Maciozw Zagadka Light1

Zagadki zadawane bez obawy, że zostaną szybko zepsute przez grono redakcyjne, które w tym miejscu ma zakaz ich rozwiązywania.
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Maciozw Zagadka Light1

Postautor: maciozw » 5 wrz 2008, o 11:41

W sumie dwa pytania. Gdzie to było? Co to za sprzęt na którym siedzi chłopiec? Jeśli chodzi o miejsce to jestem prawie pewien, natomiast co do pojazdu to nie mam bladego pojęcia.
Załączniki
Marek1.jpg
Ostatnio zmieniony 15 paź 2008, o 15:16 przez maciozw, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MilaRS
Posty: 261
Rejestracja: 27 maja 2008, o 08:53
Lokalizacja: Klęskowo / Hökendorf
Kontakt:

Re: Zagadka Maciozw1

Postautor: MilaRS » 5 wrz 2008, o 11:50

maciozw pisze:W sumie dwa pytania. Gdzie to było? Co to za sprzęt na którym siedzi chłopiec? Jeśli chodzi o miejsce to jestem prawie pewien, natomiast co do pojazdu to nie mam bladego pojęcia.
Jeśli chodzi o sprzęt to jestem tak samo mądry, a miejsce... Wyzwolenia pomiędzy Piotra Skargi, a Jana Długosza ???
http://www.prawobrzeze.eu
http://kastamajowe.xt.pl
Awatar użytkownika
Przemo21
Posty: 513
Rejestracja: 4 sty 2005, o 20:33
Lokalizacja: Lortzingstr.

Postautor: Przemo21 » 5 wrz 2008, o 12:16

A mi sie wydaje ze to jest Brama Portowa ??
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 5 wrz 2008, o 12:42

Zdaniem właściciela zdjęcia Przemo ma rację. Widok od bramy na hotel Pomorski. Zastanawiają mnie jednak te barierki (jakby mostek) po prawej. Ja też myślałem o widoku róg Wyzwolenia i Długosza widziane od Piotra Skargi, ale ten mały chłopiec ze zdjęcia upiera się że to Brama Portowa.
Awatar użytkownika
MilaRS
Posty: 261
Rejestracja: 27 maja 2008, o 08:53
Lokalizacja: Klęskowo / Hökendorf
Kontakt:

Re: Zagadka Maciozw1

Postautor: MilaRS » 5 wrz 2008, o 13:52

Jeśli to Brama Portowa, to powinny chyba być tory tramwajowe?
http://www.prawobrzeze.eu
http://kastamajowe.xt.pl
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Re: Zagadka Maciozw1

Postautor: maciozw » 5 wrz 2008, o 14:35

MilaRS pisze:Jeśli to Brama Portowa, to powinny chyba być tory tramwajowe?
Niezupełnie. Zdjęcie może być robione z torów. Za to na Wyzwolenia powinny być tory i to właśnie mi się nie zgadza, bo stawiałem na Wyzwolenia
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 5 wrz 2008, o 14:45

Tak, to jest przy Bramie Portowej.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
MilaRS
Posty: 261
Rejestracja: 27 maja 2008, o 08:53
Lokalizacja: Klęskowo / Hökendorf
Kontakt:

Re: Zagadka Maciozw1

Postautor: MilaRS » 5 wrz 2008, o 14:59

maciozw pisze:
MilaRS pisze:Jeśli to Brama Portowa, to powinny chyba być tory tramwajowe?
... na Wyzwolenia powinny być tory...
W sumie racja... :lol:
http://www.prawobrzeze.eu
http://kastamajowe.xt.pl
Awatar użytkownika
2pac
Posty: 29
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 14:26

Postautor: 2pac » 5 wrz 2008, o 17:42

W tle dzisiaj stoją tz koguciki, a maszyna to prototyp motorynki.
Duży fart być raiderem w tamtych czasach.
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Re: Zagadka Maciozw1

Postautor: mirekjot » 6 wrz 2008, o 23:49

MilaRS pisze:Jeśli to Brama Portowa, to powinny chyba być tory tramwajowe?
Wszystko się zgadza. Są i tory tramwajowe, aczkolwiek należy się ich domyślac. Widoczne są natomiast wiszące nad nimi "druty". Fotka cyknieta z chodnika przed południową jezdnią placu, potem skwer przed Bramą, dalej tory tramwajowe na jego skraju, potem jezdnia północna itd.
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Re: Zagadka Maciozw1

Postautor: maciozw » 7 wrz 2008, o 09:31

mirekjot pisze:
MilaRS pisze:Jeśli to Brama Portowa, to powinny chyba być tory tramwajowe?
Wszystko się zgadza. Są i tory tramwajowe, aczkolwiek należy się ich domyślac. Widoczne są natomiast wiszące nad nimi "druty". Fotka cyknieta z chodnika przed południową jezdnią placu, potem skwer przed Bramą, dalej tory tramwajowe na jego skraju, potem jezdnia północna itd.
Hmm Ja bym obstawiał, że ta ściana z wyblakłym planem to hotel Pomorski, a druty nie są tramwajowe. Widoczny skwer to obecnie kraina frytki i zapiekanki. zdjęcie zrobione ze skraju skweru przed Bramą. Tory są za plecami fotografa, albo na nich stoi.
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Re: Zagadka Maciozw1

Postautor: Zibsky » 7 wrz 2008, o 14:38

maciozw pisze:
mirekjot pisze:
MilaRS pisze:Jeśli to Brama Portowa, to powinny chyba być tory tramwajowe?
Wszystko się zgadza. Są i tory tramwajowe, aczkolwiek należy się ich domyślac. Widoczne są natomiast wiszące nad nimi "druty". Fotka cyknieta z chodnika przed południową jezdnią placu, potem skwer przed Bramą, dalej tory tramwajowe na jego skraju, potem jezdnia północna itd.
Hmm Ja bym obstawiał, że ta ściana z wyblakłym planem to hotel Pomorski, a druty nie są tramwajowe. Widoczny skwer to obecnie kraina frytki i zapiekanki. zdjęcie zrobione ze skraju skweru przed Bramą. Tory są za plecami fotografa, albo na nich stoi.
Jest dokladnie tak jak pisze mirekjot... a te barierki to wejscie do toalet...za nimi jest Brama Portowa... a dopiero potem tory tramwajowe i polnocna jezdnia a to co widac na pierwszym planie to jak pisze mirekjot jezdnia poludniowa... a "druty tramwajowe" sa dokladnie tam gdzie powinny byc czyli nad torami...
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Re: Zagadka Maciozw1

Postautor: maciozw » 7 wrz 2008, o 16:53

Zibsky pisze:
maciozw pisze:
mirekjot pisze: Wszystko się zgadza. Są i tory tramwajowe, aczkolwiek należy się ich domyślac. Widoczne są natomiast wiszące nad nimi "druty". Fotka cyknieta z chodnika przed południową jezdnią placu, potem skwer przed Bramą, dalej tory tramwajowe na jego skraju, potem jezdnia północna itd.
Hmm Ja bym obstawiał, że ta ściana z wyblakłym planem to hotel Pomorski, a druty nie są tramwajowe. Widoczny skwer to obecnie kraina frytki i zapiekanki. zdjęcie zrobione ze skraju skweru przed Bramą. Tory są za plecami fotografa, albo na nich stoi.
Jest dokladnie tak jak pisze mirekjot... a te barierki to wejscie do toalet...za nimi jest Brama Portowa... a dopiero potem tory tramwajowe i polnocna jezdnia a to co widac na pierwszym planie to jak pisze mirekjot jezdnia poludniowa... a "druty tramwajowe" sa dokladnie tam gdzie powinny byc czyli nad torami...
Cóż. Poddaję się. I jest wyjaśnienie istnienia tych barierek.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości