Szczątki prawdopodobnie niemców na cmentarzu

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
XXX
Posty: 8
Rejestracja: 4 paź 2008, o 21:03

Szczątki prawdopodobnie niemców na cmentarzu

Postautor: XXX » 4 paź 2008, o 21:18

Witajcie !
dziś idąc na działke poszedłem przez cmentarz przy Ul. Ostrowskiej leżą tam luźno szczątki prawdopodobnie niemców rozrzucone po krzakach zidentyfikowałem na 100% kręg kręgosłupa żebro i prawdopodobnie piszczel 90% tych grobów jest rozkopana że często przechodze przy cmentarzu to w okolicach 1 listopada zawsze widze tam samochody na niemieckich rejestracjach a wieczorem sporo zniczy dziś cmentarz służy jako miejscówka dla smakoszy voltów oraz dla amatorów rozpuszczalnika i kleju czy do cholery naprawde tak cieżko pozbierać te szczątki do jednej mogiły i je pochować (pytanie do władz miasta) ? GODNIE POCHOWAĆ ! zdjęcia mam do wglądu jednak miejsce gdzie leżą kości moge podać jedynie policji lub komuś związanym bezpośrednio z tym fantem zdjęcia do wglądu w każdym razie (kiepska jakośc robione telefonem ale widać) nie mam pewności w 100% czy szczątki są napewno ludzkie ale sądząc po miejscu ich rozsypania jak i ich kształcie wymiarach wyglądzie moge przypuszczać że to są szczątki ludzkie z rozkopanych grobów
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 4 paź 2008, o 21:32

Ja może trochę w innym temacie. Mieszkam blisko ulicy Litewskiej ( osiedle Zawadzkiego ) i od małego tamtędy chodzę m.in. z psem. Pamiętam, że w pewnym czasie koło ulicy walały się koście przypominające ludzki piszczel, ale nikt nie wiedział co to za kości. Potem wyczytałem, że Litewska to ulica przy której pochowano francuskich żołnierzy. Nie znam się zupełnie w takich rzeczach i się zastanawiam czy te kości mogły być kośćmi tych żołnierzy czy to przypadek. Czy np. te kości już się na pewno rozłożyły itp.
XXX
Posty: 8
Rejestracja: 4 paź 2008, o 21:03

Postautor: XXX » 4 paź 2008, o 21:37

że widziałeś piszczel jakiegoś franka to jest wielce prawdopodobne bo te kości po dziś dzień leżą w ziemi kość akurat bardzo długo się rozkłada może nawet sobie kilka set lat leżakować bez więszych oznak rozkładu kości ciężko się rozkładają i potrafią naprawde bardzo długo leżeć więc to jest możliwe w każdym razie
Awatar użytkownika
Arthur
Miszcz
Posty: 349
Rejestracja: 28 cze 2005, o 11:06
Lokalizacja: Preussische Strasse

Postautor: Arthur » 4 paź 2008, o 21:54

Panie XXX, jeżeli już poruszasz temat tak wrażliwy, to może się przyłożysz do takich, pozornie niewiele znaczących elementów jak przecinki, kropki, duże litery. Czasami warto...
XXX
Posty: 8
Rejestracja: 4 paź 2008, o 21:03

Postautor: XXX » 4 paź 2008, o 22:00

to są tak zwane znaki interpunkcyjne których zreguły nie stosuje bo nie wiem kiedy nie było mnie wtedy na lekcji :D kolejna sprawa czy jeśli bym postawił 6 kropek i 14 przecinków czy zmieniło by to znaczenie tego postu ?
Awatar użytkownika
Arthur
Miszcz
Posty: 349
Rejestracja: 28 cze 2005, o 11:06
Lokalizacja: Preussische Strasse

Postautor: Arthur » 4 paź 2008, o 22:05

Czasami tak się wyraża szacunek, po prostu.
XXX
Posty: 8
Rejestracja: 4 paź 2008, o 21:03

Postautor: XXX » 4 paź 2008, o 22:10

aha ja szefie zaklinowałem się w 3 klasie szkoły podstawowej dożywotnio właśnie z polskiego i dla tego tak właśnie pisze
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 4 paź 2008, o 22:12

Napisz na priva do użytkownika Andoss w sprawie kości. Powinien Ci pomóc.

A co do interpunkcji i ortografii to również zachęcam jednak do podpytania się kolegów co było na tej lekcji lub używania Word'a ;-)
XXX
Posty: 8
Rejestracja: 4 paź 2008, o 21:03

Postautor: XXX » 4 paź 2008, o 22:28

"jerzeli nie pisze w taki sposub" to jaki jest problemen ?
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Postautor: Schulz » 5 paź 2008, o 01:22

XXX pisze:"jerzeli nie pisze w taki sposub" to jaki jest problemen ?

"problemen " jest taki: co byś zrobił, gdyby to były kości "polaka"?
owca
Posty: 133
Rejestracja: 7 paź 2005, o 00:44
Lokalizacja: stettin-boelckestr.

Postautor: owca » 5 paź 2008, o 10:08

rece opadaja. Koledzy XXX i LEKS daja znac o bardzo waznej sprawie jaka jest walanie sie doczesnych szczatkow ludzkich a tu jedyna reakcja jest alarm w temacie: "chlopie, jak Ty piszesz? do szkoly nie chodziles?". Ja zauwazylem konkretny temat do zalatwienia, a brak interpunkcji...? nie zauwazylem, w tym momencie nie byl dla mnie istotny ( mimo moich 5 i 4 z Polaka dawno temu :) ) ale jak ktos lubi bic piane prosze bardzo. XXX i LEKS mozemy to zalatwic poza forum. pozdrawiam
XXX
Posty: 8
Rejestracja: 4 paź 2008, o 21:03

Postautor: XXX » 5 paź 2008, o 10:24

Shulz wyrwałeś to zdanie z kontekstu, bo mi chodziło o uświadomienie że podstawy stosowania ortografi jakieś tam znam, jeśli chodzi o szczątki ludzkie które sam znalazłem to jeśli by mi nie leżał ich los na sercu to bym nie robił zdjęć i nie alarmował na forum. Polaków tam zresztą nie grzebano a w tym przypadku człowiek to człowiek (Shulz jeśli byś miał wątpliwości sprawdz co jest napisane w pierwszym poście tak dokładniej. Ciekawostką jest to że najstarszy grób datowany jest na 1940 rok, zresztą Szulz musisz mi powiedzieć co byś zrobił jak byśsię dowiedzial że ja nie wychowywalem się w Polsce tylko i innym kraju a to co pisze nauczyłem się sam w ciągu kilku lat ? same słowa w mowie i piśmie ?
Awatar użytkownika
Arthur
Miszcz
Posty: 349
Rejestracja: 28 cze 2005, o 11:06
Lokalizacja: Preussische Strasse

Postautor: Arthur » 5 paź 2008, o 10:59

Owca, jeżeli dla Ciebie biciem piany jest zwrócenie uwagi na pisanie narodowości małą literą, to owszem biję pianę. Ja np. nie chcę być nazywany "polakiem".
A do samej interwencji XXX w sprawie szczątków oczywiście żadnych zastrzeżeń nie mam.
XXX
Posty: 8
Rejestracja: 4 paź 2008, o 21:03

Postautor: XXX » 5 paź 2008, o 11:08

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=16bab

cytuje tytuł: "Szczątki niemieckich żołnierzy pod Kamieniem Pomorskim" czy serwis wp.pl pomylił się czy może z braku szacunku ? czy to że się zarejestrowałem tu na forum Sedina oraz że pisze w języku polskim i rozumiem ten język oznacza że jestem Polakiem ?
Awatar użytkownika
Arthur
Miszcz
Posty: 349
Rejestracja: 28 cze 2005, o 11:06
Lokalizacja: Preussische Strasse

Postautor: Arthur » 5 paź 2008, o 11:31

Jest chyba różnica między "niemieckich" i "Niemców". Prawda?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości