Interaktywna wizualizacja przedwojennego Szczecina - pomysł

Projekt wirtualnego odtworzenia przedwojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 11 sie 2008, o 16:34

Zgadzam się puki co pierwszy budynek z Koenigsplatz :D
Czas tworzenia 90min więc jeśli za tworzenie modeli zabierze się więcej osób to pójdzie nam całkiem szybko :roll:
Załączniki
Dodałem małe okienka na dachu i trochę wyprostowałem niektóre tekstury :)
Dodałem małe okienka na dachu i trochę wyprostowałem niektóre tekstury :)
Ostatnio zmieniony 12 sie 2008, o 12:19 przez greg29, łącznie zmieniany 1 raz.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 11 sie 2008, o 17:21

Z tym, że greg, nie czas tworzenia się tutaj liczy a <b>jakość</b>. Ja przyznam, że z natury wszystko robie wolno, więc na pewno w lepszym czasie można zrobić coś lepiej ode mnie i szybciej. Ta twoja kamienica jeszcze - hmmm podobna, ale ja bym nad nią popracował na twoim miejscu jeszcze trochę. Pominąłeś kilka ważnych szczegółów, krzywo nałożone tekstury, ale ogólnie może być. I jeszcze raz jak mantrę powtarzam załóż gg - przecież to kilka chwil!

A z innej beczki to rozmawiałem już ze znajomym programistą. Powiedział, że będzie próbował napisać jakiś programik do wyświetlania tych modeli - miejmy nadzieje, że coś z tego wyjdzie. Z tym, że zastrzegł, że to troszeczkę potrwa.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 11 sie 2008, o 18:08

Ok ok fakt faktem coś tam jest krzywo ale wiesz jak to jest z tymi zdjęciami
Szczegółowe bardziej bym zrobił ale muszę pamiętać że takich budynków będą setki więc trochę może być trudno z płynnością wyświetlania puźniej.
Ale jeśli będzie ok to szczegółów więcej dodam :D
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 11 sie 2008, o 21:12

greg29 pisze:Ok ok fakt faktem coś tam jest krzywo ale wiesz jak to jest z tymi zdjęciami
Szczegółowe bardziej bym zrobił ale muszę pamiętać że takich budynków będą setki więc trochę może być trudno z płynnością wyświetlania puźniej.
Ale jeśli będzie ok to szczegółów więcej dodam :D
Są sposoby na wydajność nawet przy dużej ilości szczegółów. Ale i tak jeśli aplikacja ma pokazywać tylko scenerie i nic więcej to raczej oszczędzać nie trzeba, ale jeśli zaczną tam kiedyś chodzić ludzie itd. ... to wszyscy będziemy mieć lepsze komputery :D ( mam nadzieje, że ja też, bo ten wrrrr... uniemożliwia mi normalną prace )
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 11 sie 2008, o 21:57

Mam nadzieję że trochę szybciej to skończymy niż w dalekiej przyszłości :D :wink: Na razie każdy z nas zrobi swój kawałek
a jak dostaniemy te plany z archiwum to zacieśnimy współpracę i na gotowe obiekty nałożymy po prostu nowe tekstury i wzbogacimy scenerie o nowe szczegóły :)

tak czy siak musimy się wybrać do archiwum najlepiej z kimś jeszcze.Kto nie jest w tym zielony.
(Tu prośba do administratorów o zorganizowanie takiej osoby) :wink:


Dostałem wiadomość i wiem co mam robić no prawie który to ten bank??? :roll:
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 13 sie 2008, o 12:11

Ukończyłem już kamienice gdzie obecnie mieści się Kurier Szczeciński. Oto ona, jest to wersja sprzed 41r.: ( w tym roku albo ją wyburzono i zbudowano od nowa albo gruntownie wyremontowano i zmieniła wygląd na obecny; wymaga też dopracowania tekstur, ale już skończona )

Następny na celowniku jest Teatr Miejski, którego screeny są na wcześniejszych stronach - trzeba go dokończyć i oteksturować - ten postój w pracach spowodował przynajmniej tyle, że znalazłem kilka cennych zdjęć. Potem ewentualnie zajmę się tym pomnikiem przed Teatrem i domkami profesorskimi ;).

Greg, a ty co tam robisz ;)?

Może się ktoś orientuje jaką wysokość w metrach ma Brama Królewska od ziemi do najwyższego punktu, albo taka kamienica ( nawet orientacyjnie ) może mieć od poziomu chodnika do dachu ( bez wież ).

I prosze prosze jak ktoś ma mapę z zaznaczonym położeniem każdego budynku to bardzo proszę o skan Konigsplatz...
Załączniki
screen.jpg
Mam nadzieje, że jakiś specjalista nie zjedzie mnie za ta moją siatkę :P.
Mam nadzieje, że jakiś specjalista nie zjedzie mnie za ta moją siatkę :P.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 13 sie 2008, o 13:36

Leks pisze: I prosze prosze jak ktoś ma mapę z zaznaczonym położeniem każdego budynku to bardzo proszę o skan Konigsplatz...
Dołączam się do prośby
Ja pracuję nad szarym pałacem i budynkami bezpośrednio przylegającymi do niego.
Niedługo wrzucę jakiś screen :wink:
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 13 sie 2008, o 16:17

greg29 pisze:
Leks pisze: I prosze prosze jak ktoś ma mapę z zaznaczonym położeniem każdego budynku to bardzo proszę o skan Konigsplatz...
Dołączam się do prośby
Ja pracuję nad szarym pałacem i budynkami bezpośrednio przylegającymi do niego.
A mógłbyś konkretniej? Bo ja nie kojarzę co to za "szary pałac" :P. Jestem trochę łysy w temacie przedwojennych budynków.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 13 sie 2008, o 19:23

To ten co na moim ostatnim obrazku jest :D
A następnie będę robił budynek na przeciw tego pałacu po drugiej stronie pomnika. Podeślę ci mapkę :wink: Co i jak
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 14 sie 2008, o 13:57

Kolejny obiekt do kolekcji :)
Załączniki
Jak widać Odra nadal stoi ; )
<br />teksturki do drobnej poprawy
Jak widać Odra nadal stoi ; )
teksturki do drobnej poprawy
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 15 sie 2008, o 12:42

Wczoraj spotkałem się z programistą dla naszego projektu. Kilka razy rozmawiałem z nim na gg, dobrze go nie znam, wytłumaczyłem mu co i jak robimy, zgodził się pomóc i umówiliśmy się na spotkanie :P. Omówiliśmy ważne sprawy, zagadnienia techniczne, co i jak, wytłumaczyłem co mniej więcej chodzi i zadeklarował się, że jest wstanie to wykonać. 5 lat siedzi już w temacie programowania, mówi, że w ciągu miesiąca coś zrobi - oczywiście warunek taki, że my też coś zrobimy, bo nie będzie harował jak pies na darmo. Problemem jest jeszcze format obiektów jaki zastosujemy i takie tam sprawy. Myślimy, że za jakiś czas możemy się wszyscy spotkać, tzn. zespół pracujący nad programem, administracja i część użytkowników serwisu ( ale to jak już będzie więcej zrobione )

Napiszcie jak macie jakieś sensowne propozycje. Dotyczące tego co w tym programie powinno się praktycznego znaleźć. Np. mapka w lewym dolnym rogu ekranu czy jakieś funkcję wirtualnego przewodnika. Nasz programista zorleq twierdzi, że łatwiej mu będzie coś robić jeśli od razu będzie wiedział czego i jak chcemy.

No i kto się czuje na siłach niech się do nas dołączy. Bo potrzeba do tego chyba trochę więcej ludzi niż 2 osoby. Docelowo przydałoby się chociaż z 5 ludzi do modelowania obiektów.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 15 sie 2008, o 13:38

Świetnie coś się dzieje!
Moja propozycja to dwa tryby takiej prezentacji
1. Swobodne chodzenie z poziomu przechodnia po ulicach (widok fpp)
2. "Latanie" kamerą aby sobie obejrzeć wszystko z góry

Mapka mogła by być taka rozwijana w jakiś menu i po zaznaczeniu ulicy na niej program by nas tam przeniósł pokazując jak jedziemy taksówką na miejsce albo tramwajem jeśli linia przebiega na danej ulicy
:) Ale takie bajery to na końcu :wink:

W ciągu miesiąca by mógł(ten programista) napisać programik który tylko wyświetli taki mały kawałek miasta który teraz robimy (Zamieszczam mapkę) i pokarze sposób poruszania się po tym świecie. A jak zgromadzimy więcej obiektów to za kilka miesięcy rozszerzy się go i doda jakieś extrasy :)
Załączniki
Mapka.JPG
Ostatnio zmieniony 15 sie 2008, o 15:49 przez greg29, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 15 sie 2008, o 13:51

Panowie jak czegos potrzeba dajcie znac....
Jak mozemy to pomozemy....
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 15 sie 2008, o 13:58

Przede wszystkim zdjęć zdjęć i jeszcze raz zdjęć :D
W niektórych starszych książkach jest trochę fotek których na Sedinie nie mamy więc jeśli ktoś ma zdjęcia okolicy zaznaczonej na mapce to proszę o kontakt
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 17 sie 2008, o 18:06

Prace idą cały czas do przodu a tak na poczekaniu zamieszczam pierwszy środek lokomocji który będzie gdzieś stał tam na ulicy. Na razie trochę mało szczegółowy ale nie mogę przesadzać z ilością detali :wink: budynki są ważniejsze..........na razie :wink:
Załączniki
Screen.JPG

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron