Huta Szczecin - jeszcze tylko do końca w 2008 roku !

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 14 wrz 2008, o 17:40

Po Waszej wizycie to huta już niewiele może zaoferować do Muzeum Techniki. :lol:
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 15 wrz 2008, o 09:44

Bardzo dziękuje za tak liczne przybycie i mile spędzony czas. Miałem w końcu możliwość poznać wielu z Was których do tej pory znałem tylko po nickach. W sumie to bez problemu poznałem tylko Iwonkę i Ralfa.

Załączam zdjęcie i jednocześnie chciałbym bardzo podziękować dwóm osobom które nam umożliwiały zwiedzanie Huty. Przede wszystkim Panu Henrykowi Orlof'owi (to ten Pan z przekrzywioną szarą teczką na zdjęciu - w środku)za oprowadzenie nas po obiektach w swoim wolnym czasie w sobotę i za te wszystkie wspaniałe opowieści i detale którymi nas przez cały czas raczył. Bez jego towarzystwa Huta była by dla nas martwa a tak w sumie to czułem nawet ten ogromny żar który buchał z pieców. Jak pamiętacie Pan Henryk wybiera się na emeryturę - Tak więc i on i Huta idzie w inne miejsce. Ale mam nadzieję że jako już "cywil" będzie miał okazję opowiedzieć nie raz dużo młodszym od siebie jak to kiedyś w Hucie było. Mam też nadzieję że nie przy wirtualnych pokazach zdjęć ale przy zachowanych prawdziwych elementach Huty. W końcu trzeba coś zachować by przyszłe pokolenia chciały uwierzyć że w Szczecinie była Huta.

Oczywiście jeszcze raz chciałbym podziękować Prezesowi Huty Szczecin Panu Tadeuszowi Johaniukowi. Bez jego entuzjastycznego podejścia do naszego pomysłu wycieczka by się nie odbyła. Ja zadzwoniłem do Niego w poniedziałek a w czwartego już wszystko było zorganizowane.

Mamy teraz szansę by przy udziuale takich ludzi jak Pan Johaniuk czy Pan Orlof postarac się zachować jak najwięcej drobnego wyposarzenia Huty (np. wagodny z kadziami, elementy pasa do produkcji gąsek itd itp). Tylko trzeba znaleść metode jak oraz zainteresować tym pomysłem instytucje do tego powołane i za to odpowiedzialne.

Nie ma czasu do stracenia. Chodzi o to by Pan Henryk i jeszcze kilku jego kolegów - co pracowali w Hucie mogli mieć żywe miejsce i eksponaty by móc opowiedzieć jeszcze wiele fajnych historii o Hucie i pracujących tam ciężko ludziach.

Dzisiaj wieczorem wkleję u siebie zdjęcia z soboty i dam linka. Pozdrowienia Zahuś
Załączniki
Wycieczka.JPG
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 15 wrz 2008, o 12:40

Za niedługo postaram się wydrukować podziękowania dla Pana Orlofa i Jahaniuka. Co do terminu, to ostatecznie uzgodnimy na priva.

Pozdrawiam.
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 18 wrz 2008, o 14:11

Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 18 wrz 2008, o 17:41

Busol pisze:A tu ftoki w galerii od Yossa

http://sedina.pl/galeria/thumbnails.php?album=2412
Szkoda, że niedługo będzie po ftokach i pozostaną tyko: fotografie (Bardzo fajne są te od Yossa), trochę eksponatów, może jakieś filmiki i... wspomnienia :cry:
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 19 wrz 2008, o 19:12

Dzisiaj przekazałam Rafałowi wydrukowane podziękowania dla P. Orlofa i Johaniuka za umożliwienie wejścia i oprowadzenie wycieczki z sedina.pl po Hucie.:D

Mamy jeszcze jakieś zaległe do wydrukowania ? :wink:
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2008, o 10:04 przez Iwonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 20 wrz 2008, o 09:55

A Zahuś w poniedziałek dostarczy i osobiście podziękuje w naszym imieniu Pozdrowienia Zahuś

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron