(artykuł) Budynek Odry zniknie w czerwcu

Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

(artykuł) Budynek Odry zniknie w czerwcu

Postautor: Lazi » 20 maja 2008, o 00:10

Ktoś obfocił?
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

(artykuł) Budynek Odry zniknie w czerwcu

Postautor: Piotrek » 20 maja 2008, o 17:04

W internetowym wydaniu GW w artykule opisującym ostatni dzień pracy "Odry" znalazłem takie zdanie "Prawdopodobnie na początku czerwca niebieski budynek przy al. Niepodległości wyleci w powietrze." Czy ktoś ma bardziej szczegółowe informacje czy "wyleci" i kiedy?
Awatar użytkownika
emilka
Posty: 425
Rejestracja: 29 gru 2005, o 20:17
Lokalizacja: Zabelsdorf, Carlastr.

(artykuł) Budynek Odry zniknie w czerwcu

Postautor: emilka » 20 maja 2008, o 20:59

Z jednej strony szkoda, rzeczywiście sentyment jest... Charakterystyczne miejsce w Szczecinie, chociaż teraz trochę straszy elewacją :P Chciałabym czegoś lepszego na miejscu 'Odry', ale niekoniecznie kolejnej galerii handlowej... :P
PrzemysławJ
Posty: 174
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:09
Lokalizacja: Szczecin-Niebuszewo

Postautor: PrzemysławJ » 20 maja 2008, o 23:58

Ot miasto Szczecin - w centrum supermarkety a Uniwersytet na peryferiach
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 21 maja 2008, o 00:08

PrzemysławJ pisze:Ot miasto Szczecin - w centrum supermarkety a Uniwersytet na peryferiach
Egocentryk z Ciebie ;). Uniwerek to więcej, niż jeden wydział.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
PrzemysławJ
Posty: 174
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:09
Lokalizacja: Szczecin-Niebuszewo

Postautor: PrzemysławJ » 21 maja 2008, o 08:39

Prawda, ale zgodzimy się, że "najludniejsze" wydziały zlokalizowane są na obrzeżach :lol: A mi się widzi jakiś kampus w centrum miasta chociaż wiem, że takie są tendencje aby tego typu jednostki w miastach lokalizować właśnie gdzieś poza miastem
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

(artykuł)Budynek Odry...

Postautor: KlemensII » 21 maja 2008, o 09:12

Przykład ostatnich burd we Wrocławiu pokazuje, że trzeba taką "szarańczę" trzymać z dala od centrum. Bo to i spacyfikować łatwiej, a i akcja sił porządkowych nie będzie się rzucała w oczy mieszkańcom . Władza myśli dalekowzrocznie i wie , że hipermarkety nie są tak groźne jak studenci. Historia lubi się powtarzać, więc lepiej dmuchać na zimne. Torneyowi to chyba tego tłumaczć nie muszę.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: (artykuł) Budynek Odry zniknie w czerwcu

Postautor: Piotrek » 5 cze 2008, o 08:50

Piotrek pisze:W internetowym wydaniu GW w artykule opisującym ostatni dzień pracy "Odry" znalazłem takie zdanie "Prawdopodobnie na początku czerwca niebieski budynek przy al. Niepodległości wyleci w powietrze." Czy ktoś ma bardziej szczegółowe informacje czy "wyleci" i kiedy?
Dzisiaj znalazłem informację na stronie GW:
"- Odra leży w centrum miasta, gdzie jest duży ruch. Blisko sąsiaduje z innymi budynkami. Ze względów bezpieczeństwa postanowiliśmy rozebrać budynek tradycyjną metodą - mówi Fijałkowski. - Jeszcze w tym tygodniu ruszamy z robotami."
Czyli rozbiórka odbędzie się metodą tradycyjną. Trochę szkoda.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości