Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: PKa » 8 lis 2015, o 05:50

Widok byłby, gdyby nie przesłonięcie wybudowanego już budynku. Nie wiem czy tylko ja nie rozumiem - możliwe - ale niczego jak dla mnie nie wykazałeś!
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: PKa » 8 lis 2015, o 09:19

Nie doczytałem wcześniej, że datowanie zdjęcia to koniec lat '80, co implikuje że jezdnia w dół powinna dalej istnieći powinna być dostępna w aplikacji google street. Wskaż ją "ekspercie" M.Samek wraz z budynkiem widocznym na zdjęciu i wszystko będzie jasne!
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: MariuszSamek » 8 lis 2015, o 14:07

Jezdnię w dół (Ofiar Oświęcimia) oraz istniejący budynek (czteropiętrowiec) pokazałem w moim pierwszym poście - zachęcam do ponownej lektury.

A teraz uwaga - "rewelacyjne wieści" - czyli coś co już było widać lecz teraz pokazane na łopacie. Załaczam chyba jedyny widok ze Street View, gdzie widać choć trochę wieżowiec w oddali:
1. Proporcje się zgadzają czyli to widok z odpowiedniego dystansu.
2. Latarnia - ta sama.
3. Ofiar Oświęcimia leci w tym miejscu w dół, po czym do góry i dokładnie widać to na starym zdjęciu: czteropiętrowiec stoi już w miejscu na lekkim podwyższeniu. Na Rynkowej nie ma takiej sytuacji, tam czteropiętrowce stoją na wypłaszczeniu w dole.

W drugim pliku dodaję jeszcze rzut na którym widać porównanie odległości z widoku z Ofiar Oświęcimia vs z Rynkowej. Z tej drugiej strony rzeczony wieżowiec nie byłby widoczny w takiej wielkości. Nie wspomnę też o latarni...
Załączniki
Ofiar2.png
Ofiar3.png
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: PKa » 8 lis 2015, o 14:14

Faktycznie, wystarczy nawet latarnia...przyznaję rację i gratuluję!
irekbr
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2016, o 12:18

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: irekbr » 2 lut 2016, o 15:55

Busol pisze:Co prawda to nie ZDiTM ale szykuje się fajna paczka zdjęc od Jazzka w podobnym klimacie.
Prośba o potwierdzenie moich przypuszczeń.

Gdzie to jest ?
Odpowiedź jest jedna- to są tereny bodajże po jakieś fabryce -dokładnie róg Ofiar Oświęcimia a Cyryla i Metodego. Wiem bo mieszkałem tam przez 35 lat- pamiętam te ogrodzenia i budowę wieżowców w tym miejscu, która ciągnęła się w nieskończoność. chodziliśmy na te budowę kraść karbid.
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: mirekjot » 24 kwie 2018, o 21:01

MariuszSamek pisze: 17 maja 2015, o 20:32
irs6 pisze:026.01 jest to al,Wyzwolinia w tle budynek tzw.Nowe warpno pezy pezejściu podziemnym
Układ okien i balkonów oraz odległość od ulicy nie pasuje. Wg. mnie to Wojska Polskiego, o tu:

https://www.google.pl/maps/@53.429925,1 ... jXKLiQ!2e0
Wedlug mnie to tez nie tu. Al. Wojska Pol. i owszem. Ale wiezowiec z widoku linkowanego z Google powstal wczesniej, niz ten widoczny na foto 026.01, gdy tramwaje aleja Wojska Pol. jeszcze jezdzily (do 1 grudnia 1973) - download/file.php?id=19874&mode=view

Tu widac wiezowiec jeszcze w budowie i asfaltowanie jezdni kilka miesiecy po likwidacji linii tramwajowej na al. Wojska Pol., czyli juz rok 1974-75. Poza tym widzimy tu dosc charakterystyczne oswietlenie - widoczne tez na tej widokowce download/file.php?id=19875&mode=view

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości