(Vademecum) Dyskusja

Tematy dotyczące obiektów i miejsc - opisy, linki i wszelkie informacje ich dotyczące.
Awatar użytkownika
MilaRS
Posty: 261
Rejestracja: 27 maja 2008, o 08:53
Lokalizacja: Klęskowo / Hökendorf
Kontakt:

Postautor: MilaRS » 17 lis 2008, o 21:27

Torney pisze:Taki pomysł - do rozważenia (póki nie mamy innych możliwości technicznych).

Nazwa każdego obiektu to link - oczywiście np. Kaiser-Wilhelmplatz i Grunwaldzki Plac odsyłają do tego samego miejsca, gdzie czeka opracowane hasło na dany temat.

Wszystko ułożone alfabetycznie wg nazw - czyli Brama Królewska pod "K", a nie pod "B".

Co myślicie?
No to chyba jest konsensus. Mnie się bardzo podoba.

:D
http://www.prawobrzeze.eu
http://kastamajowe.xt.pl
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 18 lis 2008, o 04:23

Torney pisze:Taki pomysł - do rozważenia (póki nie mamy innych możliwości technicznych).

Nazwa każdego obiektu to link - oczywiście np. Kaiser-Wilhelmplatz i Grunwaldzki Plac odsyłają do tego samego miejsca, gdzie czeka opracowane hasło na dany temat.

Wszystko ułożone alfabetycznie wg nazw - czyli Brama Królewska pod "K", a nie pod "B".

Co myślicie?
Ja za i jeszcze bym rozdzielił nazwy niemieckie i polskie. Trzeba się będzie przyjrzeć temu jak to będzie działać, ale wydaje mi się, że to rozwiązanie może być nawet docelowym, czyli że nie będzie potrzeby konstruowania osobnych słowników.
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 18 lis 2008, o 06:08

Willa Horna
Dom Grotha
Busol pisze:Mysle, że dobrym pomyslem bedzie jesli w tym wątku bedziemy zapisaywac haselka ktore nalezy opracowac.

Tak "dla pamięci" zeby nie zapomniec a jest to haslo ktore powinno sie znaleźć

a jak jakies hasło zostanie opracowane to prosze napisac jakie haslo dopisac "zrobione" a potem ja to poczyszcze...

niech to bedzie tako todo czyli "do zrobienia"
Widzę że jest poważny minus. Nikt oprócz autora nie doda nic do postu i musi pisać swój. Będzie bałagan chyba

Mam taką propozycję. Pozycje bardzo ubogie w info takie czyste hasła oznaczajmy znakiem zapytania. To będzie sygnał dla expertów, żeby szczególnie tam "sypnęli" wiedzą. Chociaż parę informacji, jakiś link, cokolwiek.
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Apel

Postautor: maciozw » 18 lis 2008, o 14:12

Apeluję szczególnie do expertów. Pomożecie?? Powodzenie tej akcji zależy w dużej mierze od Was. Ja podaję hasło i jeśli znajdę jakieś materiały to dodaję. Nazwy pochodzą z artykułów które czytam na Sedinie. Jeśli nic nie ma w poście znaczy że wyszukiwarka (moja nie Torney'a) wypluła pustą kartkę, albo jakieś informacje nieistotne dla sprawy. Hasła takie oznaczam znakiem zapytania. Nie chcę tworzyć kolejki większej niż 3 takie niewiadome, bo może coś umknąć. Dodajcie coś, żeby puścić kolejkę dalej. Bez Waszej pomocy się nie uda, to pewne.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Re: Apel

Postautor: Bachinstitut » 18 lis 2008, o 19:21

maciozw pisze:Apeluję szczególnie do expertów..
Ja za siebie powiem.
Nie do końca lubiłbym być postawiony pod murem. Kilka drobiazgów napisałem, ale karabinem maszynowym jeszcze "trochę" nie jestem. :lol:
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Re: Apel

Postautor: maciozw » 20 lis 2008, o 04:57

Bachinstitut pisze:
maciozw pisze:Apeluję szczególnie do expertów..
Ja za siebie powiem.
Nie do końca lubiłbym być postawiony pod murem. Kilka drobiazgów napisałem, ale karabinem maszynowym jeszcze "trochę" nie jestem. :lol:
Zaraz zaraz. Nikogo nie stawiam pod murem. Sprawa jest w zasadzie prosta. Nie chcę niepotrzebnie zawracać nikomu głowy. Uzupełniamy co możemy, ale do wielu źródeł nie dotrzemy albo będzie to trudne i zajmie czas. Ten apel to prośba. Ponieważ jestem sprawcą tego zamieszania staram się by projekt się rozwijał, a nie odwrotnie. Bez pomocy expertów temat będzie ciężko ciągnąć. Żeby sprawa była mniej upierdliwa wprowadziłem w swoich postach oznaczenia. Znak zapytania - praktycznie brak informacji, żarówa - już coś jest, ale coś jeszcze by było miło. Przede wszystkim o te hasła chodzi. Zauważ że konstrukcja tego forum powoduje, że stare tematy spadają w dół i coraz mniej osób to ogląda. Samo wyszukiwanie też jest niewygodne. Jeśli nie założymy działu w artykułach i to niebawem, to się pogubimy, to pewne. Oczywiście przymusu nie ma, nikt oprócz mnie się nie zobowiązywał i OK, jednak udział expertów byłby bardzo mile widziany, a dodatkowo podnosi rangę, roztacza blask i dodaje splendoru :) Ja broni nie złożę i do krwi ostatniej...
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Re: Apel

Postautor: Bachinstitut » 20 lis 2008, o 05:02

maciozw pisze:Zaraz zaraz. Nikogo nie stawiam pod murem.
[...]
Bez pomocy expertów temat będzie ciężko ciągnąć.
Taka drobna perswazja, rozumiem
maciozw pisze:Ja broni nie złożę i do krwi ostatniej...
Ein feste Burg ist unser Gott...
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Wyszukiwanie

Postautor: maciozw » 20 lis 2008, o 05:27

Myślę że istotna informacja. Wyszukiwarka na Sedinie nie widzi haseł z forum. Natomiast Google widzi. Pozycjonowanie trwa około 2-3 godz. (tak wynika mi z obserwacji). Zatem jeżeli szukacie czegoś w Vademecum wpisujcie hasło w Google i macie link do tematu. Przy pojawieniu się wielu wyników szukajcie Vademecum, albo wpisujcie od razu (kolejność nie istotna np. vademecum muhlbachkanal, lub muhlbachkanal vademecum) i macie link na pierwszym miejscu.
PS. Mam nadzieję że nie działa to tylko na moim kompie? :shock:
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 20 lis 2008, o 09:11

Zgadza sie, ponieważ mamy TRZY wyszukiwarki na sedina.pl

1. Wyszukiwarka artykułów - w prawym górnym rogu portalu
2. Wyszukiwarka FORUM (patrz szukaj na gorze po srodku) - ew mozna wejsc klikając FORUM w menu po lewej i potem SZUKAJ u góruy
3. Wyszukiwarka Galerii.

tez chcialbym aby byla jedna. ale na razie sa trzy.

Wiec nie tyle wyszukiwarka nie widzi co uzywasz nie tej co trzeba :) - mi tez sie mylilo na poczatku
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 20 lis 2008, o 09:20

Busol pisze:Zgadza sie, ponieważ mamy TRZY wyszukiwarki na sedina.pl

1. Wyszukiwarka artykułów - w prawym górnym rogu portalu
2. Wyszukiwarka FORUM (patrz szukaj na gorze po srodku) - ew mozna wejsc klikając FORUM w menu po lewej i potem SZUKAJ u góruy
3. Wyszukiwarka Galerii.

tez chcialbym aby byla jedna. ale na razie sa trzy.

Wiec nie tyle wyszukiwarka nie widzi co uzywasz nie tej co trzeba :) - mi tez sie mylilo na poczatku
Dzięki. Myślałem że to to samo. Ta informacja odmieniła me życie :shock:
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 20 lis 2008, o 09:41

Torney pisze:
maciozw pisze:Wyszukiwarka nie zawsze działa jest mnóstwo przykładów ale podam jeden "Wilhelm-Busch-Weg". Wynik zero.
Nie uwierzysz, ale u mnie nieco więcej.

Bußi - czy to możliwe, że nasza wyszukiwarka jest "inna"? ;)
Miałeś rację. Korzystałem nie z tej co trzeba wyszukiwarki. Ta z niższego paska chodzi OK. Może by dodać w FAQ opis jak korzystać?
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 20 lis 2008, o 10:09

Busol pisze:tez chcialbym aby byla jedna. ale na razie sa trzy.
A ja bym chcial siedem.
"Siedem jak siedem strzalow w Sarajewie."
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Postautor: bronx » 20 lis 2008, o 10:46

maciozw pisze:Dzięki. Myślałem że to to samo. Ta informacja odmieniła me życie :shock:
I zaraz się okaże, że zamiast tworzyć opasłe Vademecum wystarczyło napisać porzadna instrukcje obsługi wszystkich sedinowych wyszukiwarek.

:)
[url=http://www.szczecinek.org][img]http://www.szczecinek.org/HotLink/gruss_aus1.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 20 lis 2008, o 12:35

bronx pisze:
maciozw pisze:Dzięki. Myślałem że to to samo. Ta informacja odmieniła me życie :shock:
I zaraz się okaże, że zamiast tworzyć opasłe Vademecum wystarczyło napisać porzadna instrukcje obsługi wszystkich sedinowych wyszukiwarek.

:)
Jednak chyba nie. Tu jest All-in-One i dodatkowo część spoza Sediny
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 21 lis 2008, o 22:05

Instrukcja obsługi - może Busol wrzuci kiedyś na stronę główną.
Erich-Falkenwaldergesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron