Huta Szczecin - jeszcze tylko do końca w 2008 roku !

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
emilka
Posty: 425
Rejestracja: 29 gru 2005, o 20:17
Lokalizacja: Zabelsdorf, Carlastr.

Postautor: emilka » 9 wrz 2008, o 20:42

Dziękuję!

A jakieś koszty wycieczki bedą?
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 9 wrz 2008, o 20:42

RafałZahorski pisze:No to w Twoim wypadku zrobimy wyjątek. Mam nadzieję że Cię za rękę nie trzeba trzymać. :-))) Już jest 10 osób. Już widzę że jedna wycieczka to za mało. Busol już za chwile będzie miał dla tych co nie mogą fajną niespodziankę. Ale jak się uda załatwić to sam się pewno pochwali. W czwartek od rana dzwonię do Huty i obstalowuję termin i godzinę zwiedzania.
Pozdrowienia Zahuś
Trzymamy kciuki :wink:
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 11 wrz 2008, o 14:59

Witam Wszystkich - no to się udało. Dzięki Panu Tadeuszowi Johaniukowi, dzisiejszemu Prezesowi Huty Szczecin mamy zgodę na jej zwiedzanie. Jest tylko jedna ważna prośba - mamy być bardzo grzeczni i słuchać się przewodnika Pana Henryka Orlof'a - chodzi o to że pewne fragmenty zabudowań są niedostępne i nikt nie zaryzykuje by nas tam wpuścić. Dlatego min nie można ze sobą brać dzieciaków - bo na ich upilnowanie jeszcze nikt sposobu nie znalazł. Zwiedzamy tylko te części gdzie będzie można wejść. Zwiedzanie zaczynamy w tą Sobotę o godzinie 10:00 - nie wiem czy to późno czy wcześnie. Była propozycja 9:00 am ale nie chciałem Was katować wstawaniem w sobotę razem z kurami. Pamiętajcie że cała droga prowadząca do Huty jest w przebudowie i że są potężne problemy komunikacyjne - dlatego jeśli ktoś myśli że uda mu się z domu dojechać w 15 minut to niech sobie doda min następne 15 minut. Ja ostatnio jechałem 45 minut z portu - a zwykle 20 minut to było max. Tak jak wspomniałem naszym przewodnikiem będzie Pan Henryk Orlof. On zna Hutę jak własną kieszeń - opowie nam co wie i co najważniejsze powie co z czym i do czego. Uwaga max limit uczestników to 15 osób - jak będzie 2-3 osoby więcej to tragedii nie będzie ale 30 to już będzie przesada. Ja umówiłem się tak że listę ludzi wysyłam jutro do 14:00 mailem do Pana Henryka. I on ma prawo by wykreślić tych co się nie załapią. Ja się będę starał o maxa ale jeśli będę musiał to wycinam tych co się zgłosili ostatni. Decydują zgłoszenia i na mailu na admin@magemar.com.pl oraz na forum - bo kilka osób też dało pierwszy sygnał na forum. Ale teraz najważniejsze muszę mieć nie dbając o ustawę o ochronie danych osobowych takie dane jak: Imię i Nazwisko, o0raz Nr. Dowodu Osobistego i dodatkowo dla mnie nr. tel. komórkowego. Te dane (bez numeru komórkowego) muszę wpisać na listę i ją jutro wysłać do Huty. Huta to obiekt monitorowany i znajdujący się pod ciągłym dozorem firmy ochroniarskiej. To ta firma odpowiada przez Zarządem Huty za to kto i kiedy wchodzi. Na podstawie tej listy będą dla nas przygotowane przepustki. Nikt na tzw. krzywy r...j nie wejdzie. Musimy uszanować panujące tam reguły. Poza tym ilość wchodzących ma być taka sama jak wychodzących. Dlatego bardzo proszę o przesłanie mi Waszych danych na podanego wyżej maila: admin@magemar.com.pl. Sorry ja nie mam doświadczenia w organizowaniu wycieczek - jakbym miał przewieść 10 000 ton bloków granitowych do Szczecina to by mi poszło o wiele sprawniej. Acha, zbiórka pod bramą wejściową Huty Szczecin. Ale bramą osobową - to ta wcześniejsza - dalej jest brama dla samochodów ciężarowych. Hasło: Sedina, Odzew: dowolny :-). Ja postaram się być wcześniej - gdyby ktoś się zagubił albo nie mógł trafić to proszę o tel na 603853803. To albo podjadę albo poprowadzę. Gdyby ktoś miał się spóźnić to też tak samo poczekamy w granicach rozsądku. To tyle na dzisiaj. Odezwę się jutro. Każdy e-mail odnośnie Huty trafia u mnie do oddzielnego katalogu. Nikt nie zginie - każdemu odpowiem osobno czy się zakwalifikował w piątek po potwierdzeniu listy. O rany ale pisanina .... Jak to wyjdzie to mam pomysł na jeszcze jedną fajną wycieczkę - tym razem do Portu. Ale najpierw niech ta wyjdzie. Pozdrowienia Zahuś.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 11 wrz 2008, o 17:05

Dobra, ja lecę do domu - wieczorem jeszcze raz zajrzę na forum. Do tych wszystkich co się do mnie odezwali na maila już puściłem info mailem. Reszta chętnych - zapraszam - warto zobaczyć coś i mieć co opowiadać wnukom. W końcu będziecie jednymi z ostatnich co to zobaczą żywe. Szkoda obiektu ale na jego pełne zachowanie po prostu nie ma szans. Analizowałem to na 1000 sposobów. Ale Ci wszyscy co wezmą udział w wycieczce będą mieli sami szansę by zaproponować to co można ocalić od hutniczego pieca. Choć to brzmi dość przewrotnie stara Huta Szczecin skończy swój żywot w piecach hutniczych innej młodszej siostry. Jak to mówią kto mieczem wojuje to od miecza ginie. Zaraz obok huty jest skład złomu i tam najprawdopodobniej trafi nasza staruszka. Ekipa z Huty na czele z Panem Tadeuszem Johaniukiem z całą pewnością pomoże by jak najwięcej pamiątek pozostawić dla przyszłych pokoleń. Tylko bez czyjeś inicjatywy i bez pomocy miasta nic tu nie wskóramy. Dlatego trzeba to rozpowszechnić i gdzie można o tym mówić. Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 11 wrz 2008, o 21:15

Niestety ale ubolewam, że nie mogę uczestniczyć. Korporacja zarezerwowała mój wolny czas sobotni. Na psa urok.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Mad Poets Society
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 12 wrz 2008, o 11:11

Witam - wciąż są wolne miejsca. Zapraszam. Na razie jest nas poniżej 10 osób. Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 12 wrz 2008, o 15:13

Posłuchajcie oficjalnie potwierdzam iż wszyscy ci co się zgłosili do mnie na maila + pw są zakwalifikowani do zwiedzania. Jednocześnie proszę 4 osoby co wysłały do mnie zgłoszenia o imię, nazwisko i DO. Ja muszę jutro rano 0 10 dać listę razem z Panem Henrykiem strażnikom i oni tą listę sprawdzą. Dlatego bardzo proszę dzisiaj do nocy mnie łapać na mailu - przed samym spaniem listę wydrukuję. Wstępna lista już jest w Hucie. To Ci co do mnie już wysłali swoje dane + te 4 nicki. Gdyby ktoś jeszcze to da się 2-3 osoby wcisnąć. Tasza - pośpiesz się z danymi.
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 12 wrz 2008, o 15:16

Myślę ze jeżeli czas Ci pozwoli to podaj listę po nickach tutaj z zaznaczeniem kto ma się "wylegitymowac"
Uprości to uzupełnienie danych.
Skleroza to taka przypadłość ze nie czasem trzeba się nachodzić
:lol:
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 12 wrz 2008, o 15:43

Bardzo chciałbym ale ... ja nie kojarzę wszystkich w relacji nick - nazwisko.
Zgłoszenia dostałem od większości po imieniu i nazwisku bez nicka, a od części po nicku. I dlatego proszę wszystkich o wysyłanie mi danych jak prosiłem. Wszystkich praktycznie wysłałem - zapomniałem tylko o jednym - tj. sobie. Skleroza po prostu. Ale będę na bank. Rano dam uzupełnioną listę na bramie w Hucie. Tak więc wszystkich co się zgłosili na forum po nicku błagam o wysłanie pełnych danych (imię, nazwisko i D.O. ) na maila: admin@magemar.com.pl. Gdyby ktoś utknął w korku lub miał się spóźnić proszę o tel na 603 853803 to poczekamy albo zorganizujemy dołączenie do wycieczki w trakcie. A i przypominam że dojazd do Huty ze wszystkich stron jest rozkopany!!! i trzeba dołożyć trochę czasu by dotrzeć na czas.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 12 wrz 2008, o 16:03

A i bym zapomniał - dzisiaj miałem bardzo długą i przyjemną rozmowę z Panem Tadeuszem Johaniukiem, jak pamiętacie Prezesem Huta Szczecin Sp. z o.o.

Razem doszliśmy do wspólnego wniosku że trzeba działać bardzo szybko i ponaciskać kogo można by zrobić listę tego co trzeba uratować z Huty + finansowanie. Jak rozumiem ludzie którzy przyjdą w sobotę i zobaczą to czym jest dzisiaj Huta Szczecin pomogą uruchomić kogo trzeba. Ja ze swojej strony postaram się porozmawiać z miastem, tj. górą miasta, mam też kontakt z Dyrekcję Muzeum Narodowego. Pamiętajmy że ma powstać w Szczecinie Muzeum Morskie z prawdziwego zdarzenia. Ale ... bez tzw. pospolitego ruszenia to może nie dać oczekiwanego skutku. Niestety nie ma czasu do stracenia a niestety do tej pory jakoś zainteresowania zabytkami z huty nie widać. A Huta to nie tylko zabytkowy parowóz z lat 50-tych i wagoniki, nie tylko masywne wagony z kadziami. Tam naprawdę jest b.dużo urządzeń i maszyn pamiętających jeszcze początki Huty. Tak właściwie to Miasto powinno zrobić komisję, poznakować to co chcą i dogadać się z Zarządem Huty. W chwili obecnej to wszystko ma wartość złomową - czyli zgodnie z cennikami złomu + koszt transportu z Huty do miejsca składowania + konserwacja + ekspozycja. Tak więc nie ma czasu do stracenia. Pamiętajmy że jeszcze we wrześniu może się zacząć powolne rozkładanie Huty na części. A elementy które mają być zachowane muszą być zgłoszone do wykonawcy rozbiórki przed jej rozpoczęciem.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 12 wrz 2008, o 18:56

Mógłbyś na mapie zaznaczyć miejsce zbiórki ?
Taka prośba od userów. :wink:

Pozdrawiam.
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 12 wrz 2008, o 22:38

Na mapie nie dam rady. Ale opiszę. Jedziemy wzdłuż torów i cały czas prosto. Gdy mijamy wjazd po prawej do polifisfanu to następne w prawo. Jeśli dojedziesz do stacji kolejowej to już za daleko bo tam jest wjazd dla samochodów ciężarowych. Ja wjeżdżałem tym wjazdem by zaparkować auto przed budynkiem Zarządu Huty. Wejściem osobowym nigdy nie wchodziłem. Ale ja będę wcześniej i czkam na Was pod kom 603853803. Bedę przed 10:00 rano na miejscu i w razie czego będę machał i czatował. Traficie na bank - gdyby co to i poczekamy z Panem Henrykiem oraz będziemy naprowadzać. Spokojnie traficie. Acha gdyby się ktoś zdecydował w ostatniej chwili to jeszcze zwolniły się dwa miejsca + 2-3 zostały. Tak więc można podjechać a ja dopiszę ręcznie do listy. Do zobaczenia rano. Zahuś
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 13 wrz 2008, o 14:24

Dzięki Rafał. Wycieczka była super. :D :D :D
To czekamy teraz na następną obiecaną do Ewy :wink:
Awatar użytkownika
domino67
Posty: 102
Rejestracja: 22 sty 2006, o 13:29
Lokalizacja: PRITZLOW

Postautor: domino67 » 13 wrz 2008, o 14:48

Oczywiście przyłączam się do podziękowań, wspaniała wycieczka.
Załączniki
Obraz1.jpg
FACTA, NON VERBA
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 13 wrz 2008, o 16:59

Również dołączam się do podziękowań. :D
Za miło spędzony czas i niesamowite wrażenia.
Pozdrawiam. :D
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości