Miejsca naprawdę magiczne

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 1556
Rejestracja: 11 maja 2004, o 18:00

Miejsca naprawdę magiczne

Postautor: Sławek » 16 mar 2005, o 22:18

Zdjęcie z galerii Bacha.
Magia, nic więcej...
takich miejsc żal mi bardziej niż niejednej kamienicy na Starym Mieście.
Pozdrawiam - Sławek
Załączniki
04%20-%20Falkenwaldenstra%DFe%20zwischen%20Schallehnstra%DFe%20und%20Werderstra%DFe.jpg
Erich-Falkenwaldergesellschaft
-------------------------------------
GG 1424935
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 16 mar 2005, o 22:27

Co takiego? Taki tam zwykły Erich.
A mnie żal każdej rudery na Altstadt i Lastadie. Każdej psiej budy, każdej zasmrodzonej rzeźni na Hünerbeinstraße, każdego obszczymurku obsikanego przez koty i każdego nawet najgigantyczniejszego szczura... Po prostu żal z całą świadomoscią ohydy, która się za tym kryła.
Westend - wiadomo - był ładny. Dobrze, że chociaż on się ostał...
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 1556
Rejestracja: 11 maja 2004, o 18:00

Postautor: Sławek » 16 mar 2005, o 22:39

OK. Ja wiem, że kochasz Altstadt. I że znasz tam każdą sławojkę w kazdej oficynie w każdym podwórku przy każdej ulicy.
Ale to zdjęcie ma niesamowity klimat. Nie powiesz że nie.
Podobnie jak sdjęcie Odzieżowej, o którym kiedyś dyskutowaliśmy na forum, a które dla przypomnienia i poprawienia sobie nastroju wrzucam poniżej.
Tak więc przy całym szacunku dla zasmrodzonej rzeźni na Hünerbeinstraße - pozachwycajmy się czasem zwykłym Erichem :D
pozdrawiam - Sławek :D
Załączniki
t_odziezowa.jpg
Erich-Falkenwaldergesellschaft
-------------------------------------
GG 1424935
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 16 mar 2005, o 22:42

Sławek pisze:Tak więc przy całym szacunku dla zasmrodzonej rzeźni na Hünerbeinstraße - pozachwycajmy się czasem zwykłym Erichem :D
pozdrawiam - Sławek :D
Z Tobą - zawsze. I z wszystkimi z tego forum.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 16 mar 2005, o 22:54

Na mnie osobiści to zdjęcie robi wrażenie i posiada jakis klimacik. Takie coś "innego"
Załączniki
no_04%20-%20Oberwiek.jpg
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 16 mar 2005, o 22:59

Od lat marzy mi się, że ktoś zdolny dokona rekonstrukcji Altstadt w 3-D. Coś w tym stylu: http://www.neue-reichskanzlei.de/downloadD.html http://www.neue-reichskanzlei.de/technicalD.html
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 17 mar 2005, o 00:04

Bachinstitut pisze:Co takiego? Taki tam zwykły Erich.
A mnie żal każdej rudery na Altstadt i Lastadie. Każdej psiej budy, każdej zasmrodzonej rzeźni na Hünerbeinstraße, każdego obszczymurku obsikanego przez koty i każdego nawet najgigantyczniejszego szczura... Po prostu żal z całą świadomoscią ohydy, która się za tym kryła.
Westend - wiadomo - był ładny. Dobrze, że chociaż on się ostał...
a mi żal tych planów podziemi szczecina, schronów i innych obiektów przez niemców przebudowanych dla celów wojennych których niemam :(

żal mi tuneli nieodkrytych,żal mi przejśc zamurowanych,żal mi tuneli wysadzonych lub zasypanych, żal mi tych ludzi którzy dalej robią z tego wszystkiego tajemnice

żal mi iż takie piękne samochody jak Stoewer już w Szczecinie niepowstają, żal mi Junaków których tyle by mogło być i się nieudało, żal mi tych rajdów moto-crosowych których niewidziałem i niezobacze na al.wojska polskiego,

żal mi niepodnoszącego się już mostu Długiego,wieży Bismarcka z dnia na dzień popadającej w większą ruinę, żal mi ze huta tak marnie prosperuje a blachy dla stoczni sie w innych miastach kupuje

żal mi ulicznych wyścigów motorowych których już niema

no i jeszcze jest mi żal tego że na ul.Krasińskiego zlikwidowano Bar "Placuś a teraz stoi tam ogróek piwny

..... a takie dobre tam frytki i placki ziemniaczane były
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 17 mar 2005, o 06:26

żal mi map sztabowych z 1945, żal mi map topograficznych, żal mi podziemi i fantów w nieodkrytych tuneli które tylko czekają aż ktos je wyszpera...........żal mi starych fur, brudnych elewacji kamienic,pustych lub zabudowanych prl-owskimi blokami miejsc po kamienicach, żal mi śladów po ostrzale w elewacji kamienic........dobra nie rozpisuje sie bo to tylko 1/93 spisu:]
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Sernic
Posty: 27
Rejestracja: 31 sty 2005, o 11:23

Magiczne miejsca

Postautor: Sernic » 23 mar 2005, o 23:53

Mi też żal dawnego Szczecina i dlatego dzięki naszemu portalowi udaje się go ocalić. Wiem, ze to głupie i niewykonalne, ale gdybym miał okazję pzrenieść się w pzreszłość, to wybrałbym właśnie Szczecin około roku 1920. Lata 30. byłyby zbyt niebezpieczne ale 20. dlaczego nie?
A propos przeszłości. Polecam stary gmach WNEiZ US na Mickiewicza. Byłem tam niedawno i po remoncie jest tam wspaniale. Odtworzono wszystko starannie i finezyjnie i czuję się tam jakbym pojechał wehikułem czasu. Na niektórych piętrach zostały jeszcze slady powojennych zaniedbań- szara olejnica- i tam szczególnie widać co wspaniałego zrobiono. Gratulacje dla władz US i tego Wydziału.
Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
ano69
Posty: 33
Rejestracja: 20 wrz 2004, o 12:15
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: ano69 » 12 kwie 2005, o 10:48

Bartosz pisze:Od lat marzy mi się, że ktoś zdolny dokona rekonstrukcji Altstadt w 3-D. ...
Tia, widziałem i zabrakło mi tu spacerujacego pana w meloniku pod ręke z panią w długiej sukni i kapelusiku na głowie. A na tym drugim 3D przed podjazdem powinien stać zaprzęg 4 koni. O! To by dopełniło całości!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 32 gości

cron