Wpis na temat 5 VII w księdze gości...

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Dorian

Wpis na temat 5 VII w księdze gości...

Postautor: Dorian » 5 lip 2005, o 18:39

Przed chwila, gdy odwiedzilem ksiege gosci na stronie www.stettin-heimatkreis.de zobaczylem wpis, ktòry mnie strasznie wkurzyl, ze tak powiem, ale zobaczcie sami:

Oryginalny wpis:
Heute ist ein trauriger Gedenktag für Stettin, Pommern und ganz Deutschland. Stettin geriet - obwohl westlich der Oder gelegen - am 3.7.1945 unter "polnische Verwaltung". Barbarei, Mord, Terror und Vertreibung der deutschen Bevölkerung war die Folge als die Polen dort angelangten wohin ihre Propaganda schon vor dem Krieg zustrebte. 1939 hingen an den Straßen Polens Plakate die das neue Großpolen darstellen sollten. Einer der westlichsten Punkte war Stettin. 1989/90 unternahmen Kohl und Genscher absolut gar nichts um wenigstens einen Teil des von Polen okkupierten Landes durch Verhandlungen zurück zu gewinnen. Nicht einmal die westlich der Oder gelegenen Teile Vorpommerns. Aber die Geschichte ist kein festgeschriebenes Buch und ständig in Bewegung. Wer weiß vielleicht gibt es für Stettin doch noch mal Hoffnung.


na to moja odpowiedz:
Ich bin sehr tolerant, aber Ihre faschistische Äußerung, ist unter alle Würde. Durch solche Idi***n wie Sie kann die Welt kein Frieden finden. Sie, als Deutscher, welcher als Symbol für Terror, Imperialismus und Völkrehass in der ganzen Welt gilt, wagen es ein Land anzugreifen, welches zum gegebenen Zeitpunkt nicht einmal ein wort mitzureden hatte, verbal anzugreifen? Ihre Landsleute haben erst über 20% der polnischen Bevölkerung ermordet, Ihnen die Existenzen geraubt, nur um einem imperialistischem Wahn zu folgen. Und jetzt kommen Sie mit so einer Aussage? Verdammt nochmal, die Siegermächte spielten mit den Gedanken Deutschland entgültig nach 1945 von der Landkarte verschwinden zu lassen, seien Sie froh, dass die Welt Ihnen nicht dasselbe als Strafe angetan hat, was Deutschland Polen von 1939-1945. Gott bewahre, dass so etwas wie vor knapp 70 Jahren noch einmal irgendwo passiert, und Gott bewahre uns vor Leuten, wie Hans Kohnert!!!!
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Postautor: bronx » 5 lip 2005, o 18:47

a mógłbyś przetlumaczyć, choćby sens obu wypowiedzi 8)
[url=http://www.szczecinek.org][img]http://www.szczecinek.org/HotLink/gruss_aus1.png[/img][/url]
Dorian

Postautor: Dorian » 5 lip 2005, o 18:50

05.07. to smutny dzien dla Szczecina, dla Pomorza i dla calych niemiec...
Chodzi o warunki w 1945r. moze pomoze Tobie tytul, pod ktòrym gosc wyslal ten wpis: Der Tod sprach Polnisch - Smierc mòwila po polsku
Ostatnio zmieniony 5 lip 2005, o 19:05 przez Dorian, łącznie zmieniany 1 raz.
Dorian

Postautor: Dorian » 5 lip 2005, o 18:52

Sorry ze tak powiedzialem, ale tacy ludzie mnie wkurzaja jak .... nawet nie wiem co! :!:
FUFEK
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2005, o 13:10

Postautor: FUFEK » 5 lip 2005, o 19:21

Witam Szanowne Panie,Witam Szanownych Panow !!!
Ja pisze pod adresem mojego kumpla,poniewaz ja jako "MABULLA" zostalem z tego niby forum [troszkę kultury panie MABULLA - admin] za otwartosc. Ta cala banda z Travenmünde,Lübeck,zyje tylko Szczecinem przedwojennym. Zjawiaja sie raz na 10 lat i zawsze maja w tych [ta sama prośba - admin] to co bylo,nie akceptuja nowego. Do nowego podchodza z zapytaniem; dlaczego tego i tego juz nie ma!!!!!!Sentyment zaglusza czasami twardosc historycznej prawdy; SZCZECIN JEST POLSKI!!

I TO BY BYLO NA TYLE
Awatar użytkownika
sedina
Manzelka
Posty: 172
Rejestracja: 26 kwie 2004, o 10:36
Kontakt:

Postautor: sedina » 5 lip 2005, o 19:56

Pierwsza sprawa:
Dorian - My 5 VII odbieramy zupełnie inaczej niż nasi zachodni sąsiedzi. Dla nich była to strata ostatniej nadziei na uratowanie dla Niemiec ukochanego Stettina, ich rodzinnego domu. Dla Ciebie Szczecin jest miastem polskim, nigdy nie dana Ci była szansa, byś widział Stettin takim jaki był. Ja rozumiem Twój punkt widzenia, ale i punkt widzenia Niemców. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wypowiedzi uderzające w Twoje poczucie godności, a rozumiem że tak odebrałeś ten tekst, możesz jako miłośnik historii dyskutować. Ważne jednak, by dyskusja była na odpowiednim poziomie, bez fragmentów o idiotach itp. itd. Przedstawiaj swoje poglądy rzetelnie, ale i daj oponentowi zaprezentować swój punkt widzenia, bez przechodzenia od razu z dyskusji na poziom wymiany epitetów. Nie wiem czy udało Ci się zyskać poklask forumowiczów zamieszczeniem tego tekstu ze swoją odpowiedzią, mam spore wątpliwości. Tak czy owak nie życzymy sobie na forum słownictwa typu "zjeba**m", nawet jeśli dorzuciłbyś tam kilka gwiazdek więcej.

Druga sprawa:
Pan FUFEK czy też inny MABULLA proszony był już raz o to, by nie zabierać głosu na tym niby forum. Kolejna wypowiedź nawiązująca poziomem do poprzednich. Póki co ostrzegam. Później zostaje tylko ban.
FUFEK
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2005, o 13:10

Postautor: FUFEK » 5 lip 2005, o 20:12

[...]

Tu był post pana FUFKA czy tam MABULLI. Ponieważ nie wnosił on nic do dyskusji, a szkoda trochę miejsca na forum, niniejszym administracja pozwala sobie na wykorzystanie nieużytku, by serdecznie pozdrowić wszystkich forumowiczów - sedina.
Awatar użytkownika
sedina
Manzelka
Posty: 172
Rejestracja: 26 kwie 2004, o 10:36
Kontakt:

Postautor: sedina » 5 lip 2005, o 20:22

Ban nie będzie ograniczał się do pojedyńczych nicków. Jeśli ktoś dostaje takowego, to znaczy że zasłużył. Jeśli zaś nie potrafi wykorzystać kolejnej szansy i dalej wypisuje głupoty, to jedno ostrzeżenie i tak było aktem dobroci ze strony administracji. Klonowi pana MABULLI również dziękujemy.
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 5 lip 2005, o 20:29

sedina pisze:Ważne jednak, by dyskusja była na odpowiednim poziomie, bez fragmentów o idiotach itp. itd. Przedstawiaj swoje poglądy rzetelnie, ale i daj oponentowi zaprezentować swój punkt widzenia, bez przechodzenia od razu z dyskusji na poziom wymiany epitetów.
Ja będę bronić Doriana, bo wypowiedź, którą zacytował, nie miała nic wspólnego z rzeczowością. Czasami trzeba ostro zareagować.
Awatar użytkownika
sedina
Manzelka
Posty: 172
Rejestracja: 26 kwie 2004, o 10:36
Kontakt:

Postautor: sedina » 5 lip 2005, o 20:38

Rozumiem wzburzenie, chęć dyskusji, nie rozumiem wyzwisk.
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 5 lip 2005, o 22:09

A o czym tu dyskutować? Panu niejaki Goebbels zrobił wodę sodową z mózgu w związku z czym gość składa atrakcyjne oferty handlowe w bardzo nowatorskiej formie.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 5 lip 2005, o 23:45

Dorian - przetłumacz to co ktoś napisał i to co Ty napisałeś. Bo na razie dyskusja ogranicza się do osób znających niemiecki i widzących słowo idiot
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 6 lip 2005, o 00:08

Krasiu pisze:Dorian - przetłumacz to co ktoś napisał i to co Ty napisałeś. Bo na razie dyskusja ogranicza się do osób znających niemiecki i widzących słowo idiot
Na przełomie 1989/90 Kohl i Genscher nie uczynili absolutnie nic, żeby przy pomocy pertraktacji odzyskać przynajmniej część okupowanego przez Polskę terytorium.
Wystarczy ten fragment?
Awatar użytkownika
Fitek-69
Posty: 1109
Rejestracja: 2 mar 2005, o 15:43
Lokalizacja: Hohenkrug/Buchholz
Kontakt:

Postautor: Fitek-69 » 6 lip 2005, o 01:20

Przeczytałem zawartość jednego postu, i jak wiele można wywnioskować z kilku wpisów. Spotkały się dwie choroby co się zowią Szowinizm, jedna mieszka w Niemczech, a druga w Polsce i na te dwie choroby nie ma lekarstwa, jest jak robak który ciągle drąży. Musimy z nią żyć i tylko tolerancja i zdrowy rozsądek pozwolą ją wyplewić. Mimo że nie pochwalam takich zachowań, aczkolwiek zawsze podoba mi się Polska Duma Narodowa - Brawo Dorian za celny strzał.
Awatar użytkownika
spimac
Posty: 808
Rejestracja: 12 cze 2004, o 21:50
Lokalizacja: Szczecin/Birmingham UK

Postautor: spimac » 6 lip 2005, o 10:50

Czytam to wszystko a szczególnie wypowiedzi/ cytaty/ ze strony niemieckiej, też mnie to wkurza ale... Zawsze w rozmowach z niemcami na temat utraconych przez nich ziem mówiłem im, że wszystkie pretensje kierowane palcem wskazującym trzeba najpierw kierować w swoją stronę. Pretensje powinni mieć do swoich czyli Hitlera et consortes a w szczególności do siebie, za swoją nieudaczność w tej wojnie. I trzeba im cytować ich samych Zwycięzca bierze to co chce. Koniec. Za wszelkie zniszczenia w tym i Stettina odpowiedzialni sa tylko Niemcy. Zastanawiam się jak długo jeszcze trzeba będzie im / niemcom / to tłumaczyć?
_________________
Erich-Falkenwaldergesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości

cron