:44

hehenio pisze: do Siristru:
Pioseka o której napomknąłeś ma prawie szczeciński rodowód, bowiem autor słów, Albert Ernst Ludwik Karl Graf von Schlippenbach, urodził sie nieopodal, w Arednsee koło Prenzlau.
Ową krwiożerczą, antypolską hitlerowską piosenkę napisał już w 1830r. (tysiąc osiemset trzydziestym)!
Piosenka nosi tytuł "Ein Heller und ein Batzen" (Halerz i grosik).
Pierwsza zwrotka (jakże militarystyczna i agresywna!) brzmi mniej więcej tak (nieliteracko, ale pasuje do melodii):
Był halerz i był grosik
Obydwa żem ja miał, oj miał.
Poszedł halerz na wino
A grosik żem za wodę dał
Poszedł halerz na wino
Grosz żem za wodę dał.
i ten refren:
Heidi, heido, ha ha
Heidi, heido, hei ha ha ha

Dalej są inne okropności: o dziewuchach, o dziurawych skarpetkach, o piciu z dziury w beczce i o śpiewających ptaszkach w lesie.

Co dobrze jest wiedzieć...
Nawet Dzielny Wojak Szwejk chętnie by zaśpiewał, maszerując do Czeskich Budziejowic, być może i przez Nasze Miasto, bo przecież wszystkie drogi... :D
Ostatnio zmieniony 27 sty 2009, o 17:54 przez RychO, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości