Interaktywna wizualizacja przedwojennego Szczecina - pomysł

Projekt wirtualnego odtworzenia przedwojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 14 paź 2008, o 21:50

W naszym temacie ostatnio zastój (szkoła, studia utrudnia) :D ale cały czas coś się dzieje ja np: przyuczam się do obsługi 3Ds max (kupiłem podręcznik), więc nie bójcie się projekt nie stoi w miejscu tylko jego twórcy mają na razie małą przerwę z przyczyn technicznych :wink: niedługo postaram się zamieścić jakieś nowe obrazki z postępu prac jak tylko ogarnę podstawy METODOLOGI NAUK HUMANISTYCZNYCH gulp kosmos :cry:
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 3 gru 2008, o 16:11

Mam pewien problem. Chciałbym przeskalować kilka stworzonych obiektów do realnych rozmiarów. Wie ktoś może ( nawet orientacyjnie ) jakie wysokości mają domki profesorskie, Brama Królewska, któreś z tych kamienic, które były na screenach wcześniej - czyli ta nieistniejąca po prawej stronie Bramy Królewskiej lub ta po jej lewej stronie?

Czy w latach 30 - 40 robiono w Stettinie jakieś plany czy podkłady geodezyjne - tzn. takie techniczne rysunki skrzyżowań, placów ulic z linią krawężników, budynków itp? Przydałby się Konigsplatz ;].

EDIT: Pracuje nad domkami profesorskimi i natrafiłem na zagwozdkę, jakich pewnie będzie wiele, a mianowicie mam takie dwa zdjęcia na dysku ( w załącznikach ) i oba są z przed wojny, wyciągnięte z waszej galerii i na obu zdjęciach widać różnice - w ilości tych wystających okienek dachowych, elewacji itp? Czy ktoś mógłby powiedzieć co jest pięć ( była jakaś przebudowa? kiedy? ) Muszę zrealizować, którąś wersję i teraz nie wiem, którą... A wersja współczesna też się różni niestety... A wydaje się, że to takie prościutkie domki profesorskie...

Proszę o pomoc, jeśli chcecie, aby wszystko było w miarę realnie wykonane ( przynajmniej to co może być :) )


http://www.e-warsaw.pl/3dtrip/ - Hehe Warszawa ma fajne tylko współczesne. Coś takiego tylko z większą ilością detali fajnie jakby się udało stworzyć. No może nie w oknie preglądarki.
Załączniki
A te już się różnią i trochę bardziej pod te współczesne.
A te już się różnią i trochę bardziej pod te współczesne.
Wersja którą realizuje - ma np. obniżony dach w jednym członie budynków i mniej wystających okienek niż mają obecnie domki prof.
Wersja którą realizuje - ma np. obniżony dach w jednym członie budynków i mniej wystających okienek niż mają obecnie domki prof.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 3 gru 2008, o 18:19

daj jakieś zdjęcia z programu jak to teraz wygląda :o
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 3 gru 2008, o 18:43

Niemal tak jak na wcześniejszych screenach, bo dopiero wznowiłem pracę :(.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 3 gru 2008, o 18:48

Obawiam się, że strzeliłem babola.
Zdjęcie "inne.JPG" (Stettin vor 1945 von Bachinstitut Stettin > Alt-Stettin > Königsplatz, Am Königstor > Professorenhäuser, Königsplatz 6-12 > Plik 2/17) może przedstawiać jednak Große Lastadie. Albo Potsdam.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 3 gru 2008, o 18:58

Hehe, to możliwe, że przypadkowo mam jakąś pierwszą małą zasługę dla portalu :P. Tylko hmmm, zdjęcie "inne.jpg" pasuje do wersji jaką mamy teraz - wydaje mi się, chociaż musiałbym się jeszcze dokładnie przyjrzeć :P. Ale może to nie zadanie dla mnie, a dla specjalisty :P.

Tylko jak już dojdziesz co i jak to napisz. Czyli generalnie proponujesz, żeby robić tą wersję jaka jest na tej drugiej fotografi? A macie zdjęcie "od tyłu" tych domków? Bo coś mnie ciekawi...
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 3 gru 2008, o 19:27

Leks pisze:Mam pewien problem. Chciałbym przeskalować kilka stworzonych obiektów do realnych rozmiarów. Wie ktoś może ( nawet orientacyjnie ) jakie wysokości mają domki profesorskie, Brama Królewska, któreś z tych kamienic, które były na screenach wcześniej - czyli ta nieistniejąca po prawej stronie Bramy Królewskiej lub ta po jej lewej stronie?

Czy w latach 30 - 40 robiono w Stettinie jakieś plany czy podkłady geodezyjne - tzn. takie techniczne rysunki skrzyżowań, placów ulic z linią krawężników, budynków itp? Przydałby się Konigsplatz ;].

EDIT: Pracuje nad domkami profesorskimi i natrafiłem na zagwozdkę, jakich pewnie będzie wiele, a mianowicie mam takie dwa zdjęcia na dysku ( w załącznikach ) i oba są z przed wojny, wyciągnięte z waszej galerii i na obu zdjęciach widać różnice - w ilości tych wystających okienek dachowych, elewacji itp? Czy ktoś mógłby powiedzieć co jest pięć ( była jakaś przebudowa? kiedy? ) Muszę zrealizować, którąś wersję i teraz nie wiem, którą... A wersja współczesna też się różni niestety... A wydaje się, że to takie prościutkie domki profesorskie...

Proszę o pomoc, jeśli chcecie, aby wszystko było w miarę realnie wykonane ( przynajmniej to co może być :) )


http://www.e-warsaw.pl/3dtrip/ - Hehe Warszawa ma fajne tylko współczesne. Coś takiego tylko z większą ilością detali fajnie jakby się udało stworzyć. No może nie w oknie preglądarki.

Na tym linku jest dosyć fajny Berlin lat dwudziestych tyle tylko że w ujęciu tramwajowym http://www.linie51.de/
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 3 gru 2008, o 19:54

Leks pisze:Czyli generalnie proponujesz, żeby robić tą wersję jaka jest na tej drugiej fotografi? A macie zdjęcie "od tyłu" tych domków? Bo coś mnie ciekawi...
Tak, według tego drugiego zdjęcia.
Zdjęcia drugiej strony tylko te, co w galerii.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 3 gru 2008, o 19:58

Uch za nim ja je znajdę pewnie :P...
No ale dobra, potem poszukam ;]. Tak więc robię tak jak zalecasz ;].
tade
Posty: 9
Rejestracja: 20 wrz 2007, o 07:58
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: tade » 3 gru 2008, o 20:06

greg29 pisze:No wiem te drzewa są paskudne ale tylko takie na razie da się zrobić :wink:
mój program jest kiepski znasz jakiś profesjonalny i popularny ???

Prace na razie zostały wstrzymane ponieważ:
1. Muszę znaleźć nowy program
2. To była tylko mapka pokazowa a nie część faktycznej wizualizacji
po dłuższym namyśle sądzę że aby bez wstydu pokazać to szerszej publiczności potrzeba nam map dokładnych i tych planów i przede wszystkim tekstur bo nie wszystko da się ze zdjęć ściągnąć. Chyba muszę zacząć robić szkice fasad potem je skanować kolorować i nakładać na bryły 3D. Bo innej drogi nie widzę. Może ktoś ma inne pomysły??? :?
nie sledze tego watku uwaznie, ale moze podpowiem - moze skorzystajcie z programu, ktorym poslugiwali sie studenci architektury w konkursie na wizuaizacje obiektow miasta - to genialnie prosty program Google SketchUp
pozdrawiam
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 4 gru 2008, o 08:57

Już co nie ci o nim słyszałem
Może bym spróbował
Jest darmowy czy płatny :?:
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 4 gru 2008, o 14:10

Jest wersja darmowa i pro, płatna. Więcej na stronie: http://sketchup.google.com/index.html
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 4 gru 2008, o 17:46

Leks dowiesz się coś dla mnie o tym programie :?:
bo z tego co widziałem to chyba nie można nigdzie eksportować obiektów stworzonych w wersji darmowej? niestety
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 4 gru 2008, o 19:18

A co ja mam się dowiedzieć, sam się dowiedz :P. A poza tym może zamiast uczyć się nowych aplikacji, weź to w czym kiedyś modelowałeś :P i może jednak się uda coś zrobić :P?
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 5 gru 2008, o 10:26

:P moja stara aplikacja z niczym nie współpracuje :? więc jak coś zrobię to i tak nigdzie się tego nie wykorzysta
szukam podobnej równie intuicyjnej :evil:
a ta twoja jak się nazywa?????

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości