Interaktywna wizualizacja przedwojennego Szczecina - pomysł

Projekt wirtualnego odtworzenia przedwojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 11 sie 2008, o 12:03

Zróbmy jedną ulicę (Konigsplatz) a potem zobaczymy co dalej
jak się spodoba no to jazda :D
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 11 sie 2008, o 12:08

greg29 pisze:Zróbmy jedną ulicę (Konigsplatz) a potem zobaczymy co dalej
jak się spodoba no to jazda :D
Zachecam...
Bachu wie co robi

Warto :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 11 sie 2008, o 12:08

greg29 pisze:Zróbmy jedną ulicę (Konigsplatz) a potem zobaczymy co dalej
jak się spodoba no to jazda :D
No właśnie więc załóz wreszcie te gg, napisz do mnie to się dogadamy kto które kamienice robi.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 11 sie 2008, o 12:17

greg29 pisze:Klosterhof to będzie moja działka ale łatwo nie będzie oczekuje pomocy w formie fotografii :wink:
Więcej nie mamy. :cry:
Leks pisze:Widzisz, bo jeśli dysponujecie takimi rysunkami, planami osobiście to tak na prawdę lepiej żebyście je udostępnili. Ponieważ jak wszystko zrobie, a ty powiesz, że jesteś przekonany co do mojej pracy i dostaniemy te rysunki to od nowa wszystko robić czy wszystko mozolnie poprawiać znowu to raczej się nie opłaca. Chociaż jak ktoś z was ma jakiś wycinek planu miasta jakiegoś dobrego wokół Konigsplatz z pozaznaczonymi budynkami to już by dużo dało.
Rysunkami nie dysponujemy. Plany udostępnię dopiero wtedy, jeśli efekty będą mnie całkowicie zadowalały. A będą zadowalały, kiedy bryłki będą opierały się na planach policji budowlanej. Dlatego też proponuję zrobić jednak zacząć coś robić porządnie i zainwestować pieniądze na skany fasad.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 11 sie 2008, o 12:23

A możemy na razie robić na czarno biało :?:

Czy na tych planach to jest tylko rozmieszczenie budynków czy też ich konstrukcja i szkice fasad??? Chodzi mi o te policji budowlanej

gg już niedługo narazie coś mi się namerdało w kompie :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 11 sie 2008, o 12:26

greg29 pisze:A możemy na razie robić na czarno biało :?:
Ja się nie znam. Powiedzmy, że może być.
greg29 pisze:Czy na tych planach to jest tylko rozmieszczenie budynków czy też ich konstrukcja i szkice fasad??? Chodzi mi o te policji budowlanej
Jest komplet planów: rzutu takie, siakie, fasady iprzebudowy. Wszystko na ogół w skali 1:100.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 11 sie 2008, o 12:30

No to ja je chcę :D Ale gdzie mogę je dostać bo już się namiotałem w tym wszystkim :roll:
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 11 sie 2008, o 12:30

Bachinstitut pisze: Rysunkami nie dysponujemy. Plany udostępnię dopiero wtedy, jeśli efekty będą mnie całkowicie zadowalały. A będą zadowalały, kiedy bryłki będą opierały się na planach policji budowlanej. Dlatego też proponuję zrobić jednak zacząć coś robić porządnie i zainwestować pieniądze na skany fasad.
Wiesz powiem szczerze, że nie zamierzam na to wydawać ani grosza. Robie to dla siebie, ale bardziej chciałbym z tego jeśli już to mieć jakieś korzyści niż straty. Poza tym póki co mam 16 lat i nie zarabiam pieniędzy więc nie mogę "zainwestować"

greg, musisz iść do jakiegoś archiwum, przekonywać pół godziny jak mniemam jakiś facetów - do czego Ci to, a potem jeszcze zapłacić :P.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 11 sie 2008, o 12:34

Spoko skany planów zrobi się w domu już ja się tym zajmę nawet mogę je podrasować trochę artystycznie. :P

Archiwum super ale gdzie już ja tam zrobię porządek ale przydała by się obstawa w postaci innych sedinowiczów :wink:
albo jakaś legitymacja Sediny chyba ktoś się z nami liczy co nie????
Jak nie to dzwonię do sprawy dla reportera 8)


Szkoda gadania ja idę robić Konigsplatz powoli
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 11 sie 2008, o 12:49

greg29 pisze:Spoko skany planów zrobi się w domu już ja się tym zajmę nawet mogę je podrasować trochę artystycznie. :P

Archiwum super ale gdzie już ja tam zrobię porządek ale przydała by się obstawa w postaci innych sedinowiczów :wink:
albo jakaś legitymacja Sediny chyba ktoś się z nami liczy co nie????
Jak nie to dzwonię do sprawy dla reportera 8)


Szkoda gadania ja idę robić Konigsplatz powoli
Ale nie rób ani teatru ani dwóch kamienic obok bramy królewskiej, bo to już zrobione jest
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 11 sie 2008, o 14:36

Bartosz ! W jaki sposó mozna uzyskac te dokumenty ?
Wiesz moze jaki to koszt ?
I czy wymagane jest specjalne dzialanie celem wykonania kopii czy moze tam wejsc kazdy i sobie kopie zrobic ?

Koledzy Leks i greg29 - jak ustalimy jakie to sa koszta to mysle ze na początek mozemy cos zasponsorowac arkusz zasponsorowac... :)

Chyba ze ktos posiada w zbiorach
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 11 sie 2008, o 14:43

Wystarczy zamówić dokumenty z ANB, później wypełnić wniosek o kserokopię i przy odbiorze zapłacić (zazwyczaj odbiór następnego dnia).

W przypadku ANB: A4 - 15 zł, A3 - 20 zł, powyżej A3 - wycena indywidualna, niemniej niż 30 zł.

Zniżki są wyłącznie dla pracowników naukowych, ale i do celów naukowych. Czyli np. ja na ANB zniżki nie mam, a na zwykłą dokumentacją aktową owszem ;).

Najlepiej zatem siedzieć na miejscu i robić notatki np. w komputerze - za to się nie płaci.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 11 sie 2008, o 15:00

hmmm przyszedł mi do głowy jeden pomysł. Czy nie można by tych papierów fotografować? Jak wiadomo głównie chodzi o rysunki, ew. proste wymiary typu wysokość - ja w takim czymś rzadko w ogóle grzebie i architektem też nie jestem - musiałbym zobaczyć w ogóle jak to wygląda. Tak więc jakby to sfotografować, na kompa wgrać i wyprostować? Jak to wygląda w takim zakresie? Cholerka widze, że nawet chcecie sponsorować :P trochę się bym bał takiego układu, no potem jakaś odpowiedzialność coś... Cholerka znaleźć tylko programistę i byłoby pięknie. Pogadam z takim jednym może napiszę jakąś prostą aplikację. Albo pogadam z jeszcze innym - tylko muszę go dorwać... to może udostępni jeden nieskończony symulator autobusu, który można by przerobić do obsługi tych modeli Stettina.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 11 sie 2008, o 15:07

Fotografować nie można. Archiwum zarabia na sporządzaniu kserokopii, więc nie będzie pozbawiało się źródła dochodu - a z czegoś trzeba opłacić m.in. konserwację dokumentów czy sporządzanie mikrofilmów ;).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 11 sie 2008, o 15:12

TO jak juz sie skonkretyzuje jakas wartosc prosze o kontakt mailowy ze mną celem ustalenia szczegolow

Nie sponsorowalibysmy gdyby nie bylo warto. Dlatego jesli potrzeba kilu zlotych aby powstał taki model DEMO ktory mozna potem pokazywac (np. zeby zachecic kogos do pracy ew dalszego sponsorowania) to nie widze przeszkod.

Polecam taka drogę - czytaj legalną.

Nic tak nie psuje opinii jak łatka nielegalnego fotografa przypieta potem nie tylko osobie ale calemu portalowi.
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron