Interaktywna wizualizacja przedwojennego Szczecina - pomysł

Projekt wirtualnego odtworzenia przedwojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 13 kwie 2008, o 12:08

Leks pisze:A może ma ktoś jakieś dane, informacje, rozrysy jakiegoś przedwojennego budynku, który już nie istnieje? Mógłbym spróbować jak mi idzie budowanie takiego modelu.
Ja mam przekrój boczny Stadttheathre jak by się Tobie przydało.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 13 kwie 2008, o 12:27

Mam odrys fasady w skali 1:100.
Kompletne akta Baupolizei są w archiwum.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
marconet
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2008, o 22:26

Postautor: marconet » 14 kwie 2008, o 22:29

Patrz You Tube Alt Berlin 3D
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 14 kwie 2008, o 22:29

Wstępne przymiarki do zrobienia pierwszego modelu - teatru :P.
Jak macie jakieś informacje czy rozrysy, szczególnie jakiś dobry od góry to by się przydało. Co o tym myślicie, widać jakieś podobieństwo juz :P?

Na sedina.pl obrazki wrzucamy jako załączniki, a nie linkujemy z innych stron - T.
Załączniki
aaabf5.jpg
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 14 kwie 2008, o 23:00

Przedsionek może być, ale dalej też myłoby mile widziane.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 14 kwie 2008, o 23:37

Erich-Falkenwaldergesellschaft
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 14 kwie 2008, o 23:51

Coś takiego mi się widzi :P. Niemcy z Berlina pewnie mieli trochę więcej zdjęć niż ze Szczecina się zachowało więc pewnie mają łatwiej z odwzorowaniem tego.

PS: Jest jakieś miejsce w internecie gdzie roi się od tych ludzi robiących modele w SketchUp'ie na ten konkurs o budowaniu Szczecina?
Załączniki
Nałożyłem teksturę na przednią ścianę. Na razie tylko na próbę i na czarnobiało :P.  Ja uważam, że nie jest źle, ale to chyba najłatwiejszy element teatru :P.
Nałożyłem teksturę na przednią ścianę. Na razie tylko na próbę i na czarnobiało :P. Ja uważam, że nie jest źle, ale to chyba najłatwiejszy element teatru :P.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 15 kwie 2008, o 19:57

"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 15 kwie 2008, o 20:36

Leks pisze:Coś takiego mi się widzi :
Super... Jak na pierwszy raz jest bombowo.
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 15 kwie 2008, o 21:35

Idzie powoli, ale obiekt nabiera kształtów. Wspomnieć muszę o dużej pomocy od kolegów Bachinstitut i Ralf747, którzy podsyłają różne materiały.
Może nie powinienem tego pokazywać w takim stanie, ale lubię na bieżąco się chwalić jak coś tworzę :twisted:.

Najbardziej ubolewam nad tym, że nikt kto umie robić modele się nie zgłasza :(.

@Gambit: Tą stronę znam, ale tam nie ma żadnego forum i nic. A ja muszę dotrzeć do tych wszystkich ludzi jakoś...
Załączniki
Najgorsze to będą te owalne powierzchnie, szczególnie pokrycie ich teksturą... ;p
Najgorsze to będą te owalne powierzchnie, szczególnie pokrycie ich teksturą... ;p
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 15 kwie 2008, o 22:22

Aaa... Nie do końca zrozumiałem pytanie. :) Może tutaj? http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=547011
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
lukasz996
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 01:23

Głos z Gdańska

Postautor: lukasz996 » 16 kwie 2008, o 15:18

Z wielkim zainteresowaniem śledzę dyskusję o potencjalnym projekcie 3d.
U nas, skończyło się na mapie aksonometrycznej, której Gdańsk nie ma od 17. wieku.
Mapa jest w przygotowaniu, ale może wspólnie udałoby się stworzyć rekonstrukcyjny program 3d, który obsłużyłby Szczecin, Gdańsk, Elbląg itp.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 16 kwie 2008, o 20:00

Hmmm ciekawy pomysł. Program wizualizujący niemieckie miasta przed wojną. Do wyboru: Szczecin, Gdańsk, Wrocław, hehe :P.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 16 kwie 2008, o 21:46

Po raz pierwszy pomyślałem o tym gdy zagrałem jakieś 10 lat temu w Dooma. Wirtualny przewodnik. Fajnie byłoby oprzeć go na silniku jakiejś gry, spacer ulicami, wejść do wnętrz itp. Niestety - koszty, praca, czas, umiejętności... Chociaż po tym co widzę na Google Earth mogłoby się to powieść, byłaby taka płyta z przewodnikiem super bajerem promującym. Zatrymujesz się przy budynku a lektor w wybranym wcześniej języku opowiada jego historię, pokazy slajdów, wodotryski...

Dobra, bo już mnie ponosi fantazja :)
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 17 kwie 2008, o 13:59

Z wejściem do wnętrz to nie wiem czy są jakiekolwiek szanse, no chyba, że jakiś obiekt ma wiele fotografii, szczegółowe plany wnętrza, to może kiedyś. Najlepiej to żeby ktoś kiedyś wynalazł wehikuł czasu :D.

A teraz przepraszam, bo wiem, że zrobię rzecz bardzo karygodną i mam nadzieje, że nikt mnie do sądu nie poda - z góry proszę o litość.
Zniszczę jedną fotografię, bo mam sporą zagwożdzkę z niektórymi zaułkami tej trochę pogmatwanej budowli. Nie dość, że jest mało zdjęć pupci teatru to wiadomo, że nikt go też od góry nie fotografuje. Natomiast wyraźnie widać, że na pewno teatr posiada z przodu jakieś tarasy tylko właściwie jak one wyglądały. Bo na pewno niżej od tego głównego tarasu był jakiś mały balkon, tylko gdzie on się kończył i czy właził między ten cylinder... tak jak to na fotografii zaznaczyłem, czy też w którymś miejscu była ściana i się konczył. No i czy te schody w pewnym miejscu były w powietrzu a niżej był właśnie ten mały balkon? Wiele osób mnie pewnie nie zrozumie. Tak czy siak potrzebne jakieś fotografie pokazujące ten taras i tył teatru. Lepiej chyba nie improwizować...


Potrzebne fotki od tej strony: http://sedina.pl/galeria/albums/userpic ... 201935.jpg
Załączniki
sedina.JPG

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości