ZPO Odra

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 5 lip 2008, o 15:33

Jan_Krzysztof pisze:
greg29 pisze:No i niestety jest ofiara śmiertelna.
Jeden z robotników zginął na terenie budowy na skutek błędu operatora koparki.
Czy to miejsce jest pechowe???
Czy to wina operatora koparki tego nie wiem. Poczekajmy na zakończenie śledztwa. Łatwo foruje się wyroki, ale czy sprawiedliwe?
to nie mój osąd tak napisano w gazecie w każdym razie był to wypadek przez nieuwagę przykra sprawa :(
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 5 lip 2008, o 16:07

A ja znów pewnie doleję oliwy do ognia. Dla mnie budynek Odry nie był super osiągnięciem architektury, który za wszelką cenę trzeba się starać zachować przy życiu przy inwestycji. Nie każdy gmach jest wart takiej uwagi tylko z tego względu, że jest przedwojenny lub coś w nim kiedyś wyrabiano. Ten chyba nie był, przynajmniej w moim odczuciu. Tak samo nie bardzo żałowałabym przedwojennego budynku Polmozbytu przy pl. Orła Białego, pod warunkiem wszakże, że nowy byłby jakoś wpasowany w stylistykę otoczenia.
Uwaga, uprzedzam szczęk nożyc po uderzeniu przeze mnie w stół: jest to moja prywata opinia i raczej bezcelowa jest krytyka mojej osoby przy tej okazji :)
Gozal jest KOBIETĄ.
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 5 lip 2008, o 16:13

gozal pisze:A ja znów pewnie doleję oliwy do ognia. Dla mnie budynek Odry nie był super osiągnięciem architektury, który za wszelką cenę trzeba się starać zachować przy życiu przy inwestycji. Nie każdy gmach jest wart takiej uwagi tylko z tego względu, że jest przedwojenny lub coś w nim kiedyś wyrabiano. Ten chyba nie był, przynajmniej w moim odczuciu. Tak samo nie bardzo żałowałabym przedwojennego budynku Polmozbytu przy pl. Orła Białego, pod warunkiem wszakże, że nowy byłby jakoś wpasowany w stylistykę otoczenia.
Uwaga, uprzedzam szczęk nożyc po uderzeniu przeze mnie w stół: jest to moja prywata opinia i raczej bezcelowa jest krytyka mojej osoby przy tej okazji :)
A ja z Twoją opinią się zgadzam ;-).
Zgadzam się także z tym, że zastapienie budynku Odry obiektem o urodzie Galaxy to też nieporozumienie.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 5 lip 2008, o 18:59

GALAXY-Fuj
Awatar użytkownika
emilka
Posty: 425
Rejestracja: 29 gru 2005, o 20:17
Lokalizacja: Zabelsdorf, Carlastr.

Postautor: emilka » 5 lip 2008, o 19:20

greg29 pisze:GALAXY-Fuj
Dokładnie :?
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 6 lip 2008, o 12:42

A kto Wam powiedział, że to będzie Galaxy Bis?;)
:shock:
głównie szkło i piaskowiec, a blachy jako materiału na elewację na pewno nie zastosują.
Załączniki
narożnik
narożnik
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 6 lip 2008, o 13:22

Piotr-Stettin pisze:A kto Wam powiedział, że to będzie Galaxy Bis?;)
:shock:
głównie szkło i piaskowiec, a blachy jako materiału na elewację na pewno nie zastosują.
Na tej wizualizacji (pfuj, co za słowo) widać starą "Odrę".
Przed ok. ośmioma laty mówiło się o lądowisku na dachu tego kompleksu dla helikopterów, dla szpitala dziecięcego.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2008, o 13:26 przez Jan_Krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 6 lip 2008, o 13:24

Piotr-Stettin pisze:A kto Wam powiedział, że to będzie Galaxy Bis?;)
:shock:
głównie szkło i piaskowiec, a blachy jako materiału na elewację na pewno nie zastosują.
A czy to jest ładne? Rzecz gustu.
Awatar użytkownika
domino67
Posty: 102
Rejestracja: 22 sty 2006, o 13:29
Lokalizacja: PRITZLOW

Postautor: domino67 » 6 lip 2008, o 13:42

Generalnie mam wrażenie, że wszystko idzie w złym kierunku. Cały kompleks budynków nad Odrą - po co było budować Starówkę? Nowa filharmonia więcej z nią problemów natury projektowej (a można było wybudować taki teatr miejski bis ale to marzenie). I co na miejscu Odry? Szczecin jest bardzo specyficzny, pomieszanie starego Stettina z budynkami epoki socjalizmu. Do tego jako dodatek futurystyczne Galaxy i teraz to coś. Jeszcze zostaje Neptun, słyszałem że jego lata są już policzone. Co na jego miejsce?
FACTA, NON VERBA
PrzemysławJ
Posty: 174
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:09
Lokalizacja: Szczecin-Niebuszewo

Postautor: PrzemysławJ » 6 lip 2008, o 20:03

Jestem obecnie w naszej kochanej stolicy, rozumiem, że skala nie taka sama, ale możemy podpatrywać niektóych, wg. mnie, kapitalnych rozwiązań architektonicznych z Warszawy, szczególnie łączenia starej i nowej tkanki miejskiej. Niepotrzebnie wyburzono całą "Odrę" można by przecież zachować chociaż pewien fragment. W Szczecinie cały czas widoczny jest brak odwagi i rozmachu przy tego typu inwestycjach (patrz: Biblioteka Un.Warszawskiego, beton, szkło i stal a w świetnym stylu, do tego śliczny park na dachu!). Dlaczego "my" nie pogtrafimy/nie chcemy?
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 6 lip 2008, o 20:18

W zamieszczonej wizualizacji, narożnik nawiązuje nieco do słynnej Kaskady. Niepokoi mnie kraniec sąsiadujący z obecnym gmachem banku przy al. Niepodległości. Oby nie był architektonicznym zgrzytem, do którego się będzie ciężko i powoli nam przyzwyczajać, klnąc i narzekając, ale przecież Swoje Miasto i tak się kocha ;)
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 6 lip 2008, o 21:00

domino67 pisze:Jeszcze zostaje Neptun, słyszałem że jego lata są już policzone. Co na jego miejsce?
Neptun w 2009 zostanie zamknięty. Działka podobno została sprzedana za ~100mln zł. Wszystko wskazuje na to, że powstanie nowy wieżowiec.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron