Szczątki prawdopodobnie niemców na cmentarzu

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 5 paź 2008, o 11:32

XXX pisze:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=16bab

cytuje tytuł: "Szczątki niemieckich żołnierzy pod Kamieniem Pomorskim" czy serwis wp.pl pomylił się czy może z braku szacunku ? czy to że się zarejestrowałem tu na forum Sedina oraz że pisze w języku polskim i rozumiem ten język oznacza że jestem Polakiem ?
Serwis wp nie popełnił błędu - odysłam tutaj do zasad pisowni jednak. Zgadzam się z tym, że powinniśmy dbać o poprawne zasady pisowni również na forum.

Z twojego wywodu wynika, że jak ktoś umie pisać i czytać np. po niemiecku i zaloguje się na jakieś niemieckie forum to jest Niemcem.
Ciekawa interpretacja.
Awatar użytkownika
Arthur
Miszcz
Posty: 349
Rejestracja: 28 cze 2005, o 11:06
Lokalizacja: Preussische Strasse

Postautor: Arthur » 5 paź 2008, o 11:36

Ja w każdym razie kończę tę polemikę. Nie po to wchodzę na forum żeby się kłócić. W każdym razie intencje miałem dobre. Jak zawsze :)
XXX
Posty: 8
Rejestracja: 4 paź 2008, o 21:03

Postautor: XXX » 5 paź 2008, o 16:27

Kropka na samym końcu zdania jest taki znak jak "?" to oznacza forme pytania (żeby dać wam troszkedo myślenia ale musiałem lecz nie chciałem przyznać się do mojego pochodzenia) ja już ucinam dyskusje bo w dyskusji tylko dwie osoby się bardziej zainteresowały faktycznie tematem ja jestem tu juz ostatni raz bo czytając wasze kontr wypociny mam rozwolnienie jestem niemcem który potrafi czytać i pisać jednak brak znajomości interpunkcji widocznie wam bardzo przeszkadza dziwne towarzystwo myślicie że macie średnie wykształcenie i jesteście brygadzistami to wam wszystko wolno lub jesteście najmądrzejszymi osobami na świecie ? troszeczke żenujące ja języka się uczyłem nieco ponad dwa lata pisać i mówić ! a wykształcenie jakieś tam mam oraz jakąś pozycje w poważnej firmie w Szczecinie dziękuje za rozmowe jestem jedynie bardzo mocno zażenowany waszym poziomem tylko dwie osoby zwróciły większą uwage na sam temat za co im dziękuje !
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 5 paź 2008, o 16:50

XXX pisze:(...) (żeby dać wam troszkedo myślenia ale musiałem lecz nie chciałem przyznać się do mojego pochodzenia) ja już ucinam dyskusje bo w dyskusji tylko dwie osoby się bardziej zainteresowały faktycznie tematem ja jestem tu juz ostatni raz bo czytając wasze kontr wypociny mam rozwolnienie jestem niemcem który potrafi czytać i pisać jednak brak znajomości interpunkcji widocznie wam bardzo przeszkadza dziwne towarzystwo myślicie że macie średnie wykształcenie i jesteście brygadzistami to wam wszystko wolno lub jesteście najmądrzejszymi osobami na świecie ? troszeczke żenujące ja języka się uczyłem nieco ponad dwa lata pisać i mówić ! a wykształcenie jakieś tam mam oraz jakąś pozycje w poważnej firmie w Szczecinie dziękuje za rozmowe jestem jedynie bardzo mocno zażenowany waszym poziomem tylko dwie osoby zwróciły większą uwage na sam temat za co im dziękuje !
To tym bardziej, jako gość w innym kraju warto przedstawić się, na wstępie wyjaśnić, że jako obcokrajowiec nie władasz jeszcze perfekcyjnie językiem polskim itp. (poniekąd, jako Niemiec świetnie radzisz Sobie z językiem Mickiewicza, tylko pogratulować). Jestem ciekawy co to za szkoła w Niemczech tak pięknie w trzeciej klasie naucza języka polskiego? Może jakieś Abwehrstelle? - Poważna firma by to by się zgadzało :lol:
Ostatnio zmieniony 5 paź 2008, o 18:04 przez Yossarian, łącznie zmieniany 1 raz.
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
owca
Posty: 133
Rejestracja: 7 paź 2005, o 00:44
Lokalizacja: stettin-boelckestr.

Postautor: owca » 5 paź 2008, o 17:26

Arthur! tego "Polaka" z "malej" tez nie zauwazylem, a wiaze sie to z tym wlasnie co lezy mi i powinno innym lezec na sercu. Kosci ludzkie nie powinny walac sie po wierzchu. jest sprawa - nalezaloby ja zalatwic, ale jak to zrobic kiedy wlasnie piszac z malej litery tego nieszczesnego "polaka" ktos po raz kolejny urazil nasza dume narodowa. powinnismy to zalatwic ale juz tego nie zrobimy, no bo jak? przeciez juz sie nie dogadamy. powodzenia Panowie "Wersalowcy" :)
p.s.
zgadzam sie ze na forum tez powinno sie pisac poprawnie, ale czasem piszac na klawiaturze mozna popelnic blad i go przeoczyc. tak zwyczajnie nie zauwazyc. boje sie pomyslec co by mi tu wypisywano gdybym mial np. dyslekcje :twisted:
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 5 paź 2008, o 18:11

owca pisze: gdybym mial np. dyslekcje :twisted:
Meeeeee: w oryginale piszemy "dysleksja", a "dyslekcja" - bardzo żatko. :lol:
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
owca
Posty: 133
Rejestracja: 7 paź 2005, o 00:44
Lokalizacja: stettin-boelckestr.

Postautor: owca » 5 paź 2008, o 18:53

i co z tego ze sie pomylilem? bywa... dyslekcja czy dysleksja - jeden pies, wiadomo o co chodzi, ale nie... tu trzeba sie ponaigrywac co nie? grunt ze watek sie rozwija ale o co chodzilo na poczatku...? a kogo to w tej chwili interesuje?
a te "Meeee" mialo mi dokuczyc Panie Wielki Bachu? za slaby Pan jestes. :twisted:
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Postautor: Schulz » 5 paź 2008, o 19:46

XXX pisze:Shulz wyrwałeś to zdanie z kontekstu, bo mi chodziło o uświadomienie że podstawy stosowania ortografi jakieś tam znam, jeśli chodzi o szczątki ludzkie które sam znalazłem to jeśli by mi nie leżał ich los na sercu to bym nie robił zdjęć i nie alarmował na forum. Polaków tam zresztą nie grzebano a w tym przypadku człowiek to człowiek (Shulz jeśli byś miał wątpliwości sprawdz co jest napisane w pierwszym poście tak dokładniej. Ciekawostką jest to że najstarszy grób datowany jest na 1940 rok, zresztą Szulz musisz mi powiedzieć co byś zrobił jak byśsię dowiedzial że ja nie wychowywalem się w Polsce tylko i innym kraju a to co pisze nauczyłem się sam w ciągu kilku lat ? same słowa w mowie i piśmie ?
Niczego „z kontekstu nie wyrywałem”. Szczerze mówiąc wisi mi, dynda i powiewa, jak kto się wyraża na forum (chociaż były apele o poprawne wyrażanie swoich problemów). I powiem jeszcze, pierwszy post nawet mnie zainteresował. Skąd mogłem wiedzieć, że autor włożył tak dużo wysiłku w naukę naszego języka ojczystego. Ale sam widzisz, Kropka i Arthur co nieco Cię oświecili, i przyjmij to z pokorą. Człowiek uczy się całe życie. A wracając do tych szczątków, masz rację, za dużo lat minęło, żeby co jakiś czas trzeba było przypominać, że to też byli ludzie i należy im się choćby trochę szacunku, co sam niejednokrotnie wyrażałem na naszym forum (wystarczy przejrzeć moje posty, a jest tego trochę).
I tak zupełnie na koniec. Osobiście nie chciałbym się cofnąć do sytuacji sprzed lat kilkadziesiąt, kiedy tego rodzaju pisownia była na porządku dziennym (tu powiem, że ludzi wówczas żyjących nawet rozumiem). Żeby nie było gołosłownie maleńki przykład z rodzinnej kroniki.
Schulz
Załączniki
Dokumentacja rodzinna
Dokumentacja rodzinna
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 5 paź 2008, o 20:19

Jakie larum! Myślałem, rze Ci zalerzy na czystości jenzyka.
owca pisze:a te "Meeee" mialo mi dokuczyc Panie Wielki Bachu? za slaby Pan jestes. :twisted:
No gdzież bym tam śmiał.
Naprawdę byłeś aż tak naiwny, że nie miałbym nic innego do roboty, tylko się z Tobą siłować?
:lol: :lol: :lol:
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Andoss
Posty: 86
Rejestracja: 2 sie 2005, o 11:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Andoss » 5 paź 2008, o 21:08

Kurcze ale o co chodzi? zmarnowałem 30 min na wykład z polskiego. Nieważne, problem główny, który zginął w tym wątku jest dosyć trudny, na cmentarzach zawsze znajduje się dużo kości na powierzchni. dlaczego? ponieważ przez kilkadziesiąt lat niektórzy żyli z tych cmentarzy i je "plądrowali". Jest to spory problem, terenami zielonymi zajmuje się ZUK i to oni powinni dbać o te miejsca. a jeżeli natkniemy się na ślady plądrowania grobów powinniśmy to zgłosić policji.
Ostatnio zmieniony 6 paź 2008, o 13:05 przez Andoss, łącznie zmieniany 1 raz.
www.pomorze1945.com
GG 2079464
Awatar użytkownika
2pac
Posty: 29
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 14:26

Postautor: 2pac » 6 paź 2008, o 09:50

Liczą się czyny, słowa to szczyny.A tym co chcą uczyć innych polecam aby zostali wolnotariuszami w terenie np.szkoły.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 6 paź 2008, o 10:47

Proponuje aby w przyszłości w takich przypadkach przed napisaniem na sedina.pl od razu zglosic sprawe na policje. Istnieją telefony zaufania wiec nie trzeba brac w tym udzialu z imienia i nazwiska.

sedina.pl to pewnie ciekawe miejsce jednak samo na policje sie nie zglosi.
Tutaj rzeczywiscie po zgloszeniu na policję warto powiadomic Andossa.
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Arthur
Miszcz
Posty: 349
Rejestracja: 28 cze 2005, o 11:06
Lokalizacja: Preussische Strasse

Postautor: Arthur » 6 paź 2008, o 11:09

2pac, być może dla Ciebie słowa określające narodowość to szczyny. Dla mnie nie. A uczyć nikogo nie mam zamiaru, tylko zwrócić uwagę na rzecz dość ważną, przynajmniej dla mnie...

W każdym razie przepraszam wszystkich wielce urażonych. Pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

cron