Weterani II wojny światowej

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
avcik
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2008, o 10:33

Weterani II wojny światowej

Postautor: avcik » 20 maja 2014, o 22:27

Czołem!

Ostatnio sporo czytam o różnych ludziach (niekoniecznie polakach) i niekoniecznie z pierwszych stron gazet (np. znani dowódcy albo ogólnie znani bohaterowie) i ciekawy jestem czy w Szczecinie mieszkają (raczej na pewno) uczestnicy działań wojennych II wojny światowej. Na różnego rodzaju rocznicach - chociażby ostatnio bitwy pod Monte Cassino - widuje się uczestników tamtych wydarzeń - zakładam, że ktoś z nich na bank mieszka w naszym mieście. Często takimi osobami interesują się harcerze, organizują zbiórki, odwiedzają takie osoby i pomagają w codziennych pracach.

Ma ktoś może informacje na ten temat?
Awatar użytkownika
Paulus
Posty: 87
Rejestracja: 30 lis 2004, o 20:30
Lokalizacja: Szczecin

Re: Weterani II wojny światowej

Postautor: Paulus » 23 maja 2014, o 22:07

Mój dziadek, lat 95, nie jest bohaterem ani znanym dowódcą, ale walczył jako Żołnierz Września 1939 roku. Jest obrońcą Kępy Oksywskiej ( LOW ) pod dowództwem płk. Dąbka. Jako jeniec wojenny był w mieście Stettin w 1939 oraz 1940 roku. Po wojnie do Szczecina przybył w 1945 roku, i mieszka tu do dziś. Na pewno jest jeszcze trochę weteranów, ale ich liczba maleje w zastraszającym tempie. Znanych dowódców i bohaterów, niestety nie znam.
60 postów przez 7 lat ! Czyli jednak jakość, nie ilość ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości