Interaktywna wizualizacja przedwojennego Szczecina - pomysł

Projekt wirtualnego odtworzenia przedwojennego Szczecina.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 5 gru 2008, o 23:20

Anim8or, ale do takich dyskusji lepiej pisz na PW, a najlepiej załóż wreszcie gg ( 2623437 - moje )
Awatar użytkownika
jasiekr
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 07:01
Lokalizacja: Weinheim

Postautor: jasiekr » 7 gru 2008, o 09:54

Ja też zacząłem przygodę z Sketchup jest bdobry program do realizacji Wirtualnego Szczecina. Przyjazny interfejs mało skomplikowany jest dużo na tutków na YouTube aby się z nim zaznajomić link http://pl.youtube.com/results?search_qu ... type=&aq=f Pracuję nad nim i muszę powiedzieć ze jet bdb. Pobrać ajwpierw wersję standart nie pro link http://sketchup.google.com/intl/XX/download/ Wersja standart pracuje tak samo ale nia ma paru opcji dotyczących importu i eksportu np do archicada czy 3dmaxa. Dopiero jak sie nauczysz obsługiwać program i jak stworzysz jakiś model. załaduj wersję pro ona jest na 8 godzin. Detale lepiej dalej obrabiać w np maxie. Sketchup rozwiązuje też problem animacji nie trzeba nic tworzyć. Tak więc tojest to!!! Podaję swoje gg 13714806 skype jasiekznadrenu bo w profilu nie chce mi wyświetlać
Ostatnio zmieniony 6 sty 2009, o 19:06 przez jasiekr, łącznie zmieniany 1 raz.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 7 gru 2008, o 12:32

To zapraszam do pomocy, jak czas i chęci :P. Wszyscy jesteśmy amatorami póki co :). Co do aplikacji to uważam, że zawsze będzie najlepiej jak każdy będzie robił w czym chce, byle tylko dało się złapać kompatybilność, ale to zwykle wystarczy, ze program, którego ktoś używa ma eksport do jakiegoś popularnego formatu i jego program dobrze sobie z tym radzi. Co do tworzenia animacji to nie wiem do końca o co Ci chodzi :>? Mój program posiada funkcję animacji, ale nie chce, to nie muszę z niej korzystać :P.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 8 gru 2008, o 07:27

jasiekr pisze:Ja też zaczołem przygodę z Sketchup jest bdobry program do realizacji Wirtualnego Szczecina. Przyjazny interfejs mało skomplikowany jest dużo na tutków na YouTube aby się z nim zaznajomić link http://pl.youtube.com/results?search_qu ... type=&aq=f Pracuję nad nim i muszę powiedzieć ze jet bdb. Pobrać ajwpierw wersję standart nie pro link http://sketchup.google.com/intl/XX/download/ Wersja standart pracuje tak samo ale nia ma paru opcji dotyczących importu i eksportu np do archicada czy 3dmaxa. Dopiero jak sie nauczysz obsługiwać program i jak stworzysz jakiś model. załaduj wersję pro ona jest na 8 godzin. Detale lepiej dalej obrabiać w np maxie. Sketchup rozwiązuje też problem animacji nie trzeba nic tworzyć. Tak więc tojest to!!! Podaję swoje gg 13714806 skype jasiekznadrenu bo w profilu nie chce mi wyświetlać

O co chodzi że na 8 godzin??? a ta pro jest darmowa czy jak?
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 8 gru 2008, o 17:08

Się dowiedziałem ostatnio od jednego z użytkowników, że jest fajna i tania metoda kopiowania materiałów z archiwum - poprzez kalkę. Podobno dla prawie każdego budynku Stettina, czy tam dużej części są szkice fasad itp.
Chciałbym się tam wybrać trochę pokalkować, ale samemu to tam raczej nie pójdę :P.
Greg, może ty byś poszedł ze mną? ;p
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 8 gru 2008, o 18:01

Kalkować w archiwum nie wolno.
Tak samo jak fotografować komórką, czy wynosić książki do toalety i tam fotografować.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 8 gru 2008, o 18:30

Hmmm mi to przedstawiono jako legalną metodę :P, ale skoro tak to już nic więcej nie mówię ;]. No to jedyne co można robić to kserować za 30zł? Nie można sobie w inny sposób, legalnie skopiować? Np. sfotografować dokumentacje aparatem fotograficznym? Ale za zgodą czyjąś?

EDIT: Kuźwa, trzeba coś wymyślić. Hmmm jakby tak zrobić z głowy ten Konigsplatz, przynieść pokazać co robimy, może pójdą wtedy na ustępstwa, tylko, że wtedy trzeba by się kontaktować z kimś ważniejszym?

Hmmm mógłbym robić we własnym zakresie to co dam radę - no chyba, że ktoś mi pomoże i może wtedy - wy "ważniejsi" no wiecie z Sediny dali byście radę coś zdziałać? Tzn. no wiecie, przedstawić co i jak - wy macie renome - a jakieś tam dziecko nie będzie raczej traktowane poważnie...
Ostatnio zmieniony 8 gru 2008, o 18:51 przez Leks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 8 gru 2008, o 18:45

Proponuję samemu doprowadzić Königsplatz do końca.
Jeżeli będzie satysfakcjonujący, może będą skłonni do pertraktacji.
A na razie trzeba płacić.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 8 gru 2008, o 19:08

Leks jestem z tobą jakby co :wink:
Uporam się z tymi programami i jak skończymy ten kawałek który robimy to się go pokarze tym z archiwum ok :?:
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 8 gru 2008, o 20:41

Mysle ze Bachu ma rację. Zreztą juz to pisałem jakis czas temu. Nie chce nic narzucac, ale zrobienie czegos od poczatku do konca z tego co sie ma moze przekonac.

My naprawde mozemy pomoc ale musimy miec podkładkę. Jak juz bedzie cos konkretnego - np docelowo jakis automatycznie animowany widok jakiegos skonczonego kawałka to moze okazac sie ze nie bedzie problemu aby otworzy cale archiwum, bo pomysl jest naprawde tego warty i mysle ze w archiwum znajdą sie osoby chetnedo pomocy i udostepnienia materiałów ale to jak piszemy jest krok nr 2/

Krok nr 1 to wersja demo (co nie oznacza ze ma to byc caly Stettin) ale jedna ulica czy plac z jakimis nawet dziurami aby pokazac czego brakuje :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 8 gru 2008, o 20:47

Busol pisze:Mysle ze Bachu ma rację. Zreztą juz to pisałem jakis czas temu. Nie chce nic narzucac, ale zrobienie czegos od poczatku do konca z tego co sie ma moze przekonac.

My naprawde mozemy pomoc ale musimy miec podkładkę. Jak juz bedzie cos konkretnego - np docelowo jakis automatycznie animowany widok jakiegos skonczonego kawałka to moze okazac sie ze nie bedzie problemu aby otworzy cale archiwum, bo pomysl jest naprawde tego warty i mysle ze w archiwum znajdą sie osoby chetnedo pomocy i udostepnienia materiałów ale to jak piszemy jest krok nr 2/

Krok nr 1 to wersja demo (co nie oznacza ze ma to byc caly Stettin) ale jedna ulica czy plac z jakimis nawet dziurami aby pokazac czego brakuje :)
Myślę, że jakieś pierwsze demo to niestety była by jakaś krótka animacja - filmik z nagranym spacerkiem, ale własciwie w programie 3d - czyli w tym co tworzę - bez możliwości samodzielnego spaceru - taki tylko pokaz tego co jest. No chyba, że się pozyska jakąś prowizoryczną aplikację do wyświetlenia tego dzieła :P. Gdybym jeszcze umiał programować... No, ale nic, pomyślimy :) Trzymajmy kciuki :).!
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 8 gru 2008, o 20:51

Nagra się taki filmik z rozglądania w programie w którym to zbierzemy do kupy :roll:
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 8 gru 2008, o 21:02

greg29 pisze:Nagra się taki filmik z rozglądania w programie w którym to zbierzemy do kupy :roll:
No w Anim8or to zrobię :P. W bardzo proste animacje już się bawiłem kiedyś :P.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 10 gru 2008, o 16:55

http://sedina.pl/index.php?name=PNphpBB ... d&id=14234

To jak z tą kamieniczką? Zgłosi się wreszcie autor. Przydałaby się... jest ładna, szczegółowa, nie chciałbym robić na darmo takiej samej... Fajnie by było wykorzystać ten model...
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Re: Interaktywna wizualizacja przedwojennego Szczecina - pom

Postautor: bronx » 2 lip 2014, o 19:19

[url=http://www.szczecinek.org][img]http://www.szczecinek.org/HotLink/gruss_aus1.png[/img][/url]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron