Dzielnice Szczecina

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 21 gru 2005, o 13:05

Spoko Yomi, Ty bierzesz Vor dem Königstor, a ja Vor dem Berliner Tor. Pasuje?

P.S.
Tekst o trąbie zarezerwowany jest dla sacka.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 21 gru 2005, o 13:25

Majowe ze Słonecznym połączyłbym tak jak było kiedyś - Krzekoszów. Bukowe niech zostanie - jest wyraźnie oddzielone od reszty :)
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 21 gru 2005, o 14:13

Jeszcze czego, Słoneczne odłączyło się właśnie od Klęskowa a ty tu chcesz Klęskowo do niego przyłączyć. Niedoczekanie :twisted:
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
dragon113
Posty: 131
Rejestracja: 8 lis 2004, o 12:01

Postautor: dragon113 » 21 gru 2005, o 14:19

Yomi pisze: Szanowny kolega zapomnial o Grabowie...
Torney - Twojej dzielnicy tez nie ma wiec mozesz spokojnie zacytowac swoj slawny tekst o trąbie kierowany zwyczajowo do ... Murdock'a ?
Co do Turzynu to rzeczywiście moje wielkie niedopatrzenie za co PRZEPRASZAM !!! Uważam nawet iż pod tą dzielnicą możnaby w ostateczności umieścić Kaliny jako np Górny Turzyn lub coś takiego.

Natomiast Grabowo pominołem specjalnie gdyż nawet mieszkańcy tej dzielnicy mówia iż mieszkają w Śródmieściu lub na Gontyny albo koło stoczni. Nazwa to potocznie w Szczecinie raczej nie funcjonuje.

Ciekawy eksperyment mogłoby przeprowadzić jakieś szczecińskie czasopismo pytając Szczecinian jakie dzielnice znają w swoim mieście i w jakiej mieszkają (musieli by podać ulicę gdzie zamieszkują). Ciekawych rzeczy byśmy się dowiedzieli. I może po tej ankiecie NOWY (nie wymieniam nazwisk aby nie być posądzonym o politykierstwo) prezydent miasta zrobiłby z dzielnicami porządek.

Pozdrawiam.
dragon113
Posty: 131
Rejestracja: 8 lis 2004, o 12:01

Postautor: dragon113 » 21 gru 2005, o 14:28

Gambit pisze:Majowe ze Słonecznym połączyłbym tak jak było kiedyś - Krzekoszów. Bukowe niech zostanie - jest wyraźnie oddzielone od reszty :)
Panowie bez przesady nie rozmawiamy o osiedlach ale o podziale na dzielnicę który miałby ułatwić administrowanie miastem. Dla większości mieszkańców pochodzących z właściwego brzegu Odera, Majowe, Słoneczne, Bukowe to jedno pojęcie geograficzne, kojarzone z blokowiskami. Ponadto te osiedla mają wspólne interesy ekonomiczne (podobnie jak zabudowywane Kijewo) dlatego powinno się je traktować jako jedną dzielnicę.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 21 gru 2005, o 15:53

dragon113 pisze:Co do Turzynu to rzeczywiście moje wielkie niedopatrzenie za co PRZEPRASZAM !!! Uważam nawet iż pod tą dzielnicą możnaby w ostateczności umieścić Kaliny jako np Górny Turzyn
Górny Turzyn - dobre....
Niech no Torney pojawi sie na swojej dzielni na Kaliny :-)
woos
Posty: 47
Rejestracja: 5 sty 2005, o 19:56
Lokalizacja: Łękno

Postautor: woos » 21 gru 2005, o 16:34

Będąc niedawno w Wydziale Architektury i Adm. Budowlanej UM w jednym z pokoi widziałem mapę z zaznaczoną dzielnicą "Westend" reszta nazw była polska.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 21 gru 2005, o 16:41

dragon113 pisze:Uważam nawet iż pod tą dzielnicą możnaby w ostateczności umieścić Kaliny jako np Górny Turzyn lub coś takiego.
Łehehehehehehhehehehehhehehehehehehhe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:.

Wiele można przypisać do mojej dzielnicy: Alt-Torney, Torney, Neu-Torney, fragment dzisiejszego Pogodna, ale raczej nie to rozkoszne blokowisko :wink:.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 21 gru 2005, o 16:50

Torney pisze:to rozkoszne blokowisko :wink:.
Te, bo jak cie z chlopakami z tego rozkosznego wjazd na dzielnie zrobimy to zobaczysz...
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 21 gru 2005, o 16:58

Busol pisze:Te, bo jak cie z chlopakami z tego rozkosznego wjazd na dzielnie zrobimy to zobaczysz...
Te, chyba miłych panów z Pocztowej jeszcze nie miałeś okazji poznać. Ich sekretem jest mistyczny napój o tajemnej nazwie "Wino" kupowany w zaprzyjaźnionym, a więc płacącym niższe składki, warzywniaku. Napój ów daje im kosmiczną siłę i dar przekonywania, ale i bez niego uważani są za mistrzów asertywności.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 21 gru 2005, o 18:48

Torney pisze:Te, chyba miłych panów z Pocztowej jeszcze nie miałeś okazji poznać.
Ja już niektórych znam: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Kubuś Rozpruwacz, Dwutygodnik Miś, Tormiś, Bareja-Miś...
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 21 gru 2005, o 18:48

Domagam się uwzględnienia nazwy Bałdynko. Nie, żeby tam coś godnego uwagi było na tym Bałdynku, ale tam mieszka nasza portalowa Matka Polka - Madame de Frauendorf.
dragon113 pisze:Grabowo pominołem specjalnie gdyż nawet mieszkańcy tej dzielnicy mówia iż mieszkają w Śródmieściu lub na Gontyny albo koło stoczni. Nazwa to potocznie w Szczecinie raczej nie funcjonuje.
Buehehehehehe. Zakapiorów nie jest godny nazwy dzielnicy. Buehehehehe...
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 21 gru 2005, o 19:02

Bachinstitut pisze:Buehehehehehe. Zakapiorów nie jest godny nazwy dzielnicy. Buehehehehe...
Bardzo proszę nie naśmiewać się z Grabowa. To bardzo miła dzielnica, tylko że jak latem pojawiłem się tam w garniturze, to myśleli że jestem z przyszłości.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 21 gru 2005, o 19:52

Torney pisze:
Bachinstitut pisze:Buehehehehehe. Zakapiorów nie jest godny nazwy dzielnicy. Buehehehehe...
Bardzo proszę nie naśmiewać się z Grabowa.
Ależ kto tu się nabija!
Sam wiesz, że w ostatnich tygodniach wyjątkowo skupiam się na pewnym arcyciekawym i tajemniczym miejscu na Grabowie. Materiały zebrane, skopiowane, poskanowane, teraz tylko trochę pracy i może wyjdzie z tego piękna sztuczka.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 21 gru 2005, o 20:14

Torney pisze:To bardzo miła dzielnica, tylko że jak latem pojawiłem się tam w garniturze, to myśleli że jestem z przyszłości.
Jestem z miasta, to widać
Jestem z miasta, to słychać
Jestem z miasta, to widać słychać i czuć


Trzeba było zabrać ze sobą dzwoneczki i kolorowe paciorki :lol:.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości