Interaktywna wizualizacja przedwojennego Szczecina - pomysł

Projekt wirtualnego odtworzenia przedwojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 10 sie 2008, o 17:56

Wygląda jak "żywy", super :wink:
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 10 sie 2008, o 18:18

greg29 pisze:A to propozycja z mojej strony
I od razu mała zagadka co i gdzie???
Ottoschule, Klosterhof.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 10 sie 2008, o 18:24

Tak :D :?:
Jeżeli ktoś bardzo by chciał pomóc w tworzeniu wirtualnej makiety to może poszukać dla mnie więcej zdjęć najbliższego sąsiedztwa tej szkoły np: co było obok i po drugiej stronie ulicy itp
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 10 sie 2008, o 19:10

Greg swietne ! Znasz sie na rzeczy, może w robieniu budynków nawet lepiej niż ja - do tej pory nie modelowałem raczej dokładnie budynków :). Tylko mówie załóż sobie gg czy tlena, bo inaczej nie będziemy mieli się jak porozumieć.
emilka pisze:Berliner Tor mnie zachwycił(a?) :)
Konigstor :) - czy może jakiś błędzik zrobiłem w nazwie, ale: Brama Królewska :), ale fakt wcześniej jak się im nie przyjrzałem to były dla mnie identyczne :P.
Dziękować za komentarze, w takiej atmosferze, aż chce się coś robic :).
Awatar użytkownika
emilka
Posty: 425
Rejestracja: 29 gru 2005, o 20:17
Lokalizacja: Zabelsdorf, Carlastr.

Postautor: emilka » 10 sie 2008, o 19:59

Leks pisze:Greg swietne ! Znasz sie na rzeczy
Rzeczywiście :) a jak połączycie swoje talenty... :)
Leks pisze:Konigstor :) - czy może jakiś błędzik zrobiłem w nazwie, ale: Brama Królewska :), ale fakt wcześniej jak się im nie przyjrzałem to były dla mnie identyczne :P.
Teraz widzę, jaką głupotę napisałam :lol: Rzuciłam okiem, super wyszło to piszę... i Brama Berlińska pierwsza mi przyszła na myśl, jak na złość :D
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 10 sie 2008, o 20:05

Dla mnie, to co zrobiliście to "bomba", chce się oglądać.
Ja w tej materii jestem całkowicie zielony. Razem możecie czegoś dokonać. Podziwiam Was. :lol:
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 10 sie 2008, o 22:55

Mi się też podoba, świetna robota Panowie!
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 11 sie 2008, o 01:54

Kamienica w wersji ukończonej.
Nie wiem tylko jak naprzeciw legła ściana tej kamienicy wyglądała, nie ma zdjeć. Może ktoś jest w stanie przedstawić jakiś rysunek placu Hołdu Pruskiego wraz z układem torowisk, krawężników, ewentualnie narysować samemu na planie miasta czy coś ?
Załączniki
Oj tylko Brama nie wiem czemu się odwróciła nie w tą stronę :P.
Oj tylko Brama nie wiem czemu się odwróciła nie w tą stronę :P.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 11 sie 2008, o 08:44

Mysle ze jak Bach sie pojawi i to zobaczy to jesli cos istnieje i to mamy i mozemy uzyc to pewnie sie cos znajdzie :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 11 sie 2008, o 09:32

Ja jestem już dawno pojawiony i jakby co - widzę & śledzę to uważnie.
Nie jest złe.
Ale magiczny planik z torowiskiem, krawężnikami, innymi meblami ulicznymi i ukształtowaniem terenu zostanie oddany do użytku dopiero wtedy, kiedy bryłki będą oparte nie na fotografiach, a na planach policji budowlanej.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 11 sie 2008, o 10:41

Bachinstitut pisze:Ja jestem już dawno pojawiony i jakby co - widzę & śledzę to uważnie.
Nie jest złe.
Ale magiczny planik z torowiskiem, krawężnikami, innymi meblami ulicznymi i ukształtowaniem terenu zostanie oddany do użytku dopiero wtedy, kiedy bryłki będą oparte nie na fotografiach, a na planach policji budowlanej.
Rozmawialiśmy raz na ten temat. Ja dopóki nie mam tych planów to nie mogę tego robić na ich podstawie. Są więc dwa wyjścia: albo robić na podstawie zdjęć, albo nic nie robić. Do archiwum jakiegoś iść to zapewne trzeba zapłacić. Póki co zaczynam pracę nad kamienicą gdzie mieści się Kurier. Ciekawi mnie jedna rzecz w niej. Około 1941r. jak wynika z fotografii przeszła totalną metamorfozę, a może ją od nowa zbudowano? Wcześniej miała bardziej ozdobne elewacje, a potem proste bez ozdób. Dziwi mnie to, że takie prace prowadzili w czasie wojny.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 11 sie 2008, o 11:02

Ja też jestem na razie za robieniem modeli ze zdjęć. I na razie moje modele są niestety czarno białe :? Kiedy nauczę się obsługiwać jakiegoś photoshopa czy cuś to przekształcenie mojej bazy tekstur na kolor pójdzie szybko
:)
Tak czy owak aby ułatwić pracę oprócz szczegółowego planu rozmieszczenia budynków przydał by się plan opracowany przez eksperta na którym miejsca nigdy nie sfotografowane byłyby oznaczone znakami zapytania i zaczynało by się budowę miasta od tych znanych z wielu fotografii. :roll:

chyba że Bachinstitut zdobędzie te plany to by ułatwiło pracę jeżeli jest na nich rzut budynków z różnych stron itp czy wznios ulic to by było świetne i połowa roboty z głowy :roll:
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 11 sie 2008, o 11:35

Leks pisze:Rozmawialiśmy raz na ten temat. Ja dopóki nie mam tych planów to nie mogę tego robić na ich podstawie. Są więc dwa wyjścia: albo robić na podstawie zdjęć, albo nic nie robić. Do archiwum jakiegoś iść to zapewne trzeba zapłacić.
Zatem proponuje zrobić wszystkie kamienice Königsplatz i częściowo Klosterhof na podstawie zdjęć. Bez policji budowlanej się jednak nie obejdzie, jeśli ma to mieć znamiona bardziej profesjonalne.
Leks pisze: Póki co zaczynam pracę nad kamienicą gdzie mieści się Kurier. Ciekawi mnie jedna rzecz w niej. Około 1941r. jak wynika z fotografii przeszła totalną metamorfozę, a może ją od nowa zbudowano? Wcześniej miała bardziej ozdobne elewacje, a potem proste bez ozdób. Dziwi mnie to, że takie prace prowadzili w czasie wojny.
Tak, kamienica została gruntownie przebudowana. Rok chyba nie jest aż tak dziwny. W niektórych rejonach Niemiec prace konserwatorskie nad zabytkami trwały aż do 1942.
greg29 pisze:chyba że Bachinstitut zdobędzie te plany to by ułatwiło pracę jeżeli jest na nich rzut budynków z różnych stron itp czy wznios ulic to by było świetne i połowa roboty z głowy :roll:
To nie jest kwestia „zdobycia”. Poobserwuję, jak wam pójdzie dalej.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 11 sie 2008, o 11:47

Klosterhof to będzie moja działka ale łatwo nie będzie oczekuje pomocy w formie fotografii :wink:

A może Konigsplatz bo jest więcej zdjęć???
Ostatnio zmieniony 11 sie 2008, o 11:58 przez greg29, łącznie zmieniany 1 raz.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 11 sie 2008, o 11:51

Bachinstitut pisze:
Leks pisze: To nie jest kwestia „zdobycia”. Poobserwuję, jak wam pójdzie dalej.
Widzisz, bo jeśli dysponujecie takimi rysunkami, planami osobiście to tak na prawdę lepiej żebyście je udostępnili. Ponieważ jak wszystko zrobie, a ty powiesz, że jesteś przekonany co do mojej pracy i dostaniemy te rysunki to od nowa wszystko robić czy wszystko mozolnie poprawiać znowu to raczej się nie opłaca. Chociaż jak ktoś z was ma jakiś wycinek planu miasta jakiegoś dobrego wokół Konigsplatz z pozaznaczonymi budynkami to już by dużo dało.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron