ewaewa - zagadka nr 25

Zagadki zadawane bez obawy, że zostaną szybko zepsute przez grono redakcyjne, które w tym miejscu ma zakaz ich rozwiązywania.
ewaewa
Posty: 457
Rejestracja: 6 gru 2004, o 20:40
Lokalizacja: Stettin - a dziś :-( ...Mazowsze

Postautor: ewaewa » 3 paź 2007, o 10:16

No cóż. Właściciel zdjęcia mówi Koński Kierat - Pl Orła... Jesteście na miejscu, łatwiej Wam potwierdzić lub nie. W każdym razie myślę, że dojdziecie do porozumienia i zdjęcie zostanie prawidłowo zlokalizowane, a wówczas ja postaram się przekonać właściciela fotografii do Waszej opcji. Jak dla mnie nie ulega wątpliwości, że to pl. Orła, ale róg?... może i nie Koński... A więc?...
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 3 paź 2007, o 11:02

ewaewa pisze:No cóż. Właściciel zdjęcia mówi Koński Kierat - Pl Orła... Jesteście na miejscu, łatwiej Wam potwierdzić lub nie. W każdym razie myślę, że dojdziecie do porozumienia i zdjęcie zostanie prawidłowo zlokalizowane, a wówczas ja postaram się przekonać właściciela fotografii do Waszej opcji. Jak dla mnie nie ulega wątpliwości, że to pl. Orła, ale róg?... może i nie Koński... A więc?...
Już widzę jak spora grupa sediniaków biega po placu z aparatami pstrykającymi :D
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
niewdziosek
Posty: 817
Rejestracja: 6 gru 2005, o 15:14
Lokalizacja: Zachodni Kraniec

Postautor: niewdziosek » 3 paź 2007, o 11:05

A nie jest to czasem widok od ulicy Staromiejskiej?
Awatar użytkownika
skorpion
Posty: 256
Rejestracja: 11 sty 2005, o 09:54
Lokalizacja: 5. Lipca/Grunstrasse

Postautor: skorpion » 3 paź 2007, o 20:12

Fragment zdjęcia z zagadki :)
Czy to jest pl. Orła Białego? Raczej nie.
Załączniki
zagadka 25a.jpg
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 4 paź 2007, o 17:49

Zrobiłam zdjęcia. Można porównać, czy coś tu pasuje. Moim zdaniem jeżeli zdjęcie ewyewy jest robione na Rossmarkt, to od strony Staromłyńskiej.
Załączniki
Staromiejska.JPG
Staromłyńska.JPG
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 4 paź 2007, o 20:41

Fotka z galerii powojennej Mariusza Samka - widok na plac ze Staromłyńskiej. Zdjęcie z zagadki nie może byc wiele późniejsze, skąd więc znalazła się tam taka bujna zieleń?
Załączniki
Pl. Orla Bialego.jpg
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 4 paź 2007, o 20:52

I jeszcze rzut oka na narożnik Luisen- (Staromłynska) i Rossmarktstr. (Koński Kierat) w kierunku Koenigsplatz (Pl. Zołnierza), zanim to legło w gruzach. Strzałką zaznaczyłem miejsce, w którym maiłaby stac grupa girlasek ze zdjęcia Ewyewy. Narożnik nijak nie przypomina widocznej za plecami dziewcząt witryny. Wciąż uważam, że to nie jest pl. Orła Białego.
Załączniki
Luisenstr. E.Rossmarktstr..jpg
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 4 paź 2007, o 21:16

Wybujała zieleń w załączniku i można przypuszczać, ze też o tej porze roku robione jak na widocznym zdjęciu, na którym są te jak nazwałeś girllaski z tym boyciachem.
Zdjęcie przedwojenne niestety nie pokazuje zbyt dokładnie ściany budynku. Nie upieram się jednak, że to z tego miejsca i to miejsce zfocono. :wink:
Chodnik nie pasuje. Na zdjęciu ewyewy jest szerszy.
Załączniki
Pl. Orła Białego.JPG
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
ewaewa
Posty: 457
Rejestracja: 6 gru 2004, o 20:40
Lokalizacja: Stettin - a dziś :-( ...Mazowsze

Postautor: ewaewa » 5 paź 2007, o 10:00

W takim razie jaki to inny plac mógłby być? Iwonko! jesteś Wielka! - biegałaś z aparatem! :lol:
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 5 paź 2007, o 10:05

ewaewa pisze:W takim razie jaki to inny plac mógłby być? Iwonko! jesteś Wielka! - biegałaś z aparatem! :lol:
Raczej wysoka :wink:
No ktoś musiał, a nie dawało mi to spokoju.
Rozumiem, że właściciel zdjęcia nie pamieta, gdzie było robione?
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
ewaewa
Posty: 457
Rejestracja: 6 gru 2004, o 20:40
Lokalizacja: Stettin - a dziś :-( ...Mazowsze

Postautor: ewaewa » 5 paź 2007, o 10:18

Najgorsze, że pamięta.Po wypowiedziach w zagadce być może żle pamięta. Narazie nie mam nic innego do zaproponowania. Zresztą sama zaczynam wątpić - chociaż z wierzbami to tylko pl Orła mi się kojarzy...
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 5 paź 2007, o 12:50

Mam pytanie dodatkowe - na zdjeciu widac slup, ktory wyglada jak tramwajowy. Zatem gdzies powinno byc torowisko. Byc moze jest w miejscu, w ktorym znajduje sie postac en'face przecodzaca przez brukowana jezdnie. Ale na zdjeciu widac je slabo, domyslam sie jedynie jego obecnosci po sposobie ulozenia bruku. Czy patrzac na oryginal zdjecia widac cos wiecej?
ewaewa
Posty: 457
Rejestracja: 6 gru 2004, o 20:40
Lokalizacja: Stettin - a dziś :-( ...Mazowsze

Postautor: ewaewa » 5 paź 2007, o 13:23

Mirku J. po 17 ej dopiero mogę przenicować zdjęcie - spróbuję wyostrzć itp. :)
ewaewa
Posty: 457
Rejestracja: 6 gru 2004, o 20:40
Lokalizacja: Stettin - a dziś :-( ...Mazowsze

Postautor: ewaewa » 5 paź 2007, o 17:54

Nie chcę nic sugerować. Dodaję skan interesującego Cię fragmentu zdjęcia. Wyciągnięte jest maksimum ile się dało. Wyraźnie widać murek, który faktycznie może wskazywać inne miejsce. Może macie rację... Może to skwer, a nie plac...
Załączniki
detalOrła.jpg
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 5 paź 2007, o 18:03

Wierzba nie jest dobrym namiarem. Szybko rośnie i szybko z krajobrazu znika. Może inne szczegóły, powiedzą coś wiecej?
Nic już nie wiem, ale zaczyna się robić ciekawie...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron