(Vademecum) Dyskusja

Tematy dotyczące obiektów i miejsc - opisy, linki i wszelkie informacje ich dotyczące.
Awatar użytkownika
lesiu
Vademecum
Posty: 274
Rejestracja: 19 paź 2008, o 22:06
Lokalizacja: Wussow

Postautor: lesiu » 17 lis 2008, o 15:17

Ja się na to pisze tzn na tworzenie tego, sprawia mi to pewnego rodzaju satysfakcje poznawczą:D jest to dla mnie świetna droga do nadrobienia pewnych zaległości;)
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 17 lis 2008, o 15:27

Busol pisze:niewykluczone ze jak cos fajnego powstanie to i mamy moc ksiązkę taką wydac
Kusząca propozycja, nie powiem.

Właściwie daty do wszystkich ważniejszych budynków i innych obiektów - o czym pisałem wcześniej - mam zgromadzone.
Zdjęcia w galerii - wiadomo.
Jeżeli istniałaby możliwość publikacji tego - to ja owszem, chętnie.
Jeśli nie - mogę OD CZASU DO CZASU coś skrobnąć. :wink:

Pazdrawljaju
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 17 lis 2008, o 17:11

maciozw pisze:Ja WIEM co to jest Most Długi, natomiast NIE WIEM co to jest Langebrücke. Umieszczenie niemieckiej nazwy wewnątrz posta świadczy, o głębokim niezrozumieniu sensu akcji.
Wydaje mi się, że mimo wszystko należało zacząć po prostu od udoskonalenia słownika nazw, który od dłuższego czasu funkcjonuje na portalu (póki co bez opisów, linków i galerii). Słownik ten jest znacznie wygodniejszy, niż przeglądanie całego forum założonego ostatnio przez Busola. Wyobraź sobie sytuację, że na portal trafia użytkownik, który nie wie co to jest Langebrücke. Dowiaduje się jednak, że powstał specjalny dział forum, gdzie po nazwie (polskiej lub niemieckiej) można odnaleźć ów obiekt i znaleźć przy tym kilka linków. Po chwili zauważa, że wątków o poszczególnych miejscach i budynkach jest już z grubsza pięć tysięcy. Niestety, wątki te zakładane są bez ustalonej kolejności, rzekłbym dość przypadkowo, a na forum obowiązuje kolejność chronologiczna (na górze ten wątek, w którym ostatnio ktoś coś wpisał), a nie alfabetyczna. Co zatem pozostaje takiemu użytkownikowi? Stara, dobra wyszukiwarka, która działa doskonale, ale jakby nie każdy chciał z niej korzystać.

Co do zebrania wszystkich możliwych informacji na temat każdego z obiektów - takie coś naturalnie ma sens, ale póki nie wymyślimy czegoś od strony technicznej (w stylu Wikipedii), przy istnieniu zakładanych wcześniej pięciu tysięcy haseł, i tak będziemy skazani na wyszukiwarkę - forumową, jeśli opracowane i oczyszczone hasła pozostaną w dziale niedawno stworzonym, lub portalową - jeśli umieścimy je w dziale artykułów. Myślałeś o tym?

Działaj (czyli wracaj do gry), ale i spróbuj czasem zrozumieć to, co próbują Ci przekazać ludzie nieco lepiej znający aktualne możliwości portalu i jego forum. Do czasu zakończenia prac nad poszczególnymi obiektami nie będę zbytnio ingerował, coby nie podcinać Ci skrzydeł. Ale postaraj się znaleźć w tym czasie sensowny sposób zakończenia projektu tak, by faktycznie był ułatwieniem i przysłużył się wszystkim.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 17 lis 2008, o 18:13

Cieszę się naprawdę się cieszę :)
Torney pisze:Wydaje mi się, że mimo wszystko należało zacząć po prostu od udoskonalenia słownika nazw, który od dłuższego czasu funkcjonuje na portalu (póki co bez opisów, linków i galerii). Słownik ten jest znacznie wygodniejszy, niż przeglądanie całego forum założonego ostatnio przez Busola. Wyobraź sobie sytuację, że na portal trafia użytkownik, który nie wie co to jest Langebrücke. Dowiaduje się jednak, że powstał specjalny dział forum, gdzie po nazwie (polskiej lub niemieckiej) można odnaleźć ów obiekt i znaleźć przy tym kilka linków. Po chwili zauważa, że wątków o poszczególnych miejscach i budynkach jest już z grubsza pięć tysięcy. Niestety, wątki te zakładane są bez ustalonej kolejności, rzekłbym dość przypadkowo, a na forum obowiązuje kolejność chronologiczna (na górze ten wątek, w którym ostatnio ktoś coś wpisał), a nie alfabetyczna. Co zatem pozostaje takiemu użytkownikowi? Stara, dobra wyszukiwarka, która działa doskonale, ale jakby nie każdy chciał z niej korzystać.
Dokładnie o tym myślałem, ale okazało się, że jest problem techniczny (jak na razie). Oczywiście zdaję sobie sprawę z ograniczeń tego (forum) rozwiązania, ale póki co ustaliłem z Busolem, że po zebraniu 100 haseł wrócimy do tematu "słownika". Zatem forum ma posłużyć do zebrania informacji i jak sądzę oceny, czy akcja nie będzie jednodniowa. Wyszukiwarka nie zawsze działa jest mnóstwo przykładów ale podam jeden "Wilhelm-Busch-Weg". Wynik zero.

Torney pisze:Co do zebrania wszystkich możliwych informacji na temat każdego z obiektów - takie coś naturalnie ma sens, ale póki nie wymyślimy czegoś od strony technicznej (w stylu Wikipedii), przy istnieniu zakładanych wcześniej pięciu tysięcy haseł, i tak będziemy skazani na wyszukiwarkę - forumową, jeśli opracowane i oczyszczone hasła pozostaną w dziale niedawno stworzonym, lub portalową - jeśli umieścimy je w dziale artykułów. Myślałeś o tym?
O artykułach nie pomyślałem.
Torney pisze:Działaj (czyli wracaj do gry), ale i spróbuj czasem zrozumieć to, co próbują Ci przekazać ludzie nieco lepiej znający aktualne możliwości portalu i jego forum. Do czasu zakończenia prac nad poszczególnymi obiektami nie będę zbytnio ingerował, coby nie podcinać Ci skrzydeł. Ale postaraj się znaleźć w tym czasie sensowny sposób zakończenia projektu tak, by faktycznie był ułatwieniem i przysłużył się wszystkim.
Cóż mam własny portal www.pytaj.pl i mogę go przerobić na potrzeby tego projektu. Zobacz i oceń. Dane są nieistotne, do wymazania i można spokojnie zaadoptować to na potrzeby Sediny (niezbędna będzie pomoc kogoś kumającego php). Teraz poproszę Ciebie, albo lesia (bo ja mogę gmerać tylko we własnych tematach) o dopisanie z przodu niemieckiej nazwy, a ja będę to przenosił do swojej bazy.
Awatar użytkownika
lesiu
Vademecum
Posty: 274
Rejestracja: 19 paź 2008, o 22:06
Lokalizacja: Wussow

Postautor: lesiu » 17 lis 2008, o 18:16

To jak w końcu robimy? Ja nie widzę problemu w dopisaniu niemieckiej nazwy tylko gdzie? przed "(vademecum)" czy ogólnie w tematach poszczególnych postów?
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 17 lis 2008, o 18:19

lesiu pisze:To jak w końcu robimy? Ja nie widzę problemu w dopisaniu niemieckiej nazwy tylko gdzie? przed "(vademecum)" czy ogólnie w tematach poszczególnych postów?
Dopisuj po Vedemecum tak jak w moich spacja myślnik spacja i polska nazwa. Jak jest kilka niemieckich (tak jak w Moście Długim) ile się da. W takim przypadku poproszę Tourney'a żeby ocenił, które niemieckie są bardziej popularne i zweryfikował.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2008, o 18:24 przez maciozw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 17 lis 2008, o 18:21

maciozw pisze:Wyszukiwarka nie zawsze działa jest mnóstwo przykładów ale podam jeden "Wilhelm-Busch-Weg". Wynik zero.
Nie uwierzysz, ale u mnie nieco więcej.

Bußi - czy to możliwe, że nasza wyszukiwarka jest "inna"? ;)
Załączniki
WBW.jpg
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 17 lis 2008, o 18:27

Torney pisze:
maciozw pisze:Wyszukiwarka nie zawsze działa jest mnóstwo przykładów ale podam jeden "Wilhelm-Busch-Weg". Wynik zero.
Nie uwierzysz, ale u mnie nieco więcej.

Bußi - czy to możliwe, że nasza wyszukiwarka jest "inna"? ;)
Cholera u mnie zero!! Czyżby to kwestia uprawnień sprawiła?
Ostatnio zmieniony 17 lis 2008, o 18:37 przez maciozw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lesiu
Vademecum
Posty: 274
Rejestracja: 19 paź 2008, o 22:06
Lokalizacja: Wussow

Postautor: lesiu » 17 lis 2008, o 18:30

Czy tak jak zmieniłem jest ok? jak nie to poprawie...
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 17 lis 2008, o 18:35

lesiu pisze:Czy tak jak zmieniłem jest ok? jak nie to poprawie...
Jak najbardziej OK. Ale Tournej to złośliwa bestia :) już zdążył pozmieniać moje posty, a nie zaglądałem dzisiaj.
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 17 lis 2008, o 19:22

Rozumiem to tak. Dla czytelności akcji ważny jest jednoznaczny wyróżnik. OK. W związku z ograniczeniami może zamienimy (Vadenacym) na V ze spacją. Będzie więcej miejsca, którego jest deficyt?
Awatar użytkownika
lesiu
Vademecum
Posty: 274
Rejestracja: 19 paź 2008, o 22:06
Lokalizacja: Wussow

Postautor: lesiu » 17 lis 2008, o 19:24

maciozw pisze:Rozumiem to tak. Dla czytelności akcji ważny jest jednoznaczny wyróżnik. OK. W związku z ograniczeniami może zamienimy (Vadenacym) na V ze spacją. Będzie więcej miejsca, którego jest deficyt?
Brzmi sensownie. Zrób tak jeden ze swoich postów żebym miał na wzór.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 17 lis 2008, o 19:27

Jak będzie V, to nikt nie zrozumie na pierwszy rzut oka o co kaman, zostawmy Vademecum.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
lesiu
Vademecum
Posty: 274
Rejestracja: 19 paź 2008, o 22:06
Lokalizacja: Wussow

Postautor: lesiu » 17 lis 2008, o 19:28

Torney pisze:Jak będzie V, to nikt nie zrozumie na pierwszy rzut oka o co kaman, zostawmy Vademecum.
Też racja
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 17 lis 2008, o 19:32

Torney pisze:Jak będzie V, to nikt nie zrozumie na pierwszy rzut oka o co kaman, zostawmy Vademecum.
Nie upieram się ale zabiera to sporo literek do wykorzystania. Samo słowo Vademecum i tak nowemu wiele nie powie. Chodzi tu chyba tylko o to by była lepsza orientacja na forum co do czego, a do tego wystarczy jakiś unikalny znacznik. Ale nie upieram się :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron