Screeny z prac

Projekt wirtualnego odtworzenia przedwojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 27 lip 2009, o 17:48

Leks pisze: (...) że nie każdy jest w stanie pomóc, (...) czy nawet zwyczajnie uważa, że jest już za stary i nie jest w stanie nauczyć się tego wszystkiego :).
To zdanie bardziej pasuje do mnie, gdyż nie poruszam się po programach graficznych, zwłaszcza tak zaawansowanych. Ale i tak jestem pod wrażeniem tego, co Leks robi.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 2 sie 2009, o 23:14

Roßmarkt (pierwszy kawałek)
Załączniki
Znalazła !
Znalazła !
Teraz czeka na tramwaj powrotny do domu ;)
Teraz czeka na tramwaj powrotny do domu ;)
Erika to młoda dziewczyna z miasta niezbyt urodziwa (wręcz kanciasta) ale za to mądra....... korzystając z pogody włożyła swój najlepszy kostium i postanowiła wybrać się do National Versicherung
Erika to młoda dziewczyna z miasta niezbyt urodziwa (wręcz kanciasta) ale za to mądra....... korzystając z pogody włożyła swój najlepszy kostium i postanowiła wybrać się do National Versicherung
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 3 sie 2009, o 10:16

Fajnie to wygląda, ale czy trzyma wymiary?
Napisz mi jeszcze raz nazwę swojego programu.
Na prawdę zainteresuj się tym exportem do innych formatów, bo warto żeby coś z tego było. A jak robiłeś tekstury?
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 3 sie 2009, o 14:02

Leks pisze:Fajnie to wygląda, ale czy trzyma wymiary?
Napisz mi jeszcze raz nazwę swojego programu.
Na prawdę zainteresuj się tym exportem do innych formatów, bo warto żeby coś z tego było. A jak robiłeś tekstury?
Dzieki :)
Budynki są wyskalowane względem siebie i innych obiektów
W celu utrzymania wymiarów korzystałem też z mapki z rozmieszczeniem poszczególnych działek budowlanych, zdjęć no i same tekstury przy nakładaniu podpowiadają że coś jest nie tak albo że jest dobrze. Zresztą mogę dowolnie zmieniać proporcje gdyby coś nie pasowało

program to "3D Canvas 7" wersja darmowa wersje płatne plus i pro mają wiele opcji exportu szczególnie ta druga tylko ciężko którąkolwiek "załatwić"
tekstury to robota ze zdjęć tutaj z Sediny. Retuszowałem i kolorowałem w programie PhotoFiltre też darmowym polecam ;) zresztą mogę robić dla ciebie tekstury jak podeślesz odpowiedni materiał zdjęciowy przynajmniej na coś się przydam. :wink:
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 3 sie 2009, o 16:04

greg29 pisze:Roßmarkt (pierwszy kawałek)
To wygląda, jakbym tam był teraz. :wink:
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 6 sie 2009, o 11:00

Mam małe pytanie. Kiedy Domki Profesorskie zyskały wygląd identyczny z tym obecnym, tzn równy dach na całej długości, mniej- więcej podobne przybódówki na dachu itp - jak na tym zdjęciu: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... orskie.jpg

W galerii nie znalazłem zdjęć domków wykonanych po 1931 roku a więc po odcięciu jednego z domków przy Farnej. Nie wiem więc jak wyglądały Domki po tym wydarzeniu. Nie mogę więc wykluczyć, że obecny wygląd Domki uzyskały dopiero po wojnie.

Proszę pilnie o wyjaśnienie tej kwestii :).
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Re: Screeny z prac

Postautor: Leks » 30 gru 2009, o 22:02

Kamienica przy Konigsplatz 14. Postęp niewielki, ale coś tam czasem robie :P.
Nie jestem jednak pewien czy zastosowane kolory są dobre, bo trochę kolorowa jest :). Ale to się jeszcze da zmienić w razie co.
Załączniki
konigsplatz-12.09-5.jpg
konigsplatz-12.09-3.jpg
konigsplatz-12.09-1.jpg
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Re: Screeny z prac

Postautor: Leks » 2 sty 2010, o 00:44

Ponawiam pytanie od Domki Profesorskie. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Mam spory problem z ich wykonaniem.
Po pierwsze nie mam zbyt wielu zdjęć ilustrujących ich stan w latach 30-tych. A zdjęcia, które mam i które są w galerii ilustrują stan inny niż ten który jest obecnie. Kiedy domki miały ostatnią przebudowę i jaki był zakres prac? Zmienił się jakoś wygląd dachu? Niestety w Archiwum Państwowym też zbyt wiele nie znalazłem informacji, rysunków fasad...

Ktoś może mi pomóc? Chce w końcu zrobić dobry model domków, ale nie chce potem robić go 3 razy, bo teraz znowu coś spiernicze z powodu braku odpowiednich informacji...
Jak ktoś coś wie to proszę o pomoc, nie potrzebuje jakiś mega- szczegółowych informacji.
Rauliki
Posty: 4
Rejestracja: 5 lip 2008, o 14:08

Re: Screeny z prac

Postautor: Rauliki » 20 cze 2010, o 14:46

W latach 1958 - 1968 zostały odremontowane, a mieszkania zostały podzielone na mniejsze.

Tyle znalazłem, niestety jest tylko o remoncie po wojnie.
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Re: Screeny z prac

Postautor: secessionlove » 21 cze 2010, o 17:33

Piękne te wizualizacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości