Screeny z prac

Projekt wirtualnego odtworzenia przedwojennego Szczecina.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 20 lut 2009, o 15:55

Witam. Długo tu nic nie prezentowałem. Pracę tradycyjnie idą bardzo powoli :). Ukończenia po kilku godzinach pracy w dniu dzisiejszym i pracy w dniach wcześniejszych doczekał się budynek przy Klosterhof 1, któremu zrobiłem taką jakby fototeksturę. Budynek wygląda realistycznie, ale niestety jest czarno-biały i trudno jest go pokolorować, żeby jednocześnie dobrze wyglądał :). Teatr Miejski również został ukończony. W jego przypadku pojawią się pewne odstępstwa od pierwowzoru, ale wszystko robiłem mimo wszystko wzorując się na zdjęciach i makietach. Z teatru chyba najbardziej jestem zadowolony :D.

A więc kilka screenów. A na dokładkę taka prosta wizualizacja, którą niedawno zrobiłem - tak może kiedyś będzie wyglądać Podzamcze - miejmy nadzieje :P. Oczywiście budynki będą miały okna i będą wyglądać lepiej ( miejmy nadzieje :P )

Znajomy zaczyna też pisać program, który wyświetli te trójwymiarowe Stare Miasto.
Załączniki
obrazzprac1.jpg
obrazzprac2.jpg
obrazzprac3.jpg
podzamcze_wizual2.jpg
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 20 lut 2009, o 16:54

Leks, pięknie to wygląda :D
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 20 lut 2009, o 20:23

Bjutiful! Jestem pełen uznania.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 20 lut 2009, o 20:42

Się przyłączam do wyrazów uznania. :lol:
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
lesiu
Vademecum
Posty: 274
Rejestracja: 19 paź 2008, o 22:06
Lokalizacja: Wussow

Postautor: lesiu » 20 lut 2009, o 22:47

I ja też! Super to wygląda :)
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 21 lut 2009, o 14:52

Wiesz co leks teraz to ty napędzasz moją ambicję do kontynuowania prac :wink:
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 22 lut 2009, o 18:04

Przepięknie!
Gozal jest KOBIETĄ.
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 22 lut 2009, o 18:14

Rzucam pomysł.

Myślę, że dla chcących wspomóc można by zorganizować szybki kurs obsługi anim8or'a bo pracy do wykonania jest kolosalna ilość. Tutoriale i manual na pierwszy rzut oka wydają się być dość tajemnicze. Sam program za to niesie ze sobą fantastyczne możliwości wygenerowania filmu z wirtualnego spaceru po zrekonstruowanych dzielnicach. Wiem, że są wsród nas również spece od autocada tylko dziwnie cicho siedzą w tej materii.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Mad Poets Society
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 22 lut 2009, o 19:27

Pewnie siedzą cicho bo dla nich to porywanie się z motyką na słońce ;).

Ja co do takiego kursu nie jestem przekonany. Anim8or może nie jest najlepszym programem i może lepiej jakby pojawił się ktoś kto może nauczył by obsługi jakiegoś lepszego programu. I niekoniecznie to musi być np. Sketchup, bo ten też ma swoje wady... W sumie jak to bywa najlepsze są te płatne aplikacje - 3dsmax itp. No i robienie takich modeli budynków może być dość trudne no i trzeba nad tym sporo posiedzieć, by robić to tak jak np. ja ( mimo, że to też nie jest wysoki poziom :P ).
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 22 lut 2009, o 20:20

No niezależnie od tego modeli brył do stworzenia jest co nie miara i jedna osoba z całym szacunkiem dla włożonej pracy chyba temu nie podoła. Jakie zatem masz ewentualne pomysły lub propozycje?

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Mad Poets Society
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 23 lut 2009, o 11:34

Najprostszy i dający duże możliwości program to canvas3D (płatne wersje) bo z darmowej nie da się nigdzie eksportować. Już kiedyś o tym pisałem ale napiszę jeszcze raz: skoro osoba taka jak ja która nie ma pojęcia o modelowaniu i programach potrafiła zrobić kilka ładnych modeli to chyba o czymś świadczy ???
Ani 3dsmax ani Blender (bo te próbowałem opanować) nie pozwoliły mi stworzyć czegoś tak po prostu szybko i łatwo :cry:

teraz muszę spróbować Anim8ora :wink:
Ostatnio zmieniony 17 lip 2009, o 12:54 przez greg29, łącznie zmieniany 1 raz.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 23 lut 2009, o 15:24

No mój plan jest taki: Zbudować Konigsplatz i zrobić wersje demo. Czyli spacer na razie tylko po Konigsplatz.

Wczoraj się trochę bawiłem i nad odczepnego zrobiłem takie podłoże. Oczywiście w przyszłości będzie dokładniejsze:

PS: Jezu, weź mnie ozdrów, bo czuje się dziś okropnie i nie powiem co... od rana robie...
Załączniki
screen2.jpg
MałyHaken
Posty: 29
Rejestracja: 9 lut 2009, o 20:31
Lokalizacja: Stettin,Harmsstrasse

Postautor: MałyHaken » 23 lut 2009, o 16:09

Z pełnym szacunkiem dla wykonanej przez was pracy, to czy drzewa będą tak wyglądały jak na zamieszczonym przez Ciebie poniżej zdjęciu??
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 23 lut 2009, o 16:41

MałyHaken pisze:Z pełnym szacunkiem dla wykonanej przez was pracy, to czy drzewa będą tak wyglądały jak na zamieszczonym przez Ciebie poniżej zdjęciu??
Bez obaw, nawierzchnia też będzie dużo dokładniej wykonana. No, ale za nim wszystko będzie wyglądać jak powinno to na pewno jeszcze z pół roku minie.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 8 mar 2009, o 19:37

A ja nadal powoli ale do przodu :):

Kamienica na rogu obecnej Korsarzy. Niestety przez nie uwagę nie zgrałem obu wersji kamienic tzn. modernistycznej z taką bardziej "eklektyczną(?)"
I jest spora, niemiła dla oka dysproporcja w wysokości dachów, ale chyba da się to przeżyć.
Załączniki
obr_scr1.jpg
obr_scr2.jpg

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości