Co ludzie mówią... 5 lipca

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Fitek-69
Posty: 1109
Rejestracja: 2 mar 2005, o 15:43
Lokalizacja: Hohenkrug/Buchholz
Kontakt:

Postautor: Fitek-69 » 5 lip 2005, o 00:38

A wokół tej zbliżającej się daty kręci się cała akcja 60-siąt lat państwowości Polskiej i moim skromnym zdaniem jest to dobra nazwa dla tego święta..
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 5 lip 2005, o 00:40

Bachinstitut pisze:
Torney pisze:choć wolałbym mieszkać przy Zielonej :wink:.
A ja na Placu!
Zimą, bez centralnego, szybko byś zatęsknił za Independance Street w obecnej postaci :)
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 5 lip 2005, o 12:20

Krasiu pisze:Zimą, bez centralnego, szybko byś zatęsknił za Independance Street w obecnej postaci :)
Nienawidzę upałów.
Uwielbiam zimę.
Nie zatęskniłbym za centralnym. Nigdy...
Awatar użytkownika
jott
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 2005, o 16:04
Lokalizacja: Szczecin-Załom

Postautor: jott » 5 lip 2005, o 16:07

Przepraszam, że mój pierwszy post jest trochę nie na temat, ale...
5 lipca zawsze kojarzy mi się z moimi urodzinami :-) i jestem bardzo zadowolony, że w Szczecinie jest taka ulica :-)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 5 lip 2005, o 18:24

jott pisze:Przepraszam, że mój pierwszy post jest trochę nie na temat, ale...
5 lipca zawsze kojarzy mi się z moimi urodzinami :-) i jestem bardzo zadowolony, że w Szczecinie jest taka ulica :-)
Pozdrawiam
Wszystkiego najlepszego :D.
Dorian

Postautor: Dorian » 5 lip 2005, o 19:00

Ja ròwnierz zycze wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! :D
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 5 lip 2005, o 22:50

i zapraszamy do dyskusji bo jak widać jesteśmy bardzo mili :)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 17 lip 2005, o 20:52

Jako ze zwiedzałwem dziwne tereny Bieszczad o nieustalonej rdzennosci (akcja wisła czy zmiana granicy PRL w 1951 roku - wiedział ktoś ze tak było - ja nie), chciałbym prości aby w tym wątku streścić mi jak przebiegły 5 lipca w szczecinie - prosze tez o informacje polityczne :-) w sensie jak politycy spedzili i co sie działo..
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 17 lip 2005, o 21:05

Busol pisze:zmiana granicy PRL w 1951 roku - wiedział ktoś ze tak było
Tak. Nam się dostały m.in. Ustrzyki Dolne, a Ivan przejął m.in. Zabuże. W razie czego mam odpowiednią mapkę.
george1
Posty: 26
Rejestracja: 31 gru 2004, o 16:40
Lokalizacja: FRAUENDORF

Postautor: george1 » 17 lip 2005, o 21:24

5 lipca -wyzwolenie, odzyskanie,powrot do maciezy i cala masa innych okreslen ,mniej lub bardziej patetycznych... to zeby nikogo nie urazic , ale moim zdaniem to ..pulp Fiction! Ot- zakret historii ze wszystkimi konsekwencjami dla bedacymi w owym czasie w miescie narodowow.Pokolenie starszych juz dzisiaj ludzi a wowczas osadnikow z Wilna, Lwowa mowili ze to miasto .... WYZYSKANE. Moze cos w tym jest?!Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 17 lip 2005, o 23:27

Busol pisze:Jako ze zwiedzałwem dziwne tereny Bieszczad o nieustalonej rdzennosci (akcja wisła czy zmiana granicy PRL w 1951 roku - wiedział ktoś ze tak było - ja nie), chciałbym prości aby w tym wątku streścić mi jak przebiegły 5 lipca w szczecinie - prosze tez o informacje polityczne :-) w sensie jak politycy spedzili i co sie działo..
Streszczenie 5 lipca:
- uroczysta sesja Rady Miasta w auli Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Cukrowej. Podczas niej pokaz filmu o Szczecinie zrobionego przez TVP Szczecin na zlecenie Rady Miasta (puścili dziś, w niedzielę w TVP3). Po sesji prezydent Jurczyk udaje się do szpitala, skąd po serii wieści ocierających się o zgon, wychodzi (było pytanie o polityków więc donoszę). Sesja z udziałem około setki pionierów Szczecina.
- Otwarcie wystawy w Muzeum Narodowym (gorąco polecam, kapitalna!)
- Godzina 17. – złożenie wieńców pod pomnikiem Czynu Polaków
- Z rzeczy mniej oficjalnych – GW z jakąś cukiernią zorganizowała wielki tort, który został pokrojony na kawałki i zjedzony (nawet przez tych, którzy nie bardzo wiedzieli o co chodzi z tym 5 lipca :D
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 17 lip 2005, o 23:40

Krasiu pisze:- uroczysta sesja Rady Miasta w auli Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Cukrowej.
Krakowskiej!
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 17 lip 2005, o 23:43

Torney pisze:
Krasiu pisze:- uroczysta sesja Rady Miasta w auli Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Cukrowej.
Krakowskiej!
A bo mi się myli. Wejście do wieżowca od Cukrowej, do auli od Krakowskiej. I pomysleć, że miały tam być szczecinskie redakcje (Głos i Kurier), a tam gdzie aula drukarnia...
Awatar użytkownika
skorpion
Posty: 256
Rejestracja: 11 sty 2005, o 09:54
Lokalizacja: 5. Lipca/Grunstrasse

Postautor: skorpion » 2 sie 2005, o 13:38

Krasiu pisze: Streszczenie 5 lipca:
- uroczysta sesja Rady Miasta w auli Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Cukrowej. Podczas niej pokaz filmu o Szczecinie zrobionego przez TVP Szczecin na zlecenie Rady Miasta (puścili dziś, w niedzielę w TVP3). Po sesji prezydent Jurczyk udaje się do szpitala, skąd po serii wieści ocierających się o zgon, wychodzi (było pytanie o polityków więc donoszę). Sesja z udziałem około setki pionierów Szczecina.
- Otwarcie wystawy w Muzeum Narodowym (gorąco polecam, kapitalna!)
- Godzina 17. – złożenie wieńców pod pomnikiem Czynu Polaków
- Z rzeczy mniej oficjalnych – GW z jakąś cukiernią zorganizowała wielki tort, który został pokrojony na kawałki i zjedzony (nawet przez tych, którzy nie bardzo wiedzieli o co chodzi z tym 5 lipca :D
5 lipca 2005 miała też nieoficjalna impreza na ul. 5 lipca :mrgreen: kilka osób też nie do końca widziało co oznacza ta data ale zostało im to wyklarowane... :twisted:
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 2 sie 2005, o 14:35

O proszę, skorpion też z Grünstraße :).
Erich-Falkenwaldergesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości