(Vademecum) Dyskusja

Tematy dotyczące obiektów i miejsc - opisy, linki i wszelkie informacje ich dotyczące.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 15 lis 2008, o 23:26

Średnio podoba mi się ten pomysł, ale skoro już zaczęliście, to moim zadaniem jest próba uporządkowania całości.

Po pewnym czasie każdy z założonych wątków zostanie oczyszczony - w jednym poście będą zebrane wszystkie wartościowe linki, informacje, wskazówki, a zbędna reszta (łącznie z powtarzanym w każdym wątku wstępem maciozw) zostanie usunięta.

Taką koncepcję mam dziś, może z czasem coś zmodyfikuję.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 15 lis 2008, o 23:45

Torney pisze:Średnio podoba mi się ten pomysł, ale skoro już zaczęliście, to moim zadaniem jest próba uporządkowania całości.

Po pewnym czasie każdy z założonych wątków zostanie oczyszczony - w jednym poście będą zebrane wszystkie wartościowe linki, informacje, wskazówki, a zbędna reszta (łącznie z powtarzanym w każdym wątku wstępem maciozw) zostanie usunięta.

Taką koncepcję mam dziś, może z czasem coś zmodyfikuję.
A mnie się bardzo podoba. Wreszcie będzie można w jednym miejscu mieć sporo informacji na konkretny temat. Syty głodnego nie zrozumie. Obecnie motam się po całym portalu co i rusz, a znaleźć cokolwiek często nie sposób. Co do powtarzanego przeze mnie wątku, to nie jest to wrodzony debilizm, ale przezorność. Dla kogoś kto nie brał udziału w dyskusji i nie czytał tego tematu (a są tacy z pewnością) taka informacja może być pomocna (mimo opisu pod tematem). Nie kosztuje to zbyt wiele wysiłku zarówno wklejenie jak i usunięcie. Ale OK, nie będę tego wklejał, bo jak widzę jest to jeden większych problemów. Co do porządkowania, to o coś takiego mi właśnie chodziło i po to cała ta akcja. Jeśli byłaby możliwość ustawienia alfabetycznego i podpięcia wyszukiwarki dedykowanej tylko do tego wątku to już nic więcej nie potrzeba.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 15 lis 2008, o 23:50

Proszę aby w temacie wątku dodać na początku w nawiasie coś vco pozwoli jednonzanczie okreslic ze chodzi wlasnie o to forum - nie wiem (słownik) albo (miejsca) albo co tam sobie chesz.

ja zobacze czy mozna zrobic tak aby taki wyróżnik dodawał sie automatycznie
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 16 lis 2008, o 00:01

Busol pisze:Proszę aby w temacie wątku dodać na początku w nawiasie coś vco pozwoli jednonzanczie okreslic ze chodzi wlasnie o to forum - nie wiem (słownik) albo (miejsca) albo co tam sobie chesz.

ja zobacze czy mozna zrobic tak aby taki wyróżnik dodawał sie automatycznie
Ale to chyba nie do mnie prośba? Ja mogę to dodawać wyłącznie do tematów założonych przeze mnie i mieć nadzieję, że inni podłapią.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 16 lis 2008, o 09:38

Jako master tego forum ty rządzisz i mozesz pouczac innych :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 16 lis 2008, o 14:25

Torney pisze:Po pewnym czasie każdy z założonych wątków zostanie oczyszczony - w jednym poście będą zebrane wszystkie wartościowe linki, informacje, wskazówki, a zbędna reszta (łącznie z powtarzanym w każdym wątku wstępem maciozw) zostanie usunięta.
Zastanawiam sie czy nie lepiej bedzie zostawic tematy w wątkach. Nie sprawdzalem tego ale wydaje mi sie ze wyszukiwarka sobie lepiej poradzi z tematami niz z tekstem... - proponuje zobaczyc jak wyjdzie to w praniu.

Czy mozna tez dodac do kazdego tematu nazwe przed i powojenną (jesli takie są) ? wtedy wchodzą na to forum wszystko widac od razu:

http://sedina.pl/index.php?name=PNphpBB ... forum&f=40

Mi sie na razie taki widok podoba.

Info dla ciekawskich. Oczywiscie są moduły typu wikipedia. Ale w zwiazku z tym, ze bardzo prawdopodobne jest ze bedziemy przeisadac sie na cos nowego to duzolatwiej przeniesc forum niz jakies przystawki...

A swoją drogą zastanawiam sie czy zamiast u nas nie byloby lepiej aby opracowac to po prostu wikipedii... a u nas po prostu polinkowac poszczegolne hasla...

To pozytek dla calego swiata
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 16 lis 2008, o 15:24

Nie mam zamiaru łączyć wszystkich obiektów/miejsc w jednym wątku - każdy z nich będzie miał własny.

Wyszukiwarka doskonale radzi sobie z zawartością postów - nigdy z tym nie miałem problemów.

Nazewnictwo powinno być rozwinięte w pierwszym poście, a nie w temacie wątku - unikniemy tym samym zbyt długich tytułów i braku konsekwencji.

Co do wikipedii - dobra myśl. Zbieramy wszystko, porządkujemy (jak zapowiedziałem wcześniej), na podstawie zebranych informacji maciozw pisze hasła, które pomagamy ew. zredagować i umieszczamy w wikipedii.

Do dzieła.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 16 lis 2008, o 15:35

Torney pisze:Nazewnictwo powinno być rozwinięte w pierwszym poście, a nie w temacie wątku - unikniemy tym samym zbyt długich tytułów i braku konsekwencji.
Czyli co ustalamy ? Berliner Tor czy Brama Portowa ?
Osobiscie wolalbym oba w tytule... kolejnosc obojętna
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 16 lis 2008, o 15:40

Jestem za Bramą Portową, a na samym początku wątku wpis:

Berliner Tor/Brama Berlińska/Brama Portowa.

Później linki, informacje etc.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 16 lis 2008, o 15:53

Torney pisze:Jestem za Bramą Portową, a na samym początku wątku wpis:

Berliner Tor/Brama Berlińska/Brama Portowa.
A Hafen-Tor?
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 16 lis 2008, o 16:01

Bachinstitut pisze:A Hafen-Tor?
Nie chodzi o "tłumaczenie" w stylu WŁ, tylko uwzględnienie nazw używanych - tak jak przy Königstor - Brama Hołdu Pruskiego/Brama Królewska.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 16 lis 2008, o 16:38

Torney pisze:Jestem za Bramą Portową, a na samym początku wątku wpis:

Berliner Tor/Brama Berlińska/Brama Portowa.

Później linki, informacje etc.
Tylko jedna mała uwaga. Nie ma czegoś takiego jak wpis na początku. Każdy kolejny post przesuwa poprzedni w dół. Ja dawno myślałem o tym czy nie ma możliwości umieszczenia jednego postu tak by był zawsze na 1 miejscu (a jest?). Jeżeli nie ma to sensowne jest umieszczanie nazwy niemieckiej obok polskiej. Co to zresztą szkodzi? Wszystko jest przecież czytelne, a nie ma sensu chyba zakładać osobnych wątków dla Langebrücke, Hansabrücke i Mostu Długiego. Większość poszukuje odpowiedzi do czego odnieść nazwę niemiecką, a polską zna. Ja mogę pomóc w redagowaniu tego wątku tym bardziej, że inicjowałem jego powstanie i wiem dlaczego to robiłem.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 16 lis 2008, o 16:48

Forum jest tak ustawione, by najnowszy post był na samej górze. Jeśli komuś to nie odpowiada, wystarczy zmienić ustawienia (na samym dole - wystarczy wybrać Najpierw Starsze).

Nie będzie odrębnych wątków dla każdej z nazw. Tytuł będzie po polsku (m.in. dlatego, że niemal każdy polską nazwę zna), a pierwsza informacja w pierwszym (a z czasem głównym) poście dotyczyć będzie właśnie nazewnictwa.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 16 lis 2008, o 16:50

Torney pisze:Forum jest tak ustawione, by najnowszy post był na samej górze. Jeśli komuś to nie odpowiada, wystarczy zmienić ustawienia (na samym dole - wystarczy wybrać Najpierw Starsze).

Nie będzie odrębnych wątków dla każdej z nazw. Tytuł będzie po polsku (m.in. dlatego, że niemal każdy polską nazwę zna), a pierwsza informacja w pierwszym (a z czasem głównym) poście dotyczyć będzie właśnie nazewnictwa.
Tylko czekałem kiedy znajdzie ktoś kto wie najlepiej. Zatem działaj sobie ja umywam ręce.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 16 lis 2008, o 16:55

Zniechęcasz się, bo ktoś pilnuje porządku? Szkoda...
Erich-Falkenwaldergesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron