Huta Szczecin - jeszcze tylko do końca w 2008 roku !

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 9 wrz 2008, o 09:09

Posłuchajcie wczoraj jak obiecałem próbowałem dodzwonić się do osoby decyzyjnej tj. Pana Tadeusza Johaniuka - prezesa Huty Szczecin. Udało mi się to dopiero dzisiaj. Obaj jesteśmy bardzo zajęci stąd te trudności. To co można powiedzieć to to że ten człowiek ma ogromny sentyment do Huty co dało się poznać w rozmowie. Mam następujące dane: 1. Wizyta grupy rzędu kilkadziesiąt osób wykluczona - chodzi o względy bezpieczeństwa. Chodzenie po konstrukcjach i schodach - możemy zapomnieć - to są niekonserwowane obiekty i elementy - dlatego można Hutę zwiedzić jedynie z poziomu gruntu. Co więcej to okaże się na miejscu. Na wycieczkę może pójść max 15 osób i to pełnoletnich - dzieciaków nie bierzemy. Gdyby było więcej chętnych to po prostu zrobimy grupę nr. 2. Nie ma paniki bo ekipy z palnikami wchodzą na teren Huty za jakiś czas. Jak już wejdą to nikt i nic tam nie wejdzie. Aby zwiedzanie doszło do skutku to po pierwsze musi się zgodzić Zarząd Huty. W czwartek będę miał ponownie kontakt z Panem Tadeuszem. Ale chyba trzeba będzie zapomnieć o niedzieli bo tam nikogo nie ma a sami chodzić po tym obiekcie nie możemy. Pan Tadeusz optował za normalnym dniem w tygodniu - ale jak rozumiem to wszyscy w tym terminie pracujemy. Chyba że np. godzina 17:00? Ale nie przecież sam dojazd zajmuje koło godziny. Ja ostatnio jechałem samochodem z Portu 50 minut z uwagi na przebudowę drogi. Ja proponuję najbliższą sobotę w godzinach porannych - dajcie proszę znać kto chce iść i kiedy może. Tutaj poproszę o komentarze odnośnie terminu a konkretne zgłoszenia to poproszę na maila admin@magemar.com.pl. A na koniec to powiem że porozmawialiśmy sobie o tym czy praktycznie była by możliwość zachowania fragmentu Huty przy współudziale miasta. I to okazuje się nie jest takie proste. Wykonalne tak ale miasto musiało by cały czas dokładać do interesu. To są bardzo "wredne" konstrukcje stalowe w takim sobie stanie - w niektórych miejscach stan jest tragiczny. Termin "wredne" oznacza że by to konserwować i utrzymywać w stanie "muzealnym" to trzeba by było wydać bardzo dużo pieniędzy + koszt rocznego utrzymania obiektu w stanie "muzealnym" przewyższał by wpływy z biletów. Ja kiedyś pływałem na statkach i coś wiem o konserwacji stali. A w przypadku jakiegokolwiek elementu Huty to sa hektary powierzchni którą trzeba wypiaskować i zabezpieczyć antykorozyjnie. Konstrukcja mostu to pikuś w porównaniu z tymi formami jakie są widoczne w Hucie. Jedynie co to można by było dużo elementów Huty przenieść w inne miejsce. Ale to też będzie kosztować - zakup elementów w cenie złomu, ich konserwacja i proces inwestycyjny związany z ich ekspozycją trwałą. Ale chyba warto zachować choć kilka elementów. Uwaga - cała ekipa która pracuje w grupie Krono i w Hucie Szczecin - a szczególnie Ci co pracowali przy wytopie stali pomogą z pewnością i merytorycznie i organizacyjnie w tym projekcie. Przecież to cześć ich życia. Tylko to trzeba zacząć załatwiać TERAZ a nie jak wszystko będzie pocięte palnikami. Już sam jeden wagon z kadzią hutnicza wart jest ekspozycji i wygląda rewelacyjnie. Mówię o tym:
Załączniki
WagonKadź.JPG
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 9 wrz 2008, o 09:51

sobota w godzinach porannych jest ok.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 9 wrz 2008, o 11:15

Mamy w końcu muzeum techniki. Obowiązkowo parowóz, z jeden wózek do surówki, widziałem tam też inne ciekawe pojazdy szynowe nieznanego mi pochodzenia. A co ze schronem (chyba obserwacyjnym) za parowozem? Z zewnatrz jest w bardzo dobrym stanie, ciężko było wejśc do środka przez krzaki ale skoro stał na terenie zamkniętym mógł się dobrze zachowac.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 9 wrz 2008, o 13:45

Nieśmiało zgłaszam chęć udziału w wycieczce, może być środek tygodnia po 15, a nawet i ciut wcześniej.
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 9 wrz 2008, o 14:40

Jak dla mnie to w sobotę może być. Chętnie za udział wezmę.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Mad Poets Society
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 9 wrz 2008, o 15:19

Jak dla mnie również sobota jest ok. A chęć udziału w tej wycieczce zgłosiłam dawno :wink:
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 9 wrz 2008, o 15:45

Kropka pisze:Jak dla mnie również sobota jest ok. A chęć udziału w tej wycieczce zgłosiłam dawno :wink:
Ja też zgłaszam chęć udziału w zwiedzaniu. :wink:
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 9 wrz 2008, o 17:57

Jakby było w tygodniu np o 17 albo nawet wcześniej to też jestem chętny. Sobota rano niestety odpada w moim przypadku...
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 9 wrz 2008, o 18:03

Ralf747 pisze:Jakby było w tygodniu np o 17 albo nawet wcześniej to też jestem chętny. Sobota rano niestety odpada w moim przypadku...
Przypadek Ralf niech się mocno postara być. Możemy wypisać zwolnienie z zajęć na firmowym druku. :wink: Mam kilka in blanco. 8)
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2008, o 18:13 przez Iwonka, łącznie zmieniany 2 razy.
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 9 wrz 2008, o 18:05

Iwonka pisze:
Ralf747 pisze:Jakby było w tygodniu np o 17 albo nawet wcześniej to też jestem chętny. Sobota rano niestety odpada w moim przypadku...
Przypadek Ralf nie się mocno postara być. Możemy wypisać zwolnienie z zajęć na firmowym druku. :wink:
Nawet pieczatkę mogę postawić albo dwie.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 9 wrz 2008, o 18:06

Kropka pisze:
Iwonka pisze:
Ralf747 pisze:Jakby było w tygodniu np o 17 albo nawet wcześniej to też jestem chętny. Sobota rano niestety odpada w moim przypadku...
Przypadek Ralf nie się mocno postara być. Możemy wypisać zwolnienie z zajęć na firmowym druku. :wink:
Nawet pieczatkę mogę postawić albo dwie.
Podpis Admina powinien wystarczyć. :lol:
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 9 wrz 2008, o 18:09

Iwonka pisze:
Kropka pisze:
Iwonka pisze: Przypadek Ralf nie się mocno postara być. Możemy wypisać zwolnienie z zajęć na firmowym druku. :wink:
Nawet pieczatkę mogę postawić albo dwie.
Podpis Admina powinien wystarczyć. :lol:
A tak się starałam :oops:
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 9 wrz 2008, o 18:12

Kropka pisze:A tak się starałam :oops:
A co tam, przystawimy, może nawet być kilka na drugiej stronie. :wink:
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
emilka
Posty: 425
Rejestracja: 29 gru 2005, o 20:17
Lokalizacja: Zabelsdorf, Carlastr.

Postautor: emilka » 9 wrz 2008, o 19:07

Wszystkimi odnóżami podpisuję się pod wycieczką, mam czas, ale... niecałe dwa miesiące do osiemnastki :(
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 9 wrz 2008, o 19:40

No to w Twoim wypadku zrobimy wyjątek. Mam nadzieję że Cię za rękę nie trzeba trzymać. :-))) Już jest 10 osób. Już widzę że jedna wycieczka to za mało. Busol już za chwile będzie miał dla tych co nie mogą fajną niespodziankę. Ale jak się uda załatwić to sam się pewno pochwali. W czwartek od rana dzwonię do Huty i obstalowuję termin i godzinę zwiedzania.
Pozdrowienia Zahuś

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron