O TSR pozytywnie

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
marpa
Posty: 227
Rejestracja: 23 gru 2004, o 10:52
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: marpa » 7 sie 2007, o 23:36

Była nawet o tym piosenka, "Szczecin potęga, Szczecin potęga" i basta :D
Wszystko zostało świetnie zorganizowane, choć nie idealnie.

Ps
Pozytywnych opinii nie brakuje, a sporo z nich nawet zaskakuje - pewna załoga żaglowca odwiedziła 130 portów na całym świecie i nigdzie, ale to nigdzie, nie spotkała się z tak wspaniałym przyjęciem regatowiczów!!!
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 7 sie 2007, o 23:49

...i w związku z tym nadzieja, że może i Szczecin złapie wiatr w żagle :?: :P
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 7 sie 2007, o 23:53

Świetnie wszystko przygotowane, tłumy szczecinian i turystów na których czekało mnóstwo atrakcji :) ...
Chwała przede wszystkim nam, szczecinianom, za wytrwałość i samozaparcie i że większość nie zauważyła wpadek i niedociągnięć. Nie lejcie tyle lukru bo tak naprawdę nie ma ku temu powodu ani potrzeby. Ważne, że innym podobało się ale to wcale nie jest powód do samo zachwytu. To nie oto chodzi, że zawsze może być lepiej ale oto, że to było 1/4 gwizdka. 8)

A co to będzie jak wszystko pójdzie na 99% :shock: :shock: :shock:
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 8 sie 2007, o 00:26

A Slon_77 przeczytal wstep do wątku ?
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 8 sie 2007, o 01:10

Zgodnie ze wstępem Busola, wyrażam swóje zadowolenie tym postem :-) A na potwierdzenie dorzucam wypowiedź gościa z Gdynii, który porównał nasze TSR do tych sprzed czterech lat w Gdynii: http://tinyurl.com/26q8j9
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 8 sie 2007, o 02:00

Ważne że było więcej plusów niż minusów :) . A jak komu się nie podobały tłumy, tłok, zapach szaszłyków, piwko, spory odpust, troche krzywe deski to mógł se pójść do puszczy wkrzańskiej :wink: . Cos się działo pozytywnego i to najważniejsze.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 8 sie 2007, o 02:45

Pierwsze wrażenie na naszych gościach po minięciu Skolwina i huty świetnie obrazuje zdjęcie poniżej.

Amerykanie płynący na Darze Młodzieży zaczęli wątpić czy zdjęcia Szczecina, które im wcześniej pokazywałem są prawdziwe.


Ale potem było już tylko świetnie. Krótko, bo sporo można napisać. Efekty:
- szczecinianie zrozumieli, że mieszkają w pięknym mieście (ale musieli im to wbić do głowy Meksykanie, Angole, Szwedzi, Niemcy itd., którzy zupełnie zwariowali na punkcie Szczecina po przejściu z centrum do parku Kasprowicza)/
- Łasztownię i wyspę Grodzką zobaczyło sporo znaczących postaci, które z miejsca przedstawiły kilka wizji zagospodarowania tego miejsca itd. TSR okazał się lepszy od wyjazdu na najznamienitsze targi nieruchomości.
- miasto chce w znaczący sposób dofinansowywać wizyty żaglowców (opłaty portowe, prąd, woda itd.) co zachęca do odwiedzić portu nie tylko przy takich dużych imprezach.
- Mamy taką markę, że miasto może już spokojnie, samodzielnie zapraszać na własną imprezę żeglarską żaglowce – na pewno przypłyną.
- Zyska zlot oldtimerów. Wystarczył prosty zabieg. Holendrów na starym żaglowcu, którzy formalnie nie brali udziału w TSR upchnięto w rejonie imprezy, zaproszono na obiad kapitański. I już kochają Szczecin i robią nam świetną opinię.
- Widziałem imprezy rok temu w Antwerpii (50 lecie TSR) i w tym roku w Aarhus i Sztokholmie. Zostawiliśmy te miasta naprawdę daleko w tyle. Pod każdym względem.

Według mnie to jedno z najważnieszych wydarzeń w dziejach Szczecina.
Załączniki
marina.jpg
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 8 sie 2007, o 15:18

A dlatego, że mamy doskonałe warunki na takie imprezy i nawet taki pośpiech dał taki wynik.

A co to będzie jak wszystko pójdzie na 99% :shock: :shock: :shock: , że się powtórzę. :oops:
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
Awatar użytkownika
marpa
Posty: 227
Rejestracja: 23 gru 2004, o 10:52
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: marpa » 8 sie 2007, o 19:18

Krasiu pisze: - Widziałem imprezy rok temu w Antwerpii (50 lecie TSR) i w tym roku w Aarhus i Sztokholmie. Zostawiliśmy te miasta naprawdę daleko w tyle. Pod każdym względem.

Według mnie to jedno z najważnieszych wydarzeń w dziejach Szczecina.
Dzięki Krasiu, bo Ty właśnie widziałeś i masz co porównywać.
A widać wyraźnie, że Szczecin stanął na wysokości zadania.
Nawet żeglarze byli zaskoczeni przemiłą gościnnością Szczecinian.

Jestem dumny ze Szczecina!
Awatar użytkownika
Woytas
Posty: 366
Rejestracja: 16 gru 2005, o 20:28
Lokalizacja: Szczecin- prawobrzeże

Postautor: Woytas » 8 sie 2007, o 23:08

Co tu dużo mówic zwaliło mnie z nóg.
Awatar użytkownika
sudmar
Posty: 82
Rejestracja: 4 sty 2005, o 08:05
Lokalizacja: Friedrichshofer Weg

Postautor: sudmar » 9 sie 2007, o 09:09

Same plusy.
Nawet "Marina Golęcin" się pięknie prezentowała :lol:
Powtórka spotkania wszystkich żaglowców które gościliśmy plus parowiec "Stettin" już od dziś na Hanse sail w Rostocku i Warnemuende.

PS. Według niepotwierdzonych info "Kruzenstern" odwiedzi Szczecin 29.08.
Przypłynie z Travemünde i następnie uda się do Santa Cruz. Ciekawostką jest możliwość odbycia na nim rejsu. 3-tygodniowa podróż na trasie Travemünde - Szczecin - Santa Cruz to 2000 Euro. :(
Załączniki
MarinaGolęcin.jpg
Ostatnio zmieniony 9 sie 2007, o 12:36 przez sudmar, łącznie zmieniany 3 razy.
mavr
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2007, o 09:35

Postautor: mavr » 9 sie 2007, o 11:20

sudmar pisze: Nawet "Marina Golęcin" się pięknie prezentowała

:shock: fota sezonu :P
Awatar użytkownika
shiba
Posty: 397
Rejestracja: 17 wrz 2004, o 22:22
Lokalizacja: Neu-Westend
Kontakt:

Postautor: shiba » 10 sie 2007, o 15:56

Z ciekawostek:
-Kapitan Malezyjskiej jednostki("Tunas Samudera") stwierdził, że Szczecin jest najbogatszym miastem polski i uważał, że Szczecin organizuje regaty TTSR od 50 lat...
-Załogi twierdziły, że było widać, że ludzie się na prawdę cieszą z regat a nie jak w Sztokholmie "o regaty i co z tego?"
-Załogi były zadowolone, że były dla nich pełno zawodów/zajęć czy, że istniała możliwość zwiedzenia miasta.
-Dwie osoby, które urodziły się w Szczecinie w 1934 odwiedziły swoje domy i stwierdziły, że wyglądają dokładnie jak wtedy gdy je opuszczali i są bardzo zadowoleni, że mogli wrócić do "miasta swojego dzieciństwa"
[b] TWH TS [/b]
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 10 sie 2007, o 19:27

shiba pisze:Dwie osoby, które urodziły się w Szczecinie w 1934 odwiedziły swoje domy i stwierdziły, że wyglądają dokładnie jak wtedy gdy je opuszczali
Miało być pozytywnie ;).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 12 sie 2007, o 15:30

Jak dla mnie to było pozytywne :P
A co do regat - jak każdy byłem pełen obaw ale w związku z tym, że jest to temat w którym o obawach się nie mówi więc powiem, że jestem zachwycony tym jak udało się to wszystko i licze na to, że w 2013 będzie jeszcze lepiej i takich obrazków jak te, które załączam będzie więcej :) Może Amerigo Vespuci by przypłynął....
Załączniki
asd.jpg
Sedov & The World.jpg

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 17 gości

cron