Rodzina o nazwisku Czech

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
rena
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2007, o 21:53

Rodzina o nazwisku Czech

Postautor: rena » 27 gru 2007, o 22:03

szanowni Państwo
zwracam siś do Państwa z prośba o pomoc.Poszukuje zaginionej rodziny ze Szczecina , która zamieszkiwała jakieś 30 lat temu przy alei Wyzwolenia 22.Rodzina nosiła nazwisko Czech.Jeżeli ktoś z Państwa jest w stanie udzielić mi jakichś informacji na wspomniany temat będe bardzo wdzięczna.Nie ma niestety możliwości dotarcia osobistego na miejsce i szukania rodziny z tych też powodów zwracam się do Państwa.mój nr.gg 11544220 dziękuje za wszelka pomoc
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Re: prosze o pomoc

Postautor: Schulz » 29 gru 2007, o 22:30

rena pisze:...Poszukuje zaginionej rodziny ze Szczecina , która zamieszkiwała jakieś 30 lat temu przy alei Wyzwolenia 22.Rodzina nosiła nazwisko Czech...
Niestety po 1945 roku nie było czegoś takiego jak Adressbuch. Chyba, że ta rodzina posiadała telefon, co wówczas nie było takie proste. Zajrzelibyśmy do książki telefonicznej sprzed ok. 30 lat i przy odrobinie szczęścia byłoby po sprawie. Tyle, że jest jeden problem. Dzisiejsza numeracja Wyzwolenia na planie miasta jest trochę skomplikowana. Galaxy jest wymieniona jako nr 20, kolejny budynek, tzw. mrówkowiec ma nr 30-44. A tak w ogóle z jednej strony mamy numery parzyste, z drugiej nieparzyste. Dawna Pölitzerstrasse, której kontynuatorką jest al. Wyzwolenia miała nr 22 na rogu z Gutenbergstrasse, mniej więcej, gdzie jest prawa jezdnia Wyzwolenia na wysokości Wyzwolenia 44. Pamiętam, że w tym miejscu do końca lat sześćdziesiątych XX wieku stały dwie, trzy? poniemieckie kamienice. Jakie miały numery? (ja myślę, że nr 19-20). Ale to już jest ok. 40 lat temu, no i wg mnie nr 22 już nie istniał. Czy ktoś to widzi inaczej?
Załączniki
Interaktywny plan miasta Szczecin, fragment
Interaktywny plan miasta Szczecin, fragment

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości

cron