Betonowiec zafajdany farbą

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
gryf127
Posty: 173
Rejestracja: 6 mar 2006, o 18:11

Postautor: gryf127 » 1 sie 2008, o 10:22

Torney pisze:
gryf127 pisze:Faktycznie w tym co podałeś jest "literówka"ale nie będę sie rozwodził nad montażem radiowym
Rzeczywiście, to kwestia montażu. W oryginale było o obiektywizmie :lol:.
gryf127 pisze:Aha powoli ten wątek staje się monologiem Torneya
Monolog - kolejne trudne słowo, którego nie rozumiesz.
gryf127 pisze:Tak właściwie to kolejny "sukces" jaki w dziedzinie śledztw osiągnołeś.
Widzę, że z ortografią też na bakier.
Brawo Torney wiedziałem że tego "osiągnołeś" nie odpuścisz sobie :lol:
Staramy się raz po raz wyciągać ten wątek aby zbyt szybko w niebyt nie poszedł :lol: No wiesz chodzi o ten monolog :wink:
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 1 sie 2008, o 11:10

gryf127 pisze:Brawo Torney .Długo musiałem czekać aż to "odkryjesz"!
Faktycznie w tym co podałeś jest "literówka"ale nie będę sie rozwodził nad montażem radiowym :wink:
Tak właściwie to kolejny "sukces" jaki w dziedzinie śledztw osiągnołeś.
Aha powoli ten wątek staje się monologiem Torneya,zacznij czytać co sam piszesz bo pewne TWOJE TORNEY słowa są bardzo "ciekawe" :wink:
Żałosne.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 1 sie 2008, o 12:27

Bartosz pisze:
gryf127 pisze:Brawo Torney .Długo musiałem czekać aż to "odkryjesz"!
Faktycznie w tym co podałeś jest "literówka"ale nie będę sie rozwodził nad montażem radiowym :wink:
Tak właściwie to kolejny "sukces" jaki w dziedzinie śledztw osiągnołeś.
Aha powoli ten wątek staje się monologiem Torneya,zacznij czytać co sam piszesz bo pewne TWOJE TORNEY słowa są bardzo "ciekawe" :wink:
Żałosne.
Nieprawda, mylisz się!

Mondre!
Otkryfcze!
Bardzo dojżałe.

Pełne wewnętrznego blasku i troski i los betona.
Riposta pełna błyskotliwości i prawości!

:wink:
A zaraz będzie pełne skargi lamento naszego biednego patrona rzeczy zagubionych...
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 1 sie 2008, o 13:42

Przemalować nazwę na Wyszak.pl i wszyscy będą usatysfakcjonowani.
Awatar użytkownika
juna
Posty: 335
Rejestracja: 9 maja 2006, o 16:18

Postautor: juna » 1 sie 2008, o 14:03

gryf127 pisze:
Brawo Torney .Długo musiałem czekać aż to "odkryjesz"!
Faktycznie w tym co podałeś jest "literówka"ale nie będę sie rozwodził nad montażem radiowym :wink:
Tak właściwie to kolejny "sukces" jaki w dziedzinie śledztw osiągnołeś.
Aha powoli ten wątek staje się monologiem Torneya,zacznij czytać co sam piszesz bo pewne TWOJE TORNEY słowa są bardzo "ciekawe" :wink:
nie radzisz sobie z błyskiem słów Torneya, tonący ... betonowca się chwyta
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 1 sie 2008, o 14:32

Nieśmiało myślę, że od błyskotliwości poszczególnych adwersarzy, ważniejsze jest nagłośnienie wraku jako niewątpliwej atrakcji historyczno turystycznej.
Zasługą gryfa127 jest pokazanie obiektu światu na youtube, porg.pl - nagłośnienie sprawy (przy okazji zrobili sobie reklamę), większości sediniarzy pytanie , czy to tak uchodzi (namalowanie nazwy statku plus reklamy portalu).
Każda szanująca się pływająca jednostka ma na burtach, mniejszymi lub większymi literami wypisaną swoją nazwę, to może i wrak ma do tego prawo?
A jak by jeszcze zgodnie z morską tradycją napisali nazwę portu macierzystego? Może celem uniknięcia jeszcze większych kontrowersji, w obecnie modnej formie "fonetycznej"?
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 1 sie 2008, o 15:13

i06 pisze: A może należałby by zastanowić się, po co to było?
Od iluś tam lat pływam po jeziorze i okolicach, znam paru żeglarzy i każdy z nich wie, co to betonowiec większość była, i koło niego i na nim - i to wszytko, na tym kończyła się wiedza tych ludzi, może dziś zainteresuje ich coś więcej nie tylko, że to "Graff”, bo i taką bajkę słyszałem. Wiedza nikomu nie zaszkodzi, a nam i z prawej i z lewej strony tak samo kochających Szczecin i jego historie może tylko przysporzyć nowych kolegów, koleżanek i przyjaciół.
Pozdrawiam.
Dobre pytanie po co to właściwie było. Pomysł ze spopularyzowaniem tego czym jest "betonowiec" jest fajny ale sposób wykonania już nie koniecznie. Wiedza nikomu nie zaszkodzi ale trzeba ją podawać w jakiś normalny sposób, a nie pisząc po zabytkach (jakie by one nie były). Sądze, że jeżeli ktoś na prawde byłby/jest zainteresowany tym tematem po zobaczeniu tego statku wróciłby do domu i poszukał w jakiś źródłach (chociażby na którymś z portali poświęconych Szczecinowi). Więc nie wydaje mi się, że takie coś może komukolwiek przysporzyć przyjaciół, a raczej ludzi nie przychylnych (zaufanie traci się szybko, a gorzej je odbudować). Szkoda, że straciliśmy jedno z nielicznych miejsc gdzie jeszcze nie dotarł taki akt wandalizmu. Cieszyłbym się bardziej gdybyście oczyścili go całego, a nie tylko miejsce pod napis.
Torney po co będziemy pisać po grocie - chodźmy pod Urząd Celny i tam wypiszmy Hauptzollamt niech ludzie wiedzą co tu było wcześniej.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 1 sie 2008, o 15:23

No tak. Oczyścić na całego. To by dopiero był wandalizm, chyba że ktoś preferuje tylko estetyczne zabytki a la Disneyland.
Szczególnie ten krzew na pokładzie - fuj! Wykorzenić!!!
A Groty i Urzędy, nie mają burt...
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 1 sie 2008, o 15:28

RychO pisze:No tak. Oczyścić na całego. To by dopiero był wandalizm, chyba że ktoś preferuje tylko estetyczne zabytki a la Disneyland.
A Groty i Urzędy, nie mają burt...
Rycho to z czyszczeniem to tak trochę z ironią było. A słowa "burta" nie użyłem w całej mojej wypowiedzi.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 1 sie 2008, o 15:32

Ralf747 pisze:
RychO pisze:No tak. Oczyścić na całego. To by dopiero był wandalizm, chyba że ktoś preferuje tylko estetyczne zabytki a la Disneyland.
A Groty i Urzędy, nie mają burt...
Rycho to z czyszczeniem to tak trochę z ironią było. A słowa "burta" nie użyłem w całej mojej wypowiedzi.
To może się zastanówmy r a z e m, jak ma to miejsce wyglądać w przyszłości?
Na ile ingerować, w niewątpliwy upływ czasu?
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 1 sie 2008, o 15:44

RychO pisze: To może się zastanówmy r a z e m, jak ma to miejsce wyglądać w przyszłości?
Na ile ingerować, w niewątpliwy upływ czasu?
To, że razem to jest oczywiste bo ta rzeka w nowożytnych czasach na prawdę dzieli to miasto w każdej płaszczyźnie, a już bez sensu są podziały w nie dużej grupie miłośników tego miasta. Można wzorować się na stowarzyszeniu "Czas Przestrzeń Tożsamość" i panu Czejarkowi, którzy wydali książke o zamku w Swobnicy i wspólnymi siłami wydać jakiś folder/książeczke ? Rozprowadzać go np. na stateczkach białej "floty", które przepływają obok Finsterwaldera, a wtedy ludzie widzący go mogliby zakupić taką książeczke i dowiedzieć się od razu co to takiego jest.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 1 sie 2008, o 15:51

Tych stateczków to są cale flotylle:
1. Może czasem "Dziewanna"
2. ............................. ?
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 1 sie 2008, o 15:54

RychO pisze:Tych stateczków to są cale flotylle:
!. Może czasem "Dziewanna"
2. ............................. ?
Dlatego napisałem "floty" ;) Peene Queen albo Odra Queen też tam czasem pływają. Ale nie o tym miała być mowa.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 1 sie 2008, o 16:03

Czy lepiej:
1. Ślicznie wyremontować?
2. Niczego nie tykać?
3. Coś pomiędzy 1. i 2. ? (ale jak i na ile)
Ostatnio zmieniony 2 sie 2008, o 18:53 przez RychO, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 1 sie 2008, o 16:11

Rycho zaloz nowy watek choc i tak nie wiem juz o co chodzi
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości