Nowe szczecińskie osiedla

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Fenix
Posty: 38
Rejestracja: 7 gru 2005, o 14:26
Lokalizacja: Szczecin Niebuszewo

Nowe szczecińskie osiedla

Postautor: Fenix » 7 lip 2007, o 01:20

Przeglądając jedną z nowszych map Szczecina zauważyłem parę nowych nazw osiedli. Np. Osiedle Morena, Nad Strumykiem, Gubałówka, nie wspominając już o znanym już Osiedlu nad Rudzianką.
I mam pytanie w związku z tym - czy ktoś wie jak się nazywa nowowybudowane osiedle pomiędzy ulicami Podbórzańską i Kredową? Teoretycznie możnaby to było "podciągnąć" pod Podbórz, ale z zasady wiem, że developerzy nadają jakieś własne nazwy tym osiedlom (tak jak "Magnolia Park" na terenie dawnej JW przy Wernyhory). Więc jak - ktoś zna rozwiązanie tej zagadki?
Pozdrawiam, Fenix.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 7 lip 2007, o 05:50

Jakiś czas już tam mnie nie było, ale jeśli chodzi o te domki stawiane w systemie kanadyjskim to ja się spotkałem z nazwą "Lisie Pole".
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Re: Nowe szczecińskie osiedla

Postautor: Tasza » 8 lip 2007, o 13:49

Fenix pisze: ...mam pytanie w związku z tym - czy ktoś wie jak się nazywa nowowybudowane osiedle pomiędzy ulicami Podbórzańską i Kredową? Teoretycznie możnaby to było "podciągnąć" pod Podbórz, ale z zasady wiem, że developerzy nadają jakieś własne nazwy tym osiedlom (tak jak "Magnolia Park" na terenie dawnej JW przy Wernyhory). Więc jak - ktoś zna rozwiązanie tej zagadki?
Pozdrawiam, Fenix.
Osiedle to nie posiada jako takiej nazwy własnej. Domki w większości budowane były indywidualnie. Zarządcą jest S.M. Ster, która po tym, jak kilka lat temu wyprzedała na tym terenie działki, zapewniła w miarę estetyczną (bo jednolitą) oprawę.
Nie było developera to i nie ma nazwy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości

cron