Ewakuacja ludności z terenów Niemiec- włączcie National Geog

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Ewakuacja ludności z terenów Niemiec- włączcie National Geog

Postautor: Lazi » 7 sty 2008, o 15:06

Włączcie National Geographic, może będzie coś o Szczecinie. Jest zatopieniu trzech statków ewakuujących ludzi.
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 8 sty 2008, o 06:54

....[może będzie coś o Szczecinie]...

Oglądałem. mowa była o statkach ewakuujących ludność, rannych, i wojska z terenów zajmowanych przezArmię Czerwoną.
Wilhelm Gustloff, Steuben, Goya, Najbliższym miastem koło Szczecina o którym była mowa o punkcie docelowym to Świnoujście.
Dramat każdego ze statków przekraczał w liczbie ofiar kilkakrotnie dramat Titanika. Temat warty omówienia.
Quistorp.
bigi
Posty: 71
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 20:00
Kontakt:

Postautor: bigi » 8 sty 2008, o 10:33

owszem ze liczba ofiar kazdego z nich przekraczala titanica -ale z tytana zrobili symbol nie dostrzegajac prawdziwych tragedii.
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 8 sty 2008, o 11:03

Na Tytaniku gineli możni i ważni ówczesnego świata, na Gustloffie, Staubenie, Goy - zwykli ludzie.
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
Awatar użytkownika
spimac
Posty: 808
Rejestracja: 12 cze 2004, o 21:50
Lokalizacja: Szczecin/Birmingham UK

Postautor: spimac » 8 sty 2008, o 13:40

Moze nie tyle mozni i wazni ale ludzie w trakcie rejsu nowym super niezatapialnym statkiem. Na Gustlofie,Steubenie i Goyi gineli przede wszystkiem przegrani tej wojny a zwyciezca ponoszac niewspolmiernie wieksze straty w tej wojnie nie mial ochoty na epatowanie swiata ta drobna w koncu strata poniesiona przez wroga, zas pokonany nie mial wtedy prawa glosu. No i pozatym to byla jednak wojna!!
_________________
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Postautor: Schulz » 9 sty 2008, o 18:19

spimac pisze:...Na Gustlofie,Steubenie i Goyi gineli przede wszystkiem przegrani tej wojny a zwyciezca ponoszac niewspolmiernie wieksze straty w tej wojnie nie mial ochoty na epatowanie swiata ta drobna w koncu strata poniesiona przez wroga, zas pokonany nie mial wtedy prawa glosu. No i pozatym to byla jednak wojna!!
Jako przykład, że można było inaczej mogę podać przykład mojego Dziadka. Był ewakuowany na początku maja 1945 roku na niemieckim okręcie wojennym ze Świnoujścia do Danii. Zostali otoczeni przez brytyjskie okręty wojenne. Zanim zostali storpedowani, Anglicy kazali im opuścić okręt na podstawione szalupy.
Awatar użytkownika
spimac
Posty: 808
Rejestracja: 12 cze 2004, o 21:50
Lokalizacja: Szczecin/Birmingham UK

Postautor: spimac » 9 sty 2008, o 21:08

Schulz pisze: Zostali otoczeni przez brytyjskie okręty wojenne. Zanim zostali storpedowani, Anglicy kazali im opuścić okręt na podstawione szalupy.
Po czym wypili wspolnie herbatke z mleczkiem gdzies tak okolo 17, chyba!!??
Niemcy tez jak wyburzyli cala Warszawe to wczesniej ewakuowali prawie cala ludnosc tylko malo kto przezyl te ewakuacje no i nie bylo herbatki, chyba?
Gustloff,Steuben, Goya to w przeciwienstwie do Titanica nie byly katastrofy morskie. To byla wojna, prosze to zrozumiec i miec na uwadze. Nie bylo by tych strat a i pewnie Stettin byl by teraz innym miastem gdyby ten facet z wasem nie zaczal tego co zaczal!!
_________________
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Postautor: Schulz » 9 sty 2008, o 23:33

spimac pisze:
Schulz pisze: Zostali otoczeni przez brytyjskie okręty wojenne. Zanim zostali storpedowani, Anglicy kazali im opuścić okręt na podstawione szalupy.
Po czym wypili wspolnie herbatke z mleczkiem gdzies tak okolo 17, chyba!!??
...
Niestety już Go o to nie zapytam, odszedł w 1976 roku, a przez wszystkie lata o tego wydarzenia był właścicielem paszportu, który Ty wymyśliłeś sobie jako avatar..., mam nadzieję, że nie zapisał Ci go w spadku...
Awatar użytkownika
spimac
Posty: 808
Rejestracja: 12 cze 2004, o 21:50
Lokalizacja: Szczecin/Birmingham UK

Postautor: spimac » 10 sty 2008, o 11:54

Schulz pisze: Niestety już Go o to nie zapytam, odszedł w 1976 roku, a przez wszystkie lata o tego wydarzenia był właścicielem paszportu, który Ty wymyśliłeś sobie jako avatar..., mam nadzieję, że nie zapisał Ci go w spadku...
Wlasciwie to mam go w spadku tylko nie wiem dokladnie po kim!
Grubo musial stac skoro mial paszport DDR!!! Ciekawe czym sie zasluzyl genosse???? A tak po prawdzie to co ma piernik do wiatraka?? Jaki to ma zwiazek z Titanikiem??
_________________
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Postautor: Schulz » 10 sty 2008, o 23:23

spimac pisze:
Schulz pisze:Niestety już Go o to nie zapytam, odszedł w 1976 roku, a przez wszystkie lata o tego wydarzenia był właścicielem paszportu…

…Jako przykład, że można było inaczej...
Wlasciwie to mam go w spadku tylko nie wiem dokladnie po kim!
Grubo musial stac skoro mial paszport DDR!!! Ciekawe czym sie zasluzyl genosse???? A tak po prawdzie to co ma piernik do wiatraka?? Jaki to ma zwiazek z Titanikiem??
quistorp pisze:
Lazi pisze:....może będzie coś o Szczecinie
Oglądałem. mowa była o statkach ewakuujących ludność, rannych, i wojska z terenów zajmowanych przezArmię Czerwoną.
Wilhelm Gustloff, Steuben, Goya, Najbliższym miastem koło Szczecina o którym była mowa o punkcie docelowym to Świnoujście.
Dramat każdego ze statków przekraczał w liczbie ofiar kilkakrotnie dramat Titanika. Temat warty omówienia.
Quistorp.
Wypowiedzi "spimaca" pozostawiam bez komentarza, właściwie jestem pewien, że pomylił portale, a na pewno nie czyta tego, co piszą inni...
Awatar użytkownika
Pszczółek
Posty: 25
Rejestracja: 7 sty 2006, o 18:10
Lokalizacja: Polska, Szczecin os. Majowe / Kamień Pomorski
Kontakt:

Postautor: Pszczółek » 11 sty 2008, o 10:20

spimac pisze: Po czym wypili wspolnie herbatke z mleczkiem gdzies tak okolo 17, chyba!!??
Niemcy tez jak wyburzyli cala Warszawe to wczesniej ewakuowali prawie cala ludnosc tylko malo kto przezyl te ewakuacje no i nie bylo herbatki, chyba?
Gustloff,Steuben, Goya to w przeciwienstwie do Titanica nie byly katastrofy morskie. To byla wojna, prosze to zrozumiec i miec na uwadze. Nie bylo by tych strat a i pewnie Stettin byl by teraz innym miastem gdyby ten facet z wasem nie zaczal tego co zaczal!!
Niemcy także "ewakuowali" getto warszawskie... za nim zaczęli wyburzać Warszawę.

Tragedii na Gustloff,Steuben, Goya Niemcy gdyby byli mądrzy mogli sami uniknąć. Kto głosował za narodowym-socjalizmem szczególnie na ówczesnym pomorzu. Krasnoludki? To oni pozwolili, nawet chcieli żeby facet z wąsem zaczął to co zaczął.

Inną sprawą jest, że na tych terenach kończył się wtedy jeden system totalitarny a zaczynał drugi. :x :?
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 11 sty 2008, o 11:08

Szczecina w wątku brak.
Erich-Falkenwaldergesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron