Podjuchy

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 19 wrz 2005, o 10:40

Aster pisze:Na tym kółku występowały kapele i śpiewały "droga Walerciu wsadzę Ci..."
Dodajmy, że chodzi o piórko do kapelusza.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Aster
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2005, o 09:54
Lokalizacja: Sydowsaue, Finkenwalde, Altdamm

Postautor: Aster » 19 wrz 2005, o 10:49

...złotą obrączkę na prawą rączkę" :-P
Awatar użytkownika
marpa
Posty: 227
Rejestracja: 23 gru 2004, o 10:52
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: marpa » 19 wrz 2005, o 13:51

:|
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2005, o 22:09 przez marpa, łącznie zmieniany 1 raz.
Murdock

Postautor: Murdock » 19 wrz 2005, o 20:07

w sumie 55 bis się przydaje, ale ma bardzo krótką trasę :) i jakoś jak ja nim jechałem kilka razy do kilka osób na krzyż zaledwie jechalo ;-) nie od razu Kraków zbudowano... większość takich osiedli wymaga inwestycji. Na pewno się ich doczekamy ale z ich rezultatów pewnie nie każdy będzie zadowolony.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 19 wrz 2005, o 20:32

Marpa > Ale o co Ci chodzi ? Bo nie zrozumielem nic z Twojego postu i tak jak napisalem wczesniej moim zdaniem nie wnosi on nic poza słowami i wielkimi literami oraz przyslowami do dyskusji ?
No i nie widze zwiazku z danwym Szczecinem...

No i mam prosbe - pomyslow mamy wiele i naprawde nie potrzeba kolejnych. Cierpimy za to na brak ludzi do realizacji tych juz bardzo realnych...
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 30 wrz 2005, o 16:43

Nie chciałem tworzyć nowego wątku - wiec wrzucę tutaj. Pare zdjęć z uporzadkowanego (trochę) cmentarza na Lechickiej
Załączniki
Lechnicka 3.JPG
Lechnicka 2.JPG
Lechnicka 1.JPG
Awatar użytkownika
marpa
Posty: 227
Rejestracja: 23 gru 2004, o 10:52
Lokalizacja: SZCZECIN

i proszę :)

Postautor: marpa » 4 paź 2005, o 14:46

Obrazek
2005-10-04, Sebastian Wypych

"Odświeżyć" Podjuchy

Być może już niedługo szczecińskie Podjuchy będą wyglądały zupełnie inaczej niż dziś - Urząd Miasta ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji rewitalizacji Podjuch. Będzie rynek, nowy dom kultury oraz przystań pasażerska. Takie są plany. Mieszkańcy Podjuch są zadowoleni, ale nie bardzo wierzą że obietnice się spełnią. Dziś ich dzielnica to - jak sami mówią - to zapomniany kawałek miasta. Podjuchy zostały włączone do ogólnego programu rewitalizacji miasta. I są nawet na to pieniądze, zapisane w przyszłorocznym budżecie i wieloletnim planie inwestycyjnym - a pierwsze prace powinny rozpocząć się za rok - tłumaczy przewodnicząca Rady Osiedla Teresa Szymnik. Rozstrzygnięcie konkursu na początku grudnia. Warunkami tego konkursu zainteresowało się już 30 zespołów architektonicznych z całej Polski. Szczegóły na stronie www.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 4 paź 2005, o 15:33

Takie są plany
mam pod ręką cały kanon takich planów, od 1945 do teraz, zacytować i poddać analizie?
Mieszkańcy Podjuch są zadowoleni, ale nie bardzo wierzą że obietnice się spełnią
ja też nie wierzę, tzn inaczej - przestałem się łudzić.
I są nawet na to pieniądze, zapisane w przyszłorocznym budżecie i wieloletnim planie inwestycyjnym - a pierwsze prace powinny rozpocząć się za rok
No nie dajmy się otumanić. Często się tak pisze, a później okazuje się, że była tylko zaliczka na realizację, że myślano że znajdzie się sponsor... No jak było z Trasą Zamkową? Były pieniądze? Były, ale tylko część, z budżetów rocznych wypadały rok po roku znaczne kwoty - dlatego tak się ciągnęło...

Mimo to, fajnie że odświeżyłeś wątek :)
Awatar użytkownika
marpa
Posty: 227
Rejestracja: 23 gru 2004, o 10:52
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: marpa » 4 paź 2005, o 16:00

Finki wybacz, ale wyszedł dualizm, czyli pesymistyczny optymista :wink:
Natomiast ja jestem sobie małym misiem ... :arrow:
przesadnym optymistą i uważam, że takie podejście jest lepsze :D

PS
a chyba się zgodzisz, że z niczego nic nie wyjdzie (bo i niby z czego),
a od pomysłu droga do przemysłu, bo czym więcej pomysłów, tym większa szansa, że z któregoś coś wyjdzie :idea:
Finki pisze:
Mieszkańcy Podjuch są zadowoleni, ale nie bardzo wierzą że obietnice się spełnią
ja też nie wierzę, tzn inaczej - przestałem się łudzić.
Łódź ładne miasto, a poważnie, to klucz tkwi w mentalności tzn. w niedowiarkach.

Apropos sedina.pl, to jak było :?: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 4 paź 2005, o 16:15

Ale sedina.pl to jest portal a Podjuchy to jest osiedle.

Na portalu wypowiadamy się i podejmujemy jakieś drobne inicjatywy, nikt nas za to nie rozlicza (nadzoruje Admin), w każdj chwili mozna odejsc - bez konsekwencji. W przypadku osiedla Podjuchy sprawa jest bardziej formalna, wymienię tylko dla przykładu pasmo zależności (Podjuchy są zależne od... i te sprawy).
Finki wybacz, ale wyszedł dualizm, czyli pesymistyczny optymista
ja jestem realistą, czyli coś z pogranicza opty i pesymizmu.
Natomiast ja jestem sobie małym misiem ...
małe misie nie są zwolnione od myślenia, pamietasz jak Kubuś utknął dupką w swoim domku? (czy tam w domku królika, nie pamiętam szczegółów) :wink:
a chyba się zgodzisz, że z niczego nic nie wyjdzie (bo i niby z czego),
eee, różnie bywa. Tzn to, że mamy demokrację nie oznacza wcale, że kazdy ma wpływ na to co się wyrabia. Ja nie chciałem kolejnych hiperekstramarketów!!!

Łódź ładne miasto, a poważnie, to klucz tkwi w mentalności tzn. w niedowiarkach.
Ładne. A poważnie, niedowiarek też dużo od siebie daje - gdyby nie wątpliwości, ewolucja koła stanęła by na etapie koła bez opony...

Aha, nie jestem niedowiarkiem. :D
Awatar użytkownika
marpa
Posty: 227
Rejestracja: 23 gru 2004, o 10:52
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: marpa » 4 paź 2005, o 16:43

Finki pisze:Ale sedina.pl to jest portal a Podjuchy to jest osiedle.
Tyle, że mi szło o to iż sedinka też rozkręcała się niemrawo, ale z czegoś (patrz inicjatywy kilku hobbystów) coś powstało i dalej rośnie w siłę :D
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 4 paź 2005, o 17:15

marpa pisze:
Finki pisze:Ale sedina.pl to jest portal a Podjuchy to jest osiedle.
Tyle, że mi szło o to iż sedinka też rozkręcała się niemrawo, ale z czegoś (patrz inicjatywy kilku hobbystów) coś powstało i dalej rośnie w siłę :D
aha... teraz jasne... Tylko skala troszkę inna.
Murdock

Postautor: Murdock » 5 paź 2005, o 11:03

Zrobiłem wczoraj trochę fotek w Podjuchach. Nie za wiele zachwycających rzeczy bo i mało czasu miałem no i byłem już grubo po południu i za dużo podejrzanych typów się kręciło. Najwazniejsze zmiany jakie zauważyłem od ostatniego czasu to całkowite zburzenie obiektu na Krzemiennej (zamiast remontować wolą burzyć a to był przedwojenny obiekt) oraz zniknięcie metalowych płotków w parku na Sieradzkiej, przed wojną tam był cmentarz. Szkoda.... a tak chciałem zdjęcia tego zrobić. W tym parku chciałem też zrobić zdjęcia płyt niemieckich nagrobnych ale za dużo dresiarzy tam siedziało to się ulotniłem. Finki, jak będziesz mial kompa sprawnego to daj znać to Ci udostępnię te foty do wglądu może coś się przyda do galerii.
Awatar użytkownika
marpa
Posty: 227
Rejestracja: 23 gru 2004, o 10:52
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: marpa » 5 paź 2005, o 11:33

Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 5 paź 2005, o 15:44

zburzenie obiektu na Krzemiennej (zamiast remontować wolą burzyć a to był przedwojenny obiekt)
tu się akurat zgadzam, budynek nadawał się tylko do rozbiórki.

Co do fotek, to ja się zgłoszę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości