Zdjęcia przydatne do robienia tekstur, dla tworzących modele

Projekt wirtualnego odtworzenia przedwojennego Szczecina.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Zdjęcia przydatne do robienia tekstur, dla tworzących modele

Postautor: Leks » 1 gru 2008, o 20:36

W wakacje nacykałem trochę zdjęć w śródmieściu, żeby mieć z czego ulepić teksturę w kryzysowych sytuacjach. Teraz dopiero było mnie stać na odrobinę wysiłku i przeskalowanie tego wraz z załadowaniem na jakąś stronkę, trochę zmotywowany byłem prośbą jednego z userów o jakąś pomoc.

http://uploader.pl/?d=AAA8E5381 - 21 mb, troszeczkę tam tego jest, coś myślę, że się przyda. Są to tylko przeskalowane zdjęcia, bez obróbki.

Wątek zakładam też dla porządku, jeśli ktoś ma jakieś dobre zdjęcia czy tekstury i chce się nimi podzielić to niech tutaj zamieści link. Oprócz tego fajnie gdyby udało się znaleźć jakiegoś grafika pomagającego w robieniu tekstur.

PS: Przy okazji przepraszam, że nic się nie dzieje w dziedzinie wizualizacji przedw. Szczecina. Jakoś ostatnio nie miałem siły cokolwiek ruszyć. Nawet domki profesorskie sprawiają mi trudność, ale może w końcu się przemogę. Tylko żeby jeszcze tak, kto był chętny do pomocy :(... bo na razie to cienko ... ( a tyle osób się angażowało np. w akcje do Google Earth... :( )
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 3 gru 2008, o 18:24

Przydadzą się na pewno :wink:
stêpel
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2009, o 09:18

Postautor: stêpel » 17 lut 2009, o 09:23

Fizycznie nie pomogę , ale może podrzucę fajny materiał w postaci książki pt"Szczecin na starych pocztówkach Stettin auf alten Ansichtskarten Szczecin in Old"
Zbiór 120 pocztówek wydanych w formie albumowej w twardej oprawie. Album prezentuje widoki Szczecina sprzed stu lat. Karty oddają koloryt miasta portowego, słynącego niegdyś ze stoczni, w której budowano najszybsze na świecie czterokominowe statki. Widokówki pochodzą z kolekcji autora ? Romana Czejarka. Każda z nich została opatrzona komentarzem historycznym, całość zaś poprzedzono rysem historycznym ukazującym dzieje Szczecina od czasów najdawniejszych do końca lat 40. XX wieku. .Mogę conieco zeskanować i podesłać Ci .Jeśli jestes zainteresowany , to pisz na PW .
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 17 lut 2009, o 14:49

stępel pisze:Fizycznie nie pomogę , ale może podrzucę fajny materiał w postaci książki pt"Szczecin na starych pocztówkach Stettin auf alten Ansichtskarten Szczecin in Old"
Zbiór 120 pocztówek wydanych w formie albumowej w twardej oprawie. Album prezentuje widoki Szczecina sprzed stu lat. Karty oddają koloryt miasta portowego, słynącego niegdyś ze stoczni, w której budowano najszybsze na świecie czterokominowe statki. Widokówki pochodzą z kolekcji autora ? Romana Czejarka. Każda z nich została opatrzona komentarzem historycznym, całość zaś poprzedzono rysem historycznym ukazującym dzieje Szczecina od czasów najdawniejszych do końca lat 40. XX wieku. .Mogę conieco zeskanować i podesłać Ci .Jeśli jestes zainteresowany , to pisz na PW .
Mysle ze warto zapytac samego autora czy nie ma nic naprzeciw - wszak romeck czytuje nasze forum
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 18 lut 2009, o 20:31

Busol pisze:
stępel pisze:Fizycznie nie pomogę , ale może podrzucę fajny materiał w postaci książki pt"Szczecin na starych pocztówkach Stettin auf alten Ansichtskarten Szczecin in Old"
Zbiór 120 pocztówek wydanych w formie albumowej w twardej oprawie. Album prezentuje widoki Szczecina sprzed stu lat. Karty oddają koloryt miasta portowego, słynącego niegdyś ze stoczni, w której budowano najszybsze na świecie czterokominowe statki. Widokówki pochodzą z kolekcji autora ? Romana Czejarka. Każda z nich została opatrzona komentarzem historycznym, całość zaś poprzedzono rysem historycznym ukazującym dzieje Szczecina od czasów najdawniejszych do końca lat 40. XX wieku. .Mogę conieco zeskanować i podesłać Ci .Jeśli jestes zainteresowany , to pisz na PW .
Mysle ze warto zapytac samego autora czy nie ma nic naprzeciw - wszak romeck czytuje nasze forum
Zawsze jest czas na zdobywanie poprawnej wiedzy :oops: a może wiedzy o prawie. :shock: :roll:
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron