Betonowiec zafajdany farbą

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 2 sie 2008, o 20:28

RychO pisze:Co do literówek: Może załóż wątek na QP. Chyba że, już tam (lub gdzieś indziej) jest?
Jest.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Kevin
Posty: 430
Rejestracja: 26 sty 2005, o 09:40
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kevin » 3 sie 2008, o 00:17

Jaa, Kevin również pragnę włączyć się w popularyzację naszych zabytków. W celach wyłącznie edukacyjnych podpisałem obiekt znany jako Zamkowa Wieża Zegarowa i przywołać jej prawdziwą tożsamość. Tym samym chcę zwrócić uwagę na wieloletnie zaniedbania i wywołać rzeczową dyskusję między mieszkańcami Starego Miasta, a mieszkańcami Francji, gdzie wieże zegarowe są utrzymywane w wyśmienitym stanie. Napis uważam za swój sukces w poszerzaniu wiedzy o Historii naszego Polskiego Szczecina!!!
Jeżeli jednak komuś ten napis przeszkadza mogę go usunąć.
Jednocześnie, z racji wieku i pierwszych siwych włosów, oświadczam że nie jestem za Prawo czy Lewobrzeżem oraz Śródmieściem czy Krzekowem, o co na pewno zostanę posądzony. Jestem za zdrowym rozsądkiem.
Załączniki
szlos1.jpg
_____________________
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 3 sie 2008, o 00:55

Jakim prawem umieszczasz zrzut z mojej galerii i jeszcze zamieszczasz dane osobowe, nie masz do tego żadnego prawa, mogłeś zamieścić to zdjęcie bez zdjęcia. Ot czysta złośliwość i tak ją będę traktował.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 3 sie 2008, o 02:05

Panowie czytam "Was" i - choć na co dzień myślenia takiego nie praktykuję to - feministyczne nasuwają mi się refleksje:-/

Zniesmaczona.
Awatar użytkownika
mariner
Posty: 50
Rejestracja: 20 lip 2008, o 08:58
Lokalizacja: Bogislavstraße / Bremer Str. / Mühlenstraße / Hirschberg im Riesengebirge / Greiffenberg / Ratzebuhr

Postautor: mariner » 3 sie 2008, o 07:58

Zgadzam się z Tobą. Brniecie w jakiś idiotyzm. To jak dowodzenie tego czy Wyższa Szkoła Gotowania Na Gazie jest "wyższa" od Akademii Prania Barchanowych Gaci.
Awatar użytkownika
Kevin
Posty: 430
Rejestracja: 26 sty 2005, o 09:40
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kevin » 3 sie 2008, o 08:46

mariner pisze:Zgadzam się z Tobą. Brniecie w jakiś idiotyzm. To jak żsamodowodzenie tego czy Wyższa Szkoła Gotowania Na Gazie jest "wyższa" od Akademii Prania Barchanowych Gaci.
Tasza pisze:Panowie czytam "Was" i - choć na co dzień myślenia takiego nie praktykuję to - feministyczne nasuwają mi się refleksje:-/

Zniesmaczona.
Zgadzam się z Wami w 100%. Latanie po wraku z farbą i pędzlem i Przywracanie mu Tożsamości faktycznie jest idiotyzmem i też mnie zniesmaczyło.
_____________________
docent
Posty: 21
Rejestracja: 26 mar 2008, o 22:12

Postautor: docent » 3 sie 2008, o 12:51

RychO pisze:Nieśmiało myślę, że od błyskotliwości poszczególnych adwersarzy, ważniejsze jest nagłośnienie wraku jako niewątpliwej atrakcji historyczno turystycznej.
Zasługą gryfa127 jest pokazanie obiektu światu na youtube, porg.pl - nagłośnienie sprawy (przy okazji zrobili sobie reklamę), większości sediniarzy pytanie , czy to tak uchodzi (namalowanie nazwy statku plus reklamy portalu).
Każda szanująca się pływająca jednostka ma na burtach, mniejszymi lub większymi literami wypisaną swoją nazwę, to może i wrak ma do tego prawo?
A jak by jeszcze zgodnie z morską tradycją napisali nazwę portu macierzystego? Może celem uniknięcia jeszcze większych kontrowersji, w obecnie modnej formie "fonetycznej"?
Oklaski za ostatnie zdanie. Koniecznie na zielono-niebieskim tle, bo jak wszyscy wiedzą, są to historyczne barwy Szczecina :D. Ponieważ nie zaglądałem ostatnio na forum, prawie dwie godziny zajęła mi lektura ośmiu stron pasjonującej (?) dyskusji. Znalazłem jedną, pod którą się podpiszę: "jak mawiają nasi sąsiedzi: kein Kommentar"
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 18 wrz 2008, o 23:34

Czy ma ktoś już książkę o betonowcu, która miała ukazać się 6 IX? W Empiku i Zamkowej nie mają, na merlinie też nie widać...
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 15 mar 2009, o 21:13

Postawmy betonowiec na Łasztowni!

I co, widział już ktoś mityczną książkę o Finsterwalderze?
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 16 mar 2009, o 00:09

Była Arka, a teraz betonowiec.

Co następne?
Adawo
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2006, o 15:21

Postautor: Adawo » 16 mar 2009, o 09:00

Pomysł byłby niezły gdyby udało się jednostkę odrestaurować, ale na to potrzeba kasy, bardzo dużo kasy, której u nas nie ma. Tym bardziej, że kadłub nie jest w specjalnie dobrym stanie.
Niemcy jeden ze swoich betonowców odrestaurowali, ale on był w lepszym stanie. Obecnie cumuje w Rostoku: http://www.schifffahrtsmuseum-rostock.d ... A.297.html?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 20 mar 2009, o 12:57

Torney pisze:I co, widział już ktoś mityczną książkę o Finsterwalderze?
Jest ale nie ma:

http://www.prawobrzeze.eu/index.php?PHP ... icseen#new
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
juna
Posty: 335
Rejestracja: 9 maja 2006, o 16:18

Postautor: juna » 19 kwie 2009, o 09:49

w lipcu betonowiec w nowej roli

Oprócz działań typowo artystycznych, w ramach „Boogie Brain”, realizowane będą projekty towarzyszące, z których chyba szczególnie ciekawie zapowiada się koncert „Jazz na Betonowcu”. Antoni Gralak i Dariusz Makaruk zagrają na "Ulrich Finsterwalder" czyli jedynym okręcie betonowym, który na terenie Polski przetrwał do dziś i znajduje się w pólnocnej części jeziora Dąbie.

więcej:
http://www.rozrywka.wszczecinie.pl/0,15 ... elacje,0,0
Awatar użytkownika
Kevin
Posty: 430
Rejestracja: 26 sty 2005, o 09:40
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kevin » 20 kwie 2009, o 08:52

juna pisze:w lipcu betonowiec w nowej roli
ciekawie zapowiada się koncert „Jazz na Betonowcu”
A ja jestem przerażony...
Parę lat temu na nowo odkryłem piękno wysp, kanałów i wspaniałej przyrody wokół jeziora Dąbskiego. Przez cały letni sezon uciekam tam w poszukiwaniu ciszy, spokoju. Nie wyobrażam sobie w tym miejscu wszechobecnego łomotu muzyki, choćby najlepszej i w najlepszym wykonaniu. Wystarczającym zgrzytem są pierdzące i dymiące po Dąbiu Peene/Odra Quin.
Niewiele jest miejsc, gdzie tak blisko od miasta można zobaczyć czaplę, czy prawdziwe orły na pobliskiej Dębinie. Szkoda, że się nie docenia i nie szanuje takich skarbów.
_____________________
airkozak
Posty: 316
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 01:56

Postautor: airkozak » 20 kwie 2009, o 10:32

Kevin pisze: Parę lat temu na nowo odkryłem piękno wysp, kanałów i wspaniałej przyrody wokół jeziora Dąbskiego. Przez cały letni sezon uciekam tam w poszukiwaniu ciszy, spokoju...

Niewiele jest miejsc, gdzie tak blisko od miasta można zobaczyć czaplę, czy prawdziwe orły na pobliskiej Dębinie. Szkoda, że się nie docenia i nie szanuje takich skarbów.
Polecam kanały Parku Krajobrazowego Doliny Dolnej Odry. Na terenie parku jest zakaz używania łodzi z silnikami spalinowymi więc jest cisza i spokój. Godzinami można przyglądać się polującym zimorodkom.. :)
A te orły to nie do końca prawdziwe orły, ale lepiej żeby tak zostało..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

cron