Schron w Zdrojach koło ul.Wzgórze

Moderator: Penetrator

UZAMI
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 16:53

Schron w Zdrojach koło ul.Wzgórze

Postautor: UZAMI » 29 kwie 2014, o 17:36

Witam.
Czy słyszał ktoś z Was o tym schronie?
Pamiętam że za czasów podstawówki (lata 95+) chodziliśmy tam z kolegami.Było tam kilka korytarzy.Wielkością ten schron był podobny do tego na szmaragdowym.Miał inny układ korytarzy ale podobną ilość.U podstawy tej góry było kilka wejść.Z tego co pamiętam około 4 ale tylko jedno nie było zasypane(te które jest teraz zamurowane z powodu nietoperzy)Ciekawi mnie to że nigdzie nie ma map ani opisu tego schronu.Być może zapadł się korytarz.Pamiętam że było kilka miejsc gdzie ziemia sie ledwo trzymała.Było bardzo niebezpiecznie.Byliśmy młodzi i głupi że tam łaziliśmy.Korytarze wchodziły w głąb góry i kończyły się zwaloną ziemią.Były też łączniki między nimi.Jeden prowadził w bok jak by do kolejnego wejścia obok.
Jeśli ktoś zna historię tego miejsca to proszę o info.
Ciekawe jest też to że dalej (idąc w stronę szmaragdowego)znajdują się jakieś stanowiska artyleryjskie.W jednym jest pozostałość fundamentu.W okolicy ludzie nazywali to wilczymi dołami.
Nie wiem czy te miejsca mają jakiś związek.Ale wyobraźnia pracuje :)
Załączniki
mapa 1.JPG
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Schron w Zdrojach koło ul.Wzgórze

Postautor: PKa » 29 kwie 2014, o 19:00

, znamy
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, o 21:38 przez PKa, łącznie zmieniany 1 raz.
UZAMI
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 16:53

Re: Schron w Zdrojach koło ul.Wzgórze

Postautor: UZAMI » 29 kwie 2014, o 21:10

Tak,na początku drogi :)
Poszukałem ale wiele nie znalazłem.
Napiszcie coś więcej o tym jak możecie.
Jestem bardzo ciekaw.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Schron w Zdrojach koło ul.Wzgórze

Postautor: Lazi » 29 kwie 2014, o 22:11

Poszperaj w archiwalnych wątkach tu na sedina.pl, jak i na prawobrzeze.eu Wydaje mi się, że już kiedyś o tym było pisane.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron