Stratują Jasne Błonia?

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
MilaRS
Posty: 261
Rejestracja: 27 maja 2008, o 08:53
Lokalizacja: Klęskowo / Hökendorf
Kontakt:

Stratują Jasne Błonia?

Postautor: MilaRS » 6 lis 2008, o 21:02

Taki oto tekst Pana Andrzeja możemy znaleźć na stronach szczecińskiej GW:

Klik

Nie wiem, kto wpadł na pomysł zrobienia zawodów właśnie tam, ale dla mnie to jakaś farsa... Co sądzicie?
http://www.prawobrzeze.eu
http://kastamajowe.xt.pl
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 6 lis 2008, o 21:34

Kurtka na wacie. A myślałem, że tylko ja miewam odjechane na kleju pomysły.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Mad Poets Society
rayman
Posty: 178
Rejestracja: 5 wrz 2008, o 10:29

Postautor: rayman » 7 lis 2008, o 06:49

Mam nadzieję,że nie dojdzie do tak absurdalnej i nic mądrego nie wnoszącej dla miasta Szczecina dewastacji.':evil:'
Należy spodziewac się tego co najlepsze,zło przyjdzie samo...
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 8 lis 2008, o 00:49

A ja mam inne zdanie. Niestety w Szczecinie mamy deficyt imprez, a tych wypasionych to nie mamy wcale. Skoro wszystko zostałoby po tak jak przed, to czemu nie. Nie bijmy w dzwony, niech się wypowiedzą fachowcy. Inna sprawa dlaczego akurat JB są obiektem zainteresowania. Nie znam się na hippice prawie kompletnie, ale czy np. stadion Budowlanych nie byłby lepszy? Trybuny są, trawa równa jest...
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: Darkman1948 » 8 lis 2008, o 08:10

A te konie to one nie wpadną do tego bunkra pod Błoniami jak tak skakać będa? :wink:
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 8 lis 2008, o 11:13

Szczecin naprawdę cierpi na brak imprez. Przy odpowiednich nakładach finansowych i zobowiązań organizatorów taka impreza powinna przynieść więcej korzyści niz strat. Można robić wyścigi na zabytkowym w placu w Sienie to można i u nas. To na pewno kwestia odpowiedniego zabezbieczenia oryginalnej nawierzchni i późniejszej rekultywacji terenu. Jedynie na co trzeba uważać to unikalne aleje platanów, reszta odrośnie.
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 8 lis 2008, o 12:06

Chyba warto choć raz spróbować.
Awatar użytkownika
MilaRS
Posty: 261
Rejestracja: 27 maja 2008, o 08:53
Lokalizacja: Klęskowo / Hökendorf
Kontakt:

Postautor: MilaRS » 8 lis 2008, o 12:20

Nie mam nic przeciwko takim imprezom, nawet się cieszę, że pojawiają się pomysły ich organizacji w Szczecinie. Z pewnością miłośników koni oraz sportów z nimi związanych nie brak w naszym mieście - choć sam się do nich nie zaliczam - ale uważam, że kopyta koników tak zryją murawę, że nie wróci ona do stanu przed zawodami ani w tydzień, ani w miesiąc. A JB - wg mnie - są miejscem, o które powinno się wyjątkowo dbać.
Osobiście nie jestem zachwycony, ale niestety nie mam alternatywy jeśli chodzi o lokalizację.
:?
http://www.prawobrzeze.eu
http://kastamajowe.xt.pl
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 8 lis 2008, o 12:27

A może wraga się tu wypowie? W sprawach zieleni, jest dla mnie autorytetem.
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 8 lis 2008, o 22:31

Oczywiście, że wszystko można zorganizować i naprawić. Jendkowoż jak czytam, że właśnie - za ponad 2 mln zł - alejki w parku są modernizowane a budżet imprezy wynosi 3 mln złotych to pytam się jaka byłaby wartość kaucji zapewniającej przywrócenie stanu pierwotnego gdyby nagle organizator zmienił decyzję o naprawie lub zrobił to niewłaściwie. Nie sztuka jest bowiem zaorać teren, bo po takich zawodach będzie praktycznie zaorany, a potem szlajać się po sądach.
Jeśli będzie 100% gwarancja (zabezpieczenie) przywrócenia stanu pierwotnego to jestem jak najbardziej za takimi imprezami, ale jestem realistą. Jak ktoś twierdzi, że po siedmiu dniach trawnik będzie jak nowy to chyba się z koniem na łby pozamieniał.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Mad Poets Society
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 9 lis 2008, o 21:25

Yossarian pisze:Szczecin naprawdę cierpi na brak imprez. Przy odpowiednich nakładach finansowych i zobowiązań organizatorów taka impreza powinna przynieść więcej korzyści niz strat. ...To na pewno kwestia odpowiedniego zabezbieczenia oryginalnej nawierzchni i późniejszej rekultywacji terenu. Jedynie na co trzeba uważać to unikalne aleje platanów, reszta odrośnie.
Wywołany odpowiadam. Jak pisze Yossarian nic dodać nic ująć.
No może.
Trawa zostanie stratowana to pewne. Sam trawnik łatwo otworzyć, wystarczy tylko KASA. Robi się to szybko i skutecznie, chociaż przez kilka tygodni musi być ona oszczędzana. Jeżeli firma organizująca zawody zapewni odtworzenie tej powierzchni to wyjdzie jej to na dobre (co kilka lat dobrze jest zregenerować trawnik). Tylko potrzebna jest dobra umowa. Sama impreza jest planowana na wrzesień, czyli poza sezonem. A wrzesień to dobra pora na regenerację trawnika, tak aby jak najszybciej dobrze wyglądał. Wiosną następnego roku, jeżeli wszystko będzie fachowo zrobione, to nie będzie nawet śladu.

Nie znam się na koniach ale alejki można ochronić wykładają na nie płyty lub inny materiał po którym chodziłyby konie. Przecież nie będą się one pałętać po całych Błoniach tylko będą chodzić wytyczonymi szlakami.

Gorzej z platanami - koń to raczej duże (wysokie) zwierzę i może zaczepiać o zwisające gałęzie. Raczej to nie zaszkodzi platanom, ale ekolodzy i inni będą mieli używanie. Chociaż szczecińska policja konna czasem tam przejeżdża (pokazówki) i nic się nie dzieje.
MilaRS pisze:...ale niestety nie mam alternatywy jeśli chodzi o lokalizację.
I to też prawda. Można imprezę przenieś gdzieś poza miasto - ale kto tam wtedy przyjedzie. Uczestnicy i trochę entuzjastów. Robiąc to prawie w centrum miasta (z braku innego dobrego miejsca) frekwencja gwarantowana i znowu będzie głośno o naszym mieście (darmowa reklama)
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 10 lis 2008, o 12:40

Impreze mozna zrobic w innym miejscu SZczecina. Np. w parku Kochanowskiego. Tam stratowanie trawnika nie bedzie mialo az tak wielkiego znaczenia gdyz regularnie tratowany jest przez dziki wylazace z pobliskich bagnisk.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 10 lis 2008, o 14:52

Śniłem o koniach
Na Jasnych Błoniach
Od pomnika do pomnika bieg, muzyka
Konie szaleli
Ludzie się śmieli
A trawę skrywał głęboki śnieg


Pierwsze światowe, zimowe zawody konne z przeszkodami. Tylko skąd załatwić u nas w zimie śnieg... Z armatek śnieżnych? Ale przecież nam "strzelać nie kazano"
Awatar użytkownika
MilaRS
Posty: 261
Rejestracja: 27 maja 2008, o 08:53
Lokalizacja: Klęskowo / Hökendorf
Kontakt:

Postautor: MilaRS » 10 lis 2008, o 20:45

RychO pisze:Śniłem o koniach
Pierwsze światowe, zimowe zawody konne z przeszkodami.
Problem polega na tym, że zawody planowane są na wrzesień. Musiałaby zaistnieć pogodowa katastrofa...
A w zimie takie zawody na pewno będą miały mniejszą oglądalność niż latem.
http://www.prawobrzeze.eu
http://kastamajowe.xt.pl
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 10 lis 2008, o 21:40

Może plac po Teatrze Miejskim, łatwy dostęp, trybuny też można zbudować, maszt na ten czas zdemontuje się, może potem zapomną postawić albo miejscowi "zbieracze" zainteresują się. 8)
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości