Ma ktoś zdjęcia Os. Słonecznego ???????

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Ma ktoś zdjęcia Os. Słonecznego ???????

Postautor: konger » 16 cze 2004, o 09:12

A chodzi mi o zdjęcia sprzed 1990r. Szczególnie lata 70. i 80. ale mogą być wcześniejsze... Z tamtego okresu w książce mam chyba 2 czy 3 zdjęcia, a chciałbym zobaczyć jak to wszystko wyglądało zanim powstało osiedle...

Pozdro
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 16 cze 2004, o 09:32

Coś się znajdzie.
Przy okazji dodam, że jak już uporamy się ze zdjęciami starego Szczecina, planuje do końca roku uruchomić galerię Szczecina powojennego właśnie z lat 1945 - 2000 a tam n pewno znajdzie się słoneczne i okolice
Gość

Postautor: Gość » 16 cze 2004, o 13:40

Oki, bêdê czeka³... Chyba, ¿e masz niedu¿o tych zdjêæ to mo¿e w wolnej chwili podes³a³by¶ na maila ? jak ju¿ bêdê po wszystkim - zeskanujê te zdjêcia, o których wspomina³em...
Gość

Postautor: Gość » 16 cze 2004, o 17:17

Mogê odszukaæ zdjêcia z wmurowania kamienia wêgielnego pod osiedle Bukowe. AS
Gość

Postautor: Gość » 16 cze 2004, o 20:58

O z bukowego!
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 17 cze 2004, o 10:54

Tak odchodząc delikatnie od tematu... Mówi się "kamienia węgłowego" a nie węgielnego... Gdyż węgłowy oznaczał narożny - narożnik budynku... Ale oczywiście prośba jest i jeśli możesz to poszukaj tych zdjęć...
.:konger:.

One life. Live it.
Gość

Postautor: Gość » 3 lip 2004, o 11:22

znalaz³em pocz±tki koscio³a-sanktuarium na S³onku : http://www.fatima.szczecin.pl/index.php ... ll&album=3
Gość

Postautor: Gość » 3 lip 2004, o 11:24

zapomnia³em dodaæ ¿e s± to fotki z 87/88 r.
A.
Gość

Postautor: Gość » 4 lip 2004, o 18:32

Adam_R

A znajdzie sie cos ze Zdroji ?
amacieje
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2004, o 17:32
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: amacieje » 5 lip 2004, o 13:36

To ja tez poprosze :)
Szczegolnie ze Slonecznego ale Bukowe przy petli tez chetnie.
AS

temacik

Postautor: AS » 6 lip 2004, o 18:23

konger pisze:Tak odchodz±c delikatnie od tematu... Mówi siê "kamienia wêg³owego" a nie wêgielnego... Gdy¿ wêg³owy oznacza³ naro¿ny - naro¿nik budynku... Ale oczywi¶cie pro¶ba jest i je¶li mo¿esz to poszukaj tych zdjêæ...
Wtedy mówi³o sie i pisa³o "kamieñ wêgielny" - mo¿e dzi¶ to brzmi inaczej, a ja jestem cz³owiek starej daty; ...... tylko, ¿e dzi¶ nie wmurowujesiê kamieni wegielnych, wróæ!!!, w³a¶nie przeczyta³em (Kurier Szcz. 06.07.2004 nr 130, str. 5): "Wmurowano kamieñ wêgielny". Prof Miodek zdaje siê te¿ co¶ kiedy¶ na ten temat mówi³. pzdr. AS
post scriptum: zdjêæ bêdê szuka³, zeskanujê i prze¶lê na stronê. AS
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 17 lip 2004, o 01:00

Zdjęcia sanktuarium miłe dla oka... Tym badziej, że od 86r. mieszkam na Słonecznym... Choć niewiele pamiętam z tamtego okresu...

Co do tego kamienia; faktycznie, zwykle wszyscy mówili węgielny, jednak nawet Pani prowadząca w Kurierze dział o poprawnej polszczyźnie wspominała jakiś czas temu, że to musi być węgłowy (narożny, narożnik), prof. Miodek też o tym mówił, dlatego wszystkie przypadki "wmurowano kamień węgielny" są napisane z błędem... Taka dygresja, ale warta uwagi...
.:konger:.

One life. Live it.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron