Przeciw Sedinie

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 22 sty 2009, o 23:48

Mój kamin-gaut:

1. Jestem wstrętnym niemieckim Arszlochem.
2. Niemcy są moimi przyjaciółmi. Albo i nie są.
3. Okupantami na pewno. Ale nie wiem co.
4. Nie myślałem o ludziach uchodzących na obchody wydarzeń 1945. Ale pomyślę.
5. Podkreślam, że nie jestem za zniszczeniem całej II Wojny Światowej, ale zdecydowanie, LUDZIE, przeciwko odbudowie. Albo przeciwko czeguś innemu. Nie pamiętam tylko konkretnie.
6. Prawdopodobnie jestem przeciwko postawieniu pomnika Wilhelma Hitlera (aka Stalin).
7. Pomnik w CH … Czy chodzi tu przypadkiem o popularny wyraz czteroliterowy pisany zazwyczaj przez trzy litery? TAK, więc niech nasz d**y staną się symbolem pokoju.
8. Zbudujmy pomnik piosence „Adi, to nie wypadi”.
9. Śmigam na zahut z mundurem pt„wynocha”. To mój ulubiony krój.
10. Zgadza się, ponieważ podoba mi się ten niemiecki Ordnung, twardość w stylistyce, czystość i ład. Powinienem zatem zostać ukarany za to.

Grüß Gott
Ament
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
lesiu
Vademecum
Posty: 274
Rejestracja: 19 paź 2008, o 22:06
Lokalizacja: Wussow

Postautor: lesiu » 22 sty 2009, o 23:49

marta26 pisze:torney-- forum jak kazde inne jesli mnie wywalisz nie bede plakac ale nie rozumiem czy probujesz mi powiedziec ze.... brak tu wolnosci wypowiedzi? nie obrazam personalnie nikogo? potepiam pomysl i pomyslodawcow oraz popierajacych to chyba logiczne prawda? to mi chyba wolno?
A wolno Twoim zdaniem nawoływać do nienawiści na tle rasowym? Poczytaj trochę o tym i zobacz do czego to zwykle prowadziło.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 22 sty 2009, o 23:53

marta26 pisze: LEKS--ty na pewno jestes na pewno artysta...architektura sie marzy....postawmy kolejne CH!!
Niom i lepiej się wybierz na zakupy i nie wypisuj bzdur.
nie pomylilam portali i kolejnej osobie powtarzam co podkreslilam na poczatku postu, iz nie czepiam sie ludzi lubiacych stary szczecin etc. ale ludzi popierajacych postawienie pomnika...
"wynocha na zachod. oby to bylo kiedys karane-mundury-. marze o tym...jak chyba kazdy kto choc troche ma szcunku do historii wlasnego kraju i przodkow. wy nie macie w ogole ci stojacy za..."

i kilka innych. Skoro ty zabraniasz ludziom popierania inicjatywy odbudowy pomnika to się nie czepiaj do mnie co do "wolności wypowiedzi". Mam prawo popierać co chcę i wypraszam sobie komentarze w stylu "wynocha na zachód"

spotkalam ich tu...a co do twojej wypowiedzi kolego to uzywaj slownictwa i zwrotow na poziomie bo jak widac wyrozniasz sie na forum.ale to zapewne kwestia wieku...nie przejmuj sie to mija...jak choroba...
Czyżby? Ciekawe, ciekawe. Jeśli mierzysz mnie własną miarą to rzeczywiście się wyróżniam. Twoje posty ledwo idzie rozczytać.
oj niektore choroby sa nieuleczalne...hmmm ...
No tak się zastanawiam czy ludzi myślących tak jak ty da się z tego wyleczyć - to chyba niewykonalne.

Niech Ci się ta Sedina wraz z Adolfem po nocach śnią...
patriospoliteia
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2009, o 23:35

Postautor: patriospoliteia » 22 sty 2009, o 23:56

Witam
Jestem nowy na forum i jest to moja pierwsza wypowiedź, jednak muszę powiedzieć, że jakiś czas temu przejrzałem kilka tematów i....... podawałem do nich linki w innych miejscach, jako przykład niewiarygodnego wyzbycia się własnej wartości i tożsamości.....!!!!!!!!!!!!

Akurat teraz rozpoczęła się ta rozmowa i zobaczyłem, że klimacik tutaj ciekawy panuje, np. niejaki lex!!!!!!!!!!! a cóż to za obelgi, na niejednym forum dostałby już ostrzeżenie conajmniej!

Faktycznie, uderzające jest to całe "stylowe" ponoć używanie niemieckich nazw ulic, dzielnic w opisach własnego profilu. Pisanie Stettin, Breslau i Opeln. Jasne, kiedyś, przejściowo zresztą tak się te miasta nazywały, ale jakby ktoś niezauważył to kilkadzesiąt lat już temu powróciły do dawnych nazw. Bo widzicie, Niemcy mieli ten zwyczaj, że germanizowali toponimię, a nie wymyślali własnej. Czemu więc, ktoś kogo językiem codziennym (żeby nie urazić słowem "ojczystym") jest język polski, używa germanizmów.....na marginesie ciekaw jestem, czy wszyscy ci, którzy mieszkają na Wossow, Eckeberg, czy innych Marchadstr. czytają Hegla w oryginale, albo rozpływają się nad literackim niemieckim Goethego?! Nie, oj, to tylko tresurka w takim razie jak w cyrku...

Wiele tutaj można pisać, o różnych wątkach, ale uderza temat Sediny. Bo myli się ktoś, kto pisze, że Sedina łączy. Wypowiadało się już na ten temat sporo autorytetów niekłamanych (prof. Piskorski, prof. Białecki i in.). Zresztą interesujący się historią miasta powinni znać motywy wynoszenia tej postaci - wcale nie mitycznej, a stworzonej jako pseudo-bustwo przez niemieckich nacjonalistów romatycznych, którzy w ten sposób dali wyraz swojej niezgody na słowiańską historię miasta i pochodzenia nazwy Szczecin. TO MA WG. KOGOKOLWIEK ŁĄCZYĆ?!
Hitler, nie Hitler, trzeba pamiętać, że ten mały człowieczek był tylko ostatecznym etapem rozwoju niemieckiej myśli nacjonalistycznej i imperialnej, którą datuje się co najmniej od połowy XIX wieku. Nie chodzi o to, że wszyscy Niemcy byli źli oczywiście, ale akurat ten pomnik poswtał z takich a nie innych pobudek, która miały rugować słowiańską historię.

Gdyby zresztą utrzymało się po staremu, to większość użytkowników tego forum - włącznie ze mną - nie istniało by biologicznie i tyle, bo rodzice nasi by się nigdy nie spotkali. Teraz więc trzeba się cieszyć, że tamte demony i jeden z ich symboli Sedina leżą w grobie, i dzięki temu my możemy cieszyć się życiem.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 22 sty 2009, o 23:59

marta26 pisze:nie rozumiem czy probujesz mi powiedziec ze.... brak tu wolnosci wypowiedzi?
Ależ jest, jak na każdym forum.

Tylko nie na każdym forum pojawiają się tacy durnie, którzy myślą że mogą oszukać administrację.

Papa.
Załączniki
IP.jpg
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
SJez
Muj Wydafca
Posty: 256
Rejestracja: 7 gru 2005, o 01:04
Lokalizacja: Szczecin Podjuchy

Postautor: SJez » 23 sty 2009, o 00:02

marta26 pisze:torney-- forum jak kazde inne jesli mnie wywalisz nie bede plakac ale nie rozumiem czy probujesz mi powiedziec ze.... brak tu wolnosci wypowiedzi? nie obrazam personalnie nikogo? potepiam pomysl i pomyslodawcow oraz popierajacych to chyba logiczne prawda? to mi chyba wolno?
bronisz wolności słowa, a innym odmawiasz wolności poglądów! bo co to niby było to "wynocha" i "kraje się pomyliły"??? masz prawo mieć inne zdanie, ale nie masz prawa obrażać tych, z którymi się nie zgadzasz
wyobraź sobie, że wolność Twoja nie może ograniczać wolności innych
wszyscy musimy podporządkować się woli większości, bo takie są zasady
jeśli większość Szczecinian będzie za odbudową pomnika, to możesz się obrażać, możesz omijać wielkim łukiem Plac Tobrucki, ale nie możesz siłą ich powstrzymać
jeśli większość forumowiczów ma zdanie, które Cię mierzi, to omijaj to forum wielkim łukiem, jak będziesz wkrótce omijała Plac Tobrucki
z czasem jak się zastanowisz, to będziesz omijała większość miejsc w Szczecinie, bo wszędzie są ślady "tej paskudnej, niemieckiej" przeszłości
http://www.walkowska.pl
Awatar użytkownika
SJez
Muj Wydafca
Posty: 256
Rejestracja: 7 gru 2005, o 01:04
Lokalizacja: Szczecin Podjuchy

Postautor: SJez » 23 sty 2009, o 00:04

Torney pisze:
marta26 pisze:nie rozumiem czy probujesz mi powiedziec ze.... brak tu wolnosci wypowiedzi?
Ależ jest, jak na każdym forum.

Tylko nie na każdym forum pojawiają się tacy durnie, którzy myślą że mogą oszukać administrację.

Papa.
no właśnie to chciałem zaproponować, bo to chyba jakaś lipa jest, jakaś zgrywa i obciach straszny, więc proponuję usunąć ten post i zapomnieć o sprawie
http://www.walkowska.pl
JimBoss1994
Posty: 113
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 18:57

Postautor: JimBoss1994 » 23 sty 2009, o 00:06

SJez pisze:
Torney pisze:
marta26 pisze:nie rozumiem czy probujesz mi powiedziec ze.... brak tu wolnosci wypowiedzi?
Ależ jest, jak na każdym forum.

Tylko nie na każdym forum pojawiają się tacy durnie, którzy myślą że mogą oszukać administrację.

Papa.
no właśnie to chciałem zaproponować, bo to chyba jakaś lipa jest, jakaś zgrywa i obciach straszny, więc proponuję usunąć ten post i zapomnieć o sprawie
Jestem za !
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 23 sty 2009, o 00:32

"Wontek" na Sedinie? :lol:

I znowu te ataki na szczeciniankę Sedinę :roll: Czy przeciwnicy nie mogą po prostu postawić sobie innego pomnika? Nikt nie broni.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 23 sty 2009, o 00:38

Przypomnę, bo być może nie każdy pamięta:
Regulamin pisze:Zabrania się ponownej rejestracji użytkownikom, którzy posiadają już jeden profil na Portalu (poza przypadkami uzgodnionymi z Administracją, będącymi wynikiem np. utracenia hasła).
Jeśli ktoś myśli, że tego prędzej czy później nie zauważymy, to jest w grubym błędzie. Naturalnie z jednego komputera może korzystać rodzeństwo, małżeństwo czy babcia z dziadkiem.

Jeśli jednak ktoś myśli, że nie zorientujemy się, gdy żona napisze coś w obronie poglądów męża podpisując się imieniem ich psa i będzie przy tym udawała, że jest obiektywna, to także się myli ;).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 23 sty 2009, o 00:42

Dodam jeszcze, (bo to groznie zabrzmialo) ze wynika to m.in. tez z tego
ze na pewnym poziomie dyskusji wymaga sie od rozmowcow uczciwosci. Dla wiekszosći jest to oczywista oczywistość i tłumaczyć nie trzeba, ale na wszelki wypadek regulamin i jego egzekwowanie w tym punkcie daje (np mi) taki komfort ze wiem ze rozmawiasz z osobą a nie którymś z kolei klonem
Ostatnio zmieniony 23 sty 2009, o 00:43 przez Busol, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Arthur
Miszcz
Posty: 349
Rejestracja: 28 cze 2005, o 11:06
Lokalizacja: Preussische Strasse

Postautor: Arthur » 23 sty 2009, o 00:42

Patriospoliteia, tak się składa, że mój dziadek walczył w II wojnie. Trudno uwierzyć, wiem, ale po stronie polskiej. Moja babcia była w hitlerowskich obozach pracy. Jako kapo? Otóż nie, do końca życia odczuwała skutki tych "wczasów". Ja uważam się za polskiego patriotę i w takim duchu zamierzam wychować swoje potomstwo.

Ale mam w profilu adres Preussische Strasse. I co? Pobijesz mnie?

...na dodatek nie znam języka Goethego
Awatar użytkownika
Pszczółek
Posty: 25
Rejestracja: 7 sty 2006, o 18:10
Lokalizacja: Polska, Szczecin os. Majowe / Kamień Pomorski
Kontakt:

Postautor: Pszczółek » 23 sty 2009, o 11:55

patriospoliteia pisze:

Wiele tutaj można pisać, o różnych wątkach, ale uderza temat Sediny. Bo myli się ktoś, kto pisze, że Sedina łączy. Wypowiadało się już na ten temat sporo autorytetów niekłamanych (prof. Piskorski, prof. Białecki i in.). Zresztą interesujący się historią miasta powinni znać motywy wynoszenia tej postaci - wcale nie mitycznej, a stworzonej jako pseudo-bustwo przez niemieckich nacjonalistów romatycznych, którzy w ten sposób dali wyraz swojej niezgody na słowiańską historię miasta i pochodzenia nazwy Szczecin. TO MA WG. KOGOKOLWIEK ŁĄCZYĆ?!
Hitler, nie Hitler, trzeba pamiętać, że ten mały człowieczek był tylko ostatecznym etapem rozwoju niemieckiej myśli nacjonalistycznej i imperialnej, którą datuje się co najmniej od połowy XIX wieku. Nie chodzi o to, że wszyscy Niemcy byli źli oczywiście, ale akurat ten pomnik poswtał z takich a nie innych pobudek, która miały rugować słowiańską historię.
Mówisz, że Sedina była stworzona przez nacjonalistów niemieckich... Jakoś ich potomkowie nie mieli oporów na przetopienie jej na armaty dla wujka Adolfa. Jeśli byłaby takim symbolem jak piszesz nie zrobili by tego jak to miało miejsce z innym pomnikiem.

Widzisz nigdy nie pałałem pro niemieckością... Jestem przeciwny pomysłom np odbudowy pomnika Kaisera-Wilhelma (były tutaj takie ;)), Bismarcka uważam za jednego z największych wrogów Polskości, ale nie oznacza to, że wieżę jego imienia trzeba od razu z tego powodu równać z ziemią, bo jest pomnikiem przeszłości zmieniających się dziejów tego miasta... Niszcząc ją czym różniłbym się od nich?

Historia jest nauką, z której tylko głupcy nie potrafią wyciągnąć wniosków...

Sama Sedina mi nie przeszkadza, z nacjonalizmem ma ona tyle wspólnego co [--]

Proszę przestrzegać regulaminu
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 23 sty 2009, o 14:07

Torney pisze:Jeśli jednak ktoś myśli, że nie zorientujemy się, gdy żona napisze coś w obronie poglądów męża podpisując się imieniem ich psa i będzie przy tym udawała, że jest obiektywna, to także się myli ;).
Się uśmiałem :lol: Dobre!
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 23 sty 2009, o 16:38

Lazi pisze:Się uśmiałem :lol: Dobre!
Przykład z życia portalu sedina.pl - może i dobre ;).
Erich-Falkenwaldergesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości