Ciągle mało

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Ciągle mało

Postautor: RychO » 16 kwie 2006, o 07:15

Galeria: Do 1945 -super. Po wojnie -ubożuchno. Dziwnie mało aktualizacji. A przecież to także NASZ Szczecin, a może i przede wszystkim. (przypuszczam, że trochę problemów sprawiają prawa autorskie)
Gdy byłem w Vancouver (Kanada, British Columbia), usłyszałem od tubylców, że "Vancouver to młode miasto i wszystko co starsze niż 20 lat , to już zabytek. Oprócz przeeeepięknych PAŃ -oczywiście"...
Sedinowicze :!: Pomóżcie! :!: Ja nie mam prawie nic godnego uwagi, co mogłem to wyszperałem i będzie z tego (niebawem) mała burza -artykulik z "Przekroju" z 2 połowy `50 ub. stulecia.
Prośba: Więcej w galerii po 1945!
Nawet i "byle co", ale już historyczne.
WESOŁYCH ŚWIĄT :)
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2006, o 13:40 przez RychO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niewdziosek
Posty: 817
Rejestracja: 6 gru 2005, o 15:14
Lokalizacja: Zachodni Kraniec

Postautor: niewdziosek » 16 kwie 2006, o 13:33

Toż staram się jak mogę :)
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 16 kwie 2006, o 13:39

Muchas gracias :!: :) ....a... inni... :?:
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ciągle mało

Postautor: Busol » 16 kwie 2006, o 14:12

RychO pisze:Sedinowicze :!: Pomóżcie! :!: Ja nie mam prawie nic godnego uwagi, co mogłem to wyszperałem i będzie z tego (niebawem) mała burza -artykulik z "Przekroju" z 2 połowy `50 ub. stulecia.
Prośba: Więcej w galerii po 1945!
Nawet i "byle co", ale już historyczne.
RychO - same pomóżcie nie pomoże.

Rzeczywiście istnieje pewien paradoks który powoduje, że dużo prościej znaleźć zdjęcia przedwojenne niż powojenne. W dodatku zainteresowanie rozklada się wg moich ocen 75% Stettin do 25 % Szczecin.
Ubolewam bardzo, ale samo się nie zrobi. Fani Stettina zamiast apelować zakasli rękawy i uderzyli do:
- Archiwum, Ksiąznicy, Muzeu i widzę, że ciąglę znajdują ciekawe miejsca gdzie znajdują perełki. W związku z tym, że jest to jednak cieżka praca (digitalizacja) nie mogą robić wszystkiego naraz i skupiają się na jednym temacie ale robią go zawodowo.

Więc jesli chcesz aby było więcej zdjęć, musisz nam pomóc. Znajdź, załatw, zapytaj, dowiedz się, sprawy organizacyjne - podanie, skanowanie itp postaramy się wesprzeć, ale dotrzeć do potencjalnych źródeł, uzyskać zgodę/przekonać właścicieli praw musisz zrobić.

Sam mam kilka miejsc i osób któe należy odwiedzić i mniej lub bardziej oficjalne z nimi porozmawiać, ale nie mam czasu aby sie tym zająć...

Fakt - osobną sprawą jest uzyskanie zgody na p;ublikację, ale to już prosze zostawić sedinie. Nasza "pozycja" i to co robimy jak do tej pory nam tylko ułątiwała takie załatwianie.

Więc reasumując. Chcesz aby coś było lub wyglądało inaczej. Zrób to. NIekoniecznie fizycznie, moze telefon, moze utorowanie szlaku, namnierzenie źródła...

Bo jak wiemy z historii, samo "pomożecie ?" to za mało :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 22 gości